The Damned

• USA Gallows Hill

David (Peter Facinelli) prichádza spolu s družkou a dcérou na krátku dovolenku do Kolumbie. V tamojšom malom mestečku by veľmi rád navštívil svoju sestru Ginu (Gustavo Angarita) však nie je len tak obyčajným správcom opustenej vily. V suteréne domu je totiž uväznená duša samotného... (*CARNIFEX*)

6thSun

Téma super, herci dobří (i když vzhledově zase všichni dalece mimo level běžného hororového fanouška), ale ten scénář a ta režie! Ach jo. ()

Astaroth12

Otec sa stretol z dcérou v Kolumbii a oni aj z hŕstkou známych cestujú autom ale na ceste hrozia povodne a že to risknú ale nevyplatilo sa im to, lebo uviaznu a ešte aj prúd vody ich prevráti. Hľadajú pomoc neďaleko v jednom dome kde býva starší muž ale po chvíli zisťujú že niečo nie je v poriadku. Tento film bol pre mňa veľkou neznámou ale vôbec nebanujem že sa mi dostal do povedomia. Tento film kopíruje viacero filmov ale asi najviac prípad číslo 39 ale tento je lepší. Ako vyslobodili to dievča z uzatvorenej cely, tak od tej chvíle to malo mrazivú atmosféru a napätie a čím dlhšie bežal film tým bolo hustejšie a silnejšie. Príbeh je predvídateľný a dopláca na prekombinovanosť, ale hlavne že je svižný, svieži a z príjemným i sympatickým osadenstvom. A bolo to solídne natočené a režisérovi môžem len odkázať si borec, lebo v záplave podobných filmov dokázal nemožné a to zaujať ma a to je v poslednej dobe u mňa ťažké. Troška nadhodnotím a to hlavne preto že poslednej dobe mám dôvod na obavy,lebo sa mi dostávajú do povedomia slabučké snímky a niektoré boli riadne sračky. No ale tomuto to nehrozí a kto si myslí opak nech si strelí do vajec zdar!!!!! ()

kaylin

Podle toho, o čem snímek je, bych čekal nějakou atmosférickou podívanou, ale ta se bohužel nedostavila. Místy je právě atmosféra dost cupována tím, jak jsou herci vedeni a jak je vedena kamera. Jako kdyby tomu chyběla chuť natočit něco skutečně děsivého, hororového, a tak se tvůrci prostě jen spokojili s tím, že scény zabírali tak, jak je tak nějak v hororu zvykem. Je to škoda, protože snímek, zrovna tenhle, by si se svým nápadem a dějovým vyzněním, zasloužil o dost více. ()

AlistairMir

V komentu jsou spoilery k první cca půlhodince......Pecka !! Pár herců, barák uprostřed ničeho a děsivé tajemství, které mělo zůstat pohřbené nebo spíše bezpečně uzavřené. To ale naše skupinka netuší a tak ze sklepení domu, obývaného podivným starcem, osvobodí na pohled týrané děvčátko. Nemohli tušit, že děvčátko je ve skutečnosti bytost mnohem strašlivější. Čarodějnice, která posedne každého, kdo zabije osobu, jejíž tělo si zrovna vypůjčila, to dokáže celkem zaručeně zhatit nejeden plán na její zničení. Šance jak ze šlamastiky ven jsou dvě. A ani jedna není zrovna jednoduchá na provedení. Počet mrtvých stoupá a šance na záchranu je čím dál menší. Gallows Hill je atmosférická bomba, která mě chytila hned od začátku a nepustila až do konce. ()

vegetol.mp

Slušná žánrová jednohubka, která připomene Evil Dead. Je to ohrané, dobře zahrané a kompetentně natočené. Bohužel tomu chybí napětí a čekal bych, že atmosféra bude o něco depresivnější. Každopádně to baví a dobře se na to kouká. ________Jinak už se všichni moc těšíme, až Korbitch22 natočí lepší film, než je tohle. Já už z toho nemůžu ani dospat. ()

Havaj8

Už se taky přidávám k tý hrstce fanoušků, kteří koukají na méně známé horůrky. Banda v pohodě týpků ztroskotaj uprostřed ničeho, kde náhodou stojí hotel se zlem uvnitř. Bál jsem se už, jestli se mnou neni něco špatně, ale atmosféru nějakou napjatou to nemělo extra vůbec, ale ani s tim gore si tu až tolik nepohráli. Evil tu hrál hru řekněme na babu, kde u koho skončil, ten pokračoval v jeho roli. Svým způsobem originální, ale přesto to není ani zdaleka průměrný povedený ačko. ()

bourec

Hrůzostrašnej barák jako byl tenhle,by chtěl každej filmař do svýho filmu.A ten film začal dobře,a celou hodinu to celkem ušlo.Sice do špiček tohodle subžánru to mělo kvalitou dost daleko,ale co,někdo musí točit průměrný filmy.Co ale s filmem udělala poslední půlhoďka,to se málokdy vidí.Hra na babu,prakticky nulová gradace napětí,pitomý až běda.Garcia je velkej patlal,timhle filmem to potvrdil.30%. ()

dubinak

The Damned není nic jiného než čiré satanic béčko, které je výjimečné snad jen jedním jedniným nápadem, a to je to, že nemůžeš zabít démona, aniž by nepřešel do tebe a neposedl tě. V tomto snímku jsou za sebou hezky seřazená snad všechna klišé, které existují a nenabízí téměř nic nového, kromě jedné, již zmíněné věci. Nefunguje ani napětí, ani strach, žádná lekačka, žádné hluboké emoce. Sranda taky nastává s příchodem vedlejší postavy policisty, který se chová tolik rozumně a zodpovědně, až to působí směšně. Tohle mi nedalo fakt nic a přitom jsem se na to docela těšila. ()

Martrix

Poměrně rozvleklý začátek by nevadil, asi bych překousnul i obsazení Petera Facinelli jakožto otce osmnáctileté dcery...i když ten chlap vypadá jako třicetiletá přeoperovaná žena. Vlastně bylo i sympatické, jak to bylo místy autentické a postavy se chovaly sice předvidatelně, ale nejspíš odpovídajícně situaci...ve stresu a šoku uvažuje racionálně jen málo lidí a od těchto bych to ani nečekal. Jenže od poloviny filmu jsou karty vyložené na stůl a vy zjistíte, že hrajete nablblého Černého Petra. A víte, že už vás tvůrci nemají čím překvapit. Tedy ne, že bych se do té doby bůhvíjak bavil, ale byl jsem zvědavý co se bude dít dál. Většina hororů od poloviny nabírá na obrátkách...to se tady sice opticky dělo také, ale potravy pro mozek zůstalo opravdu málo.  Celkový dojem je rozpačitý, některé scény fungovaly...ale už jste je někde viděli, jiné jste sice viděli poprvé, ale atmosféře nepomohly. A bez ní jsou horory jen perverzní lekačky. ()

Nivenx

Víctor García jako režisér měl do této doby zkrátka smůlu, že dostával pouze video filmy bez pořádného rozpočtu a s tím šlo těžko něco dělat. Na tento film dostal nejvyšší rozpočet a to zatím $5.000.000 a je to znát. Lepší herci, i když jejich chování je občas pitomé, super triky a ucházející atmosféra, která sice není úplně nejlepší, ale postačí. K tomu povedené gore a i když děj je předvídatelný, tak je to dobrá jízda a já si film užil. Lehká podobnost s Evil dead je očividná, ale to jako chybu rozhodně nevidím a jsem rád, že film je takový jaký je. 70% ()

Khumbac

Prvně to balancovalo na hraně gradujícího napětí, které vzápětí skokově odrovnali. Postupně jsem strachu a lekačkám přicházel na chuť. Určitě v rámci hororu silný nadprůměr, ale né špička...mohli z toho vydolovat víc. Každopádně potěšilo, nelituju toho času ! ()

VanTom

Očekávejte klasické rozestavení - odlehlý, dlouho uzavřený hotel někde v Kolumbii a pětici "turistů", která se vnutila dovnitř po autonehodě v bouři, aby svou zvědavostí a neopatrností osvobodila starodávné zlo. Jehož podoba se nicméně ukázala jako inovativně záludná ("Zabiješ-li ho, zemřeš!"), což se mi líbilo; on vůbec celý tento horůrek naplnil většinu žánrových požadavků bez větších výhrad. Lepší 3*. ()

Jane18CZ

Konec filmu to mohl vylepšit, ale klasicky to skončilo zase trapně, připitoměle ve smyčce, jako když film začal. Kdy už se scénáristi a režiséři konečně proberou a začnou točit normální konce? Hádám, že nikdy... ()

Teabag

Zápletka i prostředí jsou docela zajímavé, ale někdy je chování postav tak neskutečně pitomé, že nezbývá než jen láteřivě hulákat "dios mío, por qué"?! ()

lucijelucije

Nemám ráda, když se mé komentáře pořád opakují, ale jsou snímky, u kterých to jinak nejde..The Damned je klasická hororová, lekavá duchařina..Napětí tady fest pokulhává, a ten konec byl opravdu fiasko..V poslední době je závěr filmu úplné pasé, a zvlášť u tohoto žánru..Trochu propracovanosti by neuškodilo. ()

Perverz

Na poli hororového žánru se objevuje tak málo kvality a tak jsem rád za každý alespoň trochu solidní snímek. The Damned je jeden z nich, když už se prokousáváte tolika srajdama, a pak narazíte na něco trochu koukatelného, to prostě potěší. Damned je dobře zvládnutý, vůbec jsem s ním neměl problém, duchařina, krev, solid, velmi solidní gore, pár lekaček, kamera a obraz taky stojí za to, atmosféra je spíše jen taková chvilková, chvíli je pak není.. no, nemá to gradaci, ani příběhově, ani napěťově. To ale vůbec neva, nižší hodnocení zde, jak už jsem se přesvědčil mnohokrát, je způsobeno, že hodnotící prostě nejsou cílová skupina těchto filmů, já ta skupina jsem, čtyři. Né tak poctivé jako jindy ale čtyři to jsou. Těch koukatelných hororů je fakt málo.. ()

Flopik

Zo začiatku som sa tešil, vyzeralo to lákavo takéto tipy hororov milujem.Bohužiaľ nakoniec to bolo také o ničom.Masky boli slabé , nato som sa tešil asi najviac no boli dosť k ničomu.Lakačky vždy iba s hudbou a ani tie nefungovali.Ako nápad sa mi to páčilo , ale ako prevedenie kdeže . Niekoho to možno vystraší, ale fanúšikov hororu určite nie, trocha nadpriemer 3*. ()

Silviaxx

Nenápadná záležitosť, ktorá vôbec nie je na škodu. Síce je opäť k dispozícii len stokrát oplácaný námet, ale aj tak sa tu vyskytlo zopár mini obmien. Minimálne sa teda nejedná ani o šialené dieťa a ani o satana, čo je fajn a vo vysokej miere ma to potešilo. Atmosféra je veľmi dobrá, za čo predovšetkým film vďačí starému, schátralému hotelu. Na rozjazd netreba dlho čakať, ale mám dojem, že sa celý film zomlel príliš rýchlo - akoby som ho sledovala len 5minút. Teraz neviem, či je to dobré alebo nie, každopádne to bolo fajn + dobré masky a niekoľko silnejších scén. ()

BlackHood

Strašně mě to bavilo. K*U*B*A napsal: Budovat atmosféru strachu a nejistoty Garcíovi moc nejde, tudíž bla bla bla S tím teda nesouhlasím!!!! Já jsem byl napjatý od začátku do konce, právě kvůli té atmosféry. Je to často srovnávané s Evil Dead, který mi přišel horší. Strašidelnost 2/4 Brutalita 1/4 ()