Bennyho video

• Rakousko Benny's Video (více)

Bennymu je 14 let. Fláká se se spolužáky, natáčí si videa, kouká na akční filmy. Jednoho dne si k sobě do bytu pozve holku a natočí její popravu pistolí na zabíjení prasat. Kruté drama nejen o vyprahlosti rodinných vztahů a jejích následků. (oficiální text distributora)

zigy odpad!

Myslel jsem, že bych dal aspoň jednu hvězdu za myšlenku - bacha, mladí už berou násilí jako něco normálního, díky svému videu apod.....ale zpracování je nudné, statické, a to až neuvěřitelně! Hanba. ()

paja_r

Tohle bylo slušně nervy drásající psycho, jak se patří. Teda. Pokud si odmyslíme podomácku natočený scény z popravy prasete hned na začátku, tak to začalo celkem nevinně. Benny je jen bohatej spratek s rodinkou, který záleží nejvíc na společenskym postavení, než na nějakých vztazích v rodině, co teprv na něčem dalším, ehm. Ale to už tak bývá. Problém nasatává, když si chlapec usmyslí, že tu jateční pistoli, co má mimochodem doma spolu kamerou, zkusí na nějakou random holku z videopůjčovny a nezapomene si to jen tak náhodou natočit. Rozjíždí se pořádný psychologický drama v rodince, která svého chlapečka hezky chrání a závěr není ani tak překvapivý, jak by se mohlo zdát. Jediný problém je, že ve skutečnosti by to takhle asi fakt nešlo, jak už tu někdo zmínil. Po tomhle si ale rozhodně nakoukám další Hanekeho filmy, kdoví, co mě čeká. ()

Easykill

tohle stálo opravdu za to! Silný film, se silnou pointou. Touha vědět, nás a nejen nás,ale i naše okolí přivede někdy do hrozných a těžko řešitelných situací. Místy odporný a dechberoucí bennyho video, je sondou do jedné zvrácené hlavičky a stejně tak sondou do rodinného kruhu. Fungující drama s prvky snuff. Pokaždé když Benny bezcitně pozvedne obočí, budete mít opravdu divný pocit. Zahrál to skvěle! ()

anonyym

Potenciál, který v sobě ten příběh má, je mnohem větší, než způsob, jakým byl zpracován. Bylo to tragické a Haneke všechno podává tak, jako by to bylo úplně normální - Bennyho chování, ale i chování jeho rodičů neodpovídají moc skutečnosti. Naprosto zbytečná a přehnaná byla pasáž z dovolené v Egyptě, to jsem brala jen jako umělé prodlužování filmu, i když byl dobrý nápad, jak byla v kontrastu s tím, co se právě v tu samou chvíli odehrávalo doma. Celkově měl ten film ale navíc, Sedmý kontinent se povedl rozhodně víc. ()

vykyn

I takhle se dá řešit targická událost:v klidu,bez emocí,v pohodě..Haneke je divný řežisér..ale filmy jsou to zajímavé a dobré.. ()

olgab

Michael Haneke je režisér s velkým R. Mistr nad mistry. Jeho filmy jsou depresivní a často brutální. Bohužel ale vždy realistické. Násilí, zobrazené v jeho filmech však nikdy není prvoplánové. On vždycky ví, proč ho v tom kterém filmu použít. Podle mě žádný jiný režisér nedokáže tak rozpitvat lidskou psychiku jako právě on. Jeho filmy jsou o nitru člověka, o jeho chybách, o jeho patologických projevech, problémech a pocitech, o mnohdy nechutných činech, kterých je schopen. A právě toto všechno je i součástí Bennyho videa. ()

P/\/EL

je to fikce, ale věřim, že se něco takového může stát, vrcholná scéna jak pouští videorodičům, ta chladnokrevnost, holt to maj v krvi, u matky se projeví emoce až časem (proč jeli na dovolenou, únik z reality, tak mi to dává smysl, jakoby se nic nestalo a samozřejmě by se dal Haneke vynit i z menší samoúčelnosti...beru obojí..), inu, nevím, co bych tomu vytknul, ty reakce rodičů mi instinktivně neseděly, ale myslím si, že možné jsou, to je na tom zatraceně zajímavé, no, ten klučina když to udělal taky trochu emoce projevil, ale spíš měl strach o sebe, je otázka, jestli měl plán, nic se nedozvíme, vímě ale, že byl násilím fascinovaný, nebo se o sebe vlastně nebál, stalo se to, jakoby nic, jakoby nehoda, ikdyž to nehoda uplně nebyla, šel na párty, jakoby nic, sám se nesnažil problém vyřešit, pozval si na pomoc rodiče, rodiče projevili rodičovskou lásku a pomohli, sám se pak udal, myslím, že jsem četl o podobných případech, kdy pomáhali s odklízením třeba kamarádi a nakonec se dotyčný sám udal, no a jestli je to obžaloba moderní společnosti, jo, myslím, že modernita je krutější, ale někdo to má holt v krvi, v podstatě bezdůvodně něco provede a dělo se to odjakživa, jen naší době častěji.....minimalismus, který mě baví... ()