poster

Kamikaze

 • Španělsko

  Kamikaze

Komedie / Drama

Španělsko, 2014, 94 min

 • Morholt
  ****

  I když trpíš sebevíc, vždycky se najde někdo, kdo trpí ještě víc a přesto se snaží žít a rvát se s tím po svém. Poselství všem sebevražedným atentátníkům, že to nestojí za to, které sice bohužel zůstane oslyšeno, ale díky skvělému scénáři a skvělým hercům pohladí duši jako málokterý film z poslední doby. Jen ten konec byl trošku přepálený, ale to vem čert. 85%(13.6.2016)

 • Enšpígl
  ****

  V dnešní době nenávisti všech proti všem si jednoho krásného jarního večera přicupitá malý neznámý film ze Španělska a zakříčí "doprdele vždyt jsem všichni lidi" a hned je ti na světě líp. "Víš, vždycky se najde na světě někdo, komu je na tom hůř než ty. A tobě zbývají jen dvě možnosti bud umírat zevnitř a nebo žít v rytmu života" . Škoda za tu nezvládnutou leteckou scénu, jinak by byl můj dojem absolutní.(29.5.2016)

 • slunicko2
  ***

  Španělská komedie s lidskou tváří o teroristech. 1) No, nějak jsem nepochopil, proč karadžistanský terorista zpívá jedinou píseň, co zná, hymnu svého, tedy karadžistanského, hnutí, svou mizernou ruštinou. 2) Snímek natáčeli převážně v Benasque (provincie Huesca v Aragonském autonomním společenství) s pár ruskými herci a hromadou španělských.(4.7.2016)

 • Malarkey
  ****

  Výborná a dost ulítlá španělská komedie, která si hodně okatě vystřeluje z Rusů, ale zároveň svým nekompromisním humorem zachází za její krajnosti svojí lidskostí, čímž si mě minutu po minutě získává ještě víc. Kamikaze je prostě úlet. Nejenom, že obrací sebevražedného atentátníka španělskou lidskostí, ukecaností a neohleduplností. Ona naráží na celou řadu situací a momentů, při kterých by mnohým mohlo spíše zamrazit. A myslím, že jí to jde docela dobře. Dlouho jsem neviděl film, který by vážné téma přetavil do humorné podoby a ještě si mohl říct, že je lidštější, než Mahátmá Gándhí.  (7.6.2016)

 • Martrix
  ****

  Za strohým obsahem distributora se skrývá velmi podivný mix humoru a toho, z čeho si dnes dělá legraci jen málokdo. Místy je to naivní, ale takovým tím mile lidským způsobem. Nicméně i tak bych se označení komedie vyhnul. Spousta emocí díky vzkazům, které Pina vyslal směrem ke všem lidem a velmi protiruský podtón, dělá z Kamikaze mnohem víc drama se vtipnými momenty, než třeba temně laděnou komedii. Tak či tak...ono to nějakým zázrakem funguje a i když jsem byl z prvních několika minut rozpačitý, ke konci mě měl Pina na lopatě a sázel tam jednu bombu za druhou...teda myšleno emocionální. Takhle si představuju evropský film. Svérázný, nekorektní, ale přitom se silným přesahem a schopností se diváka opravdu dotknout. Navíc ta kombinace Španělsko/ Rusko byla neotřelá a exotická. Bravo(1.9.2020)