Ďáblovo pokušení

Alfio Contini

Eugenio Alabiso

Scénografie:

Francesco Cuppini

Když jsem viděl v programu : Italská komedie s Budem Spencerem, říkal jsem si, že to bude jen další průměrná "špagheti" komedie plná asbsurních bitek. To byl ale omyl. Tohle totiž není žádná hloupá komedie. Film má totiž slušnou zápletku, kvalitní scénář a vynikající herecké obsazení v hlavních rolích (hlavně Carol Alt a T. Lhermitte). Dále bych vyzdvihnul ještě skvělou hudbu, dobře udělaný dabing a vynikající závěr. Navíc akční scény s kupou taxíků mi zas připomněly GTAčko:-) Fakt můžu jenom doporučit.(16.11.2008)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +Bud Spencer, docela příjemná zábava, pěkná a melodická hudba -děj je spíše průměrný/// Možná poslední Bud Spencer tak jak ho známe (nepočítám jejich společný film Blb a Blbec). A není to s ním tak špatné. Scénář je sice trošku řidčí a zápletka je jednoduchá ale nahoru to právě táhne náš bručou. Pohodová oddychovka./// Celkem 56%///(16.11.2008)

Mezi sériemi snímků ´Big Man´ a ´Extralarge´ natočil Bud Spencer tento snímek, kterým se měl údajně vrátit k akčním komediím v jeho typickém stylu, ale jak máme možnost vidět, zůstalo to někde na půl cesty. Nátura postavy, kterou hraje, je v jeho podání sice víc než známa a hlavně fanoušky očekávaná, ale scénář je bohužel bez patřičného lesku a nápadu. Námět není špatný, jenomže když tomu chybí převážně více humoru a akce, ani Bud s tím nemůže více udělat, ať se snaží sebevíc. A je to škoda, neboť se tak jedná o jistojisté zklamání.(7.5.2016)

Souboj nebe s peklem prostřednictvím bodrého taxikáře, skvělý nápad. Hodně ironie, vtipu i satiry. Zástupci nebe i pekla nemají chybu. Skvělé výkony, zejména Carol Alt je skutečně čertovsky krásná. Celkově je to celkem jednoduchý snímek, ale člověk se u toho dobře pobaví a Bud Spencer má u mě vždy o hvězdičku víc.(4.4.2012)

Bull Webster (Bud Spencer) je obyčejný chlapík, který má své problémy (dcera je svobodná matka a jeho taxikářskou společnost chce zničit bohatá konkurence). V tu chvíli se Nebe i Peklo rozhodnou vyslat své zástupce, aby se pokusili získat Bullovu duši na jednu či druhou stranu. Na jedné straně tak máme roztržitého anděla Victora (Thierry Lhermitte) a na druhé krásnou Veronicu Flame (Čertovou) v podání Carol Alt. Vše se ještě zamotá, když Bull zjistí, že má los, na který vyhrál 150 milionů dolarů... Ďáblovo pokušení je především Budovo rozloučení s jeho "spencer-movies" na plátnech kinosálů a také poslední spolupráce s režisérem Enzem Barbonim (který i zde má své dva "klasiky" - město Miami a Ricarda Pizzutiho), se kterým spolupracoval na dalších šesti filmech. Je zajímávé, že o náměť a scénář se podělili jejich synové tedy Marcotulio Barboni a Giuseppe Pedersoli. Příběh ač se tváří poněkud inovativně na poměry ostatních Budových filmů, tak v zásadě postava Bulla je klasickou hereckou polohou velkého Pedersoliho, protože je prchlivý, milující jídlo a v podstatě dobrák. Na druhou stranu účast dvojice Lhermitte a Alt je rozhodně ku prospěchu věci a vylepšuje celkové vyznění filmu. Horší je to však v případě dalšího Budova trademarku a to bitek. Bitka je tu v zásadě jenom jedna závěrečná (ale na druhou stranu Bud už tady není nejmladší), ale protože je to film o taxikáři, tak závěrečné zúčtování se nese v duchu demoličního derby konkurenčních taxikářských firem. Celkově vzato je Ďáblovo pokušení jen mírně nadprůměrným filmem, který sice nabízí lehce novátorský avšak nikoli třeskutě vtipnyý příběh, ve kterém je, ale Bud pořád stejný, tak jak ho známe, akorát už se nám tolik nemlátí..(27.8.2014)

• - Jedná se o poslední film, ve kterém Glauco Onorato dabuje Buda Spencera. Glauco Onorato poté 31. prosince 2009 po dlouhodobé nemoci zemřel. (Terva)