poster

Zručná Marja

 • Sovětský svaz

  Marja Iskusnica

 • Sovětský svaz

  Marya Iskusnitsa

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Марья Искусница

  (Sovětský svaz)

Fantasy / Rodinný

Sovětský svaz, 1959, 75 min

 • Mariin
  ***

  Děj této pohádky se většinou odehrává pod vodní hladinou a také zde vidíme množství kreatur a výrazných postav. Ale toto dílo rozhodně nepatří k vrcholům Rouovy tvorby. Podle mého názoru příliš umluvené a poťouchlé, což je nejčastější slabinou ruských filmových pohádek. Např. Mrazík nebo Večera na chutore bliz Dikanky jsou proti tomu silně poetické skvosty.(20.2.2009)

 • Pohrobek
  ***

  Jedna z lepších sovětských pohádek, neuvěřitelně barevná, s mnoha tanci, zpěvy a divokými gesty. Samotný děj je pro ruské pohádky víc než typický s dobře prokreslenými jednotlivými postavami. Nejvíce mě zaujala figurka absolutního mudrce, který si raději naplnil ústa vodou, než aby prohodil, byť jen jedno, zbytečné slůvko.(23.1.2005)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Ušlechtilý voják, zjevně aspirující na světce, potká v lese malého chlapce, který hledá maminku, kterou mu unesl zlý čaroděj. Bývalý příslušník (zřejmě) carské armády se v duchu rytířských zásad rozhodne chlapci pomoci. Nejen, že dá v sázku svůj buben, ale ani nemrkne, když o něj pak přijde. Padouch Velevodník zas v podstatě ani nemrkne, když přijde o vnučku. Cynicky jsem se bavila u uvařeného žabáka a nad akčním kocourem. Ono i to Velevodníkovo voda jsi a v bahno se obrátíš je na pohádku vlastně docela drsné.(10.8.2011)

 • vitekpe
  ***

  Pohadka opravdu za moc nestoji (resp. vykazuje vsechny potrebne atributy, ale existuji o dost lepsi sovetske pohadky) , zato Нинель Мышкова - to je mazec...vychod evidentne skryva jeste nejedno prakvapeni, co se tyce zenske krasy. :-)(20.2.2010)

 • veronikav
  ***

  Ruské pohádky jsou hodně typické a většinou divné a nudné. Ale tahle po Mrazíkovi vyhrává :) (pan režisér je zatížen na břízky a kohouty :D :D)(12.1.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace