Reklama

Reklama

Ďáblovo pokušení

  • Itálie Un piede in Paradiso (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Ústředním motivem filmu je souboj krásné ďáblice, v podání bývalé modelky a herečky Carol Alt (v čechách známá jako atraktivní jeptiška z romantického seriálu Mise lásky) a trochu popleteného anďěla (Thierry Lhermitte) o duši taxikáře, který si nikdy s ničím a s nikým nebere servítky (Bud Spencer). Klasický a hromadou úspěšných rolí prověřený humor se spoustou mlátiček, kterým se Bud Spencer proslavil ať už sám nebo ve dvojici s parťákem Terencem Hillem. (PetrPan2)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Průměrný film s Budem Spencerem, který ničím neoslní a zároveň ničím neurazí. Ani těch pěstních soubojů, kterými byl Spencer známý, není ve filmu moc. Objeví se až v samotném závěru, kdy už do sebe naráží desítky taxíků, které vypadají jak auta státní bezpečnosti. Tyhle kaskadérské scény s auty na konci filmu jsou vlastně tím nejlepším a jediným oživením tohoto filmu. Naopak neoslní vůbec Carol Alt, která není až tak přitažlivá vzhledem k tomu, že hraje ďáblovu vamp. [581. hodnocení, 30. komentář, 60%] ()

xaver 

všechny recenze uživatele

Souboj nebe s peklem prostřednictvím bodrého taxikáře, skvělý nápad. Hodně ironie, vtipu i satiry. Zástupci nebe i pekla nemají chybu. Skvělé výkony, zejména Carol Alt je skutečně čertovsky krásná. Celkově je to celkem jednoduchý snímek, ale člověk se u toho dobře pobaví a Bud Spencer má u mě vždy o hvězdičku víc. ()

Reklama

topi80 

všechny recenze uživatele

Neschopný anděl a všehoschopná ďáblice svádějí souboj o duši jednoho taxikáře. Když vám řeknu, že taxikáře hraje Bud Spencer, asi vás nepřekvapí, že onomu taxikáři je to úplně fuk a nejraději by k čertu poslal oba dva. Zajímavé je, že když jsem to viděl poprvé, a to jsem měl ještě daleko do získání občanky, vnímal jsem hlavně boj mezi žlutými a červenými taxíky a onen vyšší rozměr jsem ve filmu vůbec nepostřehl. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Mezi sériemi snímků ´Big Man´ a ´Extralarge´ natočil Bud Spencer tento snímek, kterým se měl údajně vrátit k akčním komediím v jeho typickém stylu, ale jak máme možnost vidět, zůstalo to někde na půl cesty. Nátura postavy, kterou hraje, je v jeho podání sice víc než známa a hlavně fanoušky očekávaná, ale scénář je bohužel bez patřičného lesku a nápadu. Námět není špatný, jenomže když tomu chybí převážně více humoru a akce, ani Bud s tím nemůže více udělat, ať se snaží sebevíc. A je to škoda, neboť se tak jedná o jistojisté zklamání. ()

Stanmi 

všechny recenze uživatele

Bull Webster (Bud Spencer) je obyčejný chlapík, který má své problémy (dcera je svobodná matka a jeho taxikářskou společnost chce zničit bohatá konkurence). V tu chvíli se Nebe i Peklo rozhodnou vyslat své zástupce, aby se pokusili získat Bullovu duši na jednu či druhou stranu. Na jedné straně tak máme roztržitého anděla Victora (Thierry Lhermitte) a na druhé krásnou Veronicu Flame (Čertovou) v podání Carol Alt. Vše se ještě zamotá, když Bull zjistí, že má los, na který vyhrál 150 milionů dolarů... Ďáblovo pokušení je především Budovo rozloučení s jeho "spencer-movies" na plátnech kinosálů a také poslední spolupráce s režisérem Enzem Barbonim (který i zde má své dva "klasiky" - město Miami a Ricarda Pizzutiho), se kterým spolupracoval na dalších šesti filmech. Je zajímávé, že o náměť a scénář se podělili jejich synové tedy Marcotulio Barboni a Giuseppe Pedersoli. Příběh ač se tváří poněkud inovativně na poměry ostatních Budových filmů, tak v zásadě postava Bulla je klasickou hereckou polohou velkého Pedersoliho, protože je prchlivý, milující jídlo a v podstatě dobrák. Na druhou stranu účast dvojice Lhermitte a Alt je rozhodně ku prospěchu věci a vylepšuje celkové vyznění filmu. Horší je to však v případě dalšího Budova trademarku a to bitek. Bitka je tu v zásadě jenom jedna závěrečná (ale na druhou stranu Bud už tady není nejmladší), ale protože je to film o taxikáři, tak závěrečné zúčtování se nese v duchu demoličního derby konkurenčních taxikářských firem. Celkově vzato je Ďáblovo pokušení jen mírně nadprůměrným filmem, který sice nabízí lehce novátorský avšak nikoli třeskutě vtipnyý příběh, ve kterém je, ale Bud pořád stejný, tak jak ho známe, akorát už se nám tolik nemlátí.. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Jedná se o poslední film, ve kterém Glauco Onorato dabuje Buda Spencera. Glauco Onorato poté 31. prosince 2009 po dlouhodobé nemoci zemřel. (Terva)

Reklama

Reklama