The Damned

• USA Gallows Hill

David (Peter Facinelli) prichádza spolu s družkou a dcérou na krátku dovolenku do Kolumbie. V tamojšom malom mestečku by veľmi rád navštívil svoju sestru Ginu (Gustavo Angarita) však nie je len tak obyčajným správcom opustenej vily. V suteréne domu je totiž uväznená duša samotného... (*CARNIFEX*)

Druury

Tento horor bohužel nepřinesl nic nového.. Předvídatelný scénář jako u dalších x hororů, které jsme již mohli vidět.. velká podobnost s filmem Orphan.. V tomhle hororu je ale super prostředí, ta barabizna je fakt super.. a španělština dává tomuhle hororu taky šmrnc.. ale prostě.. píčovina.. 2* ()

Ben Nevis

Přišlo mi to trošku odbyté, protože hodně prostoru je věnováno seznámení se s postavami a přitom žádná nedokáže přilnout k srdci. I ten démon je nemastný neslaný. Mohli si třeba víc vyhrát s odhalováním tajemství, víc konfrontovat postavy. Místo toho démon postupně všechny likviduje inteligencí bakterie tyfu. Ještě že ho nenapadlo vzít první tělo a odkráčet na svobodu, protože bychom neměli žádný horor. :-) Každopádně oceňuji nepřítomnost lekaček a méně strašidelného maskování a hnusu snímku rovněž sluší. ()

Deratizer

Démonický horor, který v určitých momentech navodí vzpomínky na kultovní Evil Dead, který určitě sám režisér viděl a použil k menší inspiraci. Ale nemám rád začátky filmů s mladými ukecanými lidmi, kde se v úvodu kecá o naprostých blbostech, než dojde k rozjetí podstaty filmu. Režisér chce nějak začít, uvést film a postavy, ale koho zajímá balast nezajímavých keců o blbostech kolem postav, o jejich rozmarech atd atd? Tohle je ve filmech čímdál častější a je to laciné odbytí úvodů, kolikrát to člověka i odradí od filmu. Vždycky se dá vymyslet zajímavý a stylový úvod, než tyto tuctové nezáživné tlachací scény. Naštěstí se děj brzy přehoupne na místo hlavního dění a tam už to nabere správnou atmosféru. Alespoň za jedno podívání film stojí. Když už padla zmínka o Evil Dead, doporučuji film Wither. ()

Rathalos

Trosku mi to pripomenulo Evil Dead,ktory bol skvely a tento film vobec nezaostava,napinavy a tajomny hororik,herci v pohode,vrazdy boli super,nemam co vytknut...:-) ()

dannyyy

Na plný počet to není, ale stejně se jedná o jeden z těch lepších kousků z hororového světa. Velmi dobrá práce. Doporučuji. 80% ()

AngelG

Prostě nic nového.. naprosto průhledný děj, průhledné postavy, debilní herci a kopírka zápletky, stejně tak jako těch tisíce dalších posedlých "hororů".. ()

KUFI odpad!

Dokoukano do tri ctvrtin, silena stupidita. A to mam horory s carodejnicema jinak rad. Jenze tenhle paskvil je bez spetky atmosfery a vystupuje v nem jeden imbecil vetsi nez druhej. Navrch nemam rad latinsko-americky prostredi a v hororech uz tuplem ne. Chtel jsem dat jednu hvezdicku utechy za odhaleny nadro, ale je to takova kravovina, ze nedam nic. ()

beso74

Víctor García ukázal, že keď sa chopí zaujímavej témy, môže to dopadnúť oveľa lepšie ako pri katastrofe menom Hellraiser: Revelations. Kombinácia starého domu a démona (či čarodejnice) nie je síce nijako objavná, García však prepašoval do svojho filmu niektoré "vychytávky". Prvou je netradičná zmeska ľudí, ktorí uviaznu v dome. Vdovec, jeho nastavajúca nová manželka, jeho dospievajúca dcéra neprejavujúcxa ani štipku pochopenia pre otcovo počínanie, jej nový kolumbijský priateľ a sestra zomrelej manželky a mamy. Ďalšou zaujímavým počinom je pohrávanie sa s myšlienkou, že démona nemožno zabiť, pretože sa prevtelí do tela človeka, ktorý to spravil. To si samozrejme vyžaduje trošku iný prístup ako v iných podobných filmoch. Medzi nesporné klady patrí aj fakt, že režisér dokáže výborne pozvoľne budovať a zachytiť atmosféru strachu. A čerešničkou na torte je vystúpenie Juliety Salazar v úlohe malej Any Marii. Konečný verdikt: Aj napriek faktu, že si The Damned vypožičiavajú z množstva iných filmov počínajúc Exorcistom a končiac Evil Dead, je to film, ktorí hororoví fanúšikovia vidieť musia a tí ostatní môžu... ()

Miagy

Presne typ filmu, ktorý si zaslúži 3*. Nič nové a svetaborné, ale celkový dojem je okay, človek sa pri kratšej stopáži nenudí, atmosféra starého domu a jeho obyvateľov bola celkom hustá, navyše dážď takýmto filmom vždy pomôže :). Čo sa týka hercov, tí zvládli svoju úlou fajn, jediné čo mi chýbalo je nejaký drsnejší záver. ()

Pitryx

Docela koukatelný snímek. Není to nic převratného, ale určitě se i toho dá vydržet už jen ze zvědavosti. Mohlo tam být více gore scén a mohlo to mít rychlejší tempo. 201410108325/8700 ()

XXXXXXXX

Klasický to scénář, pro podobné horory. Skupinka lidí se před bouřkou ukryje v dávno již zavřeném hotelu. Společnost jim dělá stařec Felippe, který ve sklepě ukrývá děsivé tajemství. Potěšil mě hlavně nemožnost skoncovat se zlem typickým způsobem a chybět nesměl ani ďábelský hlas posedlých jedinců. Lepší průměr, uděluji 3/5 hvězd. ()

Mamlas

Dalo se na to dívat. Vadila mi manželka hlavního hrdiny. Byla tak o 15 let starší než on, stárnoucí, tlustá a škaredá, spíše by mohla být jeho matkou. Raději nechci vědět, proč si vybrali právě ji... Jinak docela nuda a monotónní, nějaká ta pitomá duchařina, kecy o čarodějnicích a podobné blbosti. ()

Viny95501

Ale hej, filmik si zasluži 3 hvezdy...tu 4 dávam za snahu režie. Z každeho trošku a celkom to funguje...Ps: V popise filmu je malá chybička: "Nepríchádza s dcérou na dovolenku. (Skôr pre ňu aby sa vrátila domov) .) ()

pivomamrad

Tak toto mě bohužel moc nenadchlo. Jako nápad oceňuji, ale k čemu všemu toto, když se u hororu ani jednou neleknete, nejste znechuceni či nejste ani v napětí? Mirrors 2 se mi od Garcíi líbili o dost víc. ()

heavy66

Klasická zápletka, slušná atmosféra, hezké holky, jenom trochu víc světla by to chtělo, občas jsem si nebyl jistý, kdo koho zrovna vraždí. Ale co ty zmínky o věšení čarodějnic?! Katolíci v Jižní Americe vždycky žehem, ne? Jinak celkem dobrý film pro ospalé letní odpoledne. ()

jkpj22

Film, který mě ničím nepřekvapil, přesto se na něj dá dívat a místy je i zábavný. Strašidelný? Možná, místy, trochu. Atmosféra a napětí? Ano, trochu. Dvě hvězdy. ()

Idoviren

V průběhu tohoto hororu negraduje strašení, lekání ani krveprolití, stupňuje se tu totiž bádání postav nad příčinou onoho trochu až zanedbatelného strašení. No a já si pořád říkala, kdyby tak radši umírali, místo toho, aby (mizerně a zbytečně) bádali. Asi už stárnu. ()

brasek

Snímok sa môže smelo radiť k hororom, žiaľ má iba priemernú nevýraznú atmosféru. Nenudil som sa, ale nebolo tam nič čo by ma zdvihlo zo sedadla. Za nevýraznú atmosféru a čarodejnicu slabú ako kolumbijský čaj znižujem hodnotenie na dve hviezdy. ()