poster

Žlutá ponorka

 • anglický

  Yellow Submarine

 • anglický

  The Beatles: Yellow Submarine

 • slovenský

  Žltá ponorka

  (festivalový název)

Animovaný / Fantasy / Hudební / Komedie

Velká Británie / USA, 1968, 90 min

Režie:

George Dunning

Hudba:

The Beatles

Producenti:

Al Brodax

Střih:

Brian J. Bishop
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ABLABLABLA
  ***

  Z tolika barev, tak rychle se za sebou střídajících mě bolela hlava a oči. Ať už nazveme tento počin jakkoli - psychedelický, surrealistický, dadaistický - je to jedno. Prostě ve filmu šlo hlavně o písně Beatles, které zbožňuju a o ty barvy. Co se týče děje, asi tam měl nějaký být, ale já ho teda moc nepostřehla. Píseň Yellow submarine se vám ale vryje do hlavy po zbytek večera.(4.7.2012)

 • Bernhardiner
  ****

  Hlavním kladem snímku jsou bezesporu songy od Beatles a zajímavá animace. Pak tu je ještě jeden klad, který však není zas tak kladný, a tím je fantazie tvůrcl. Nejsem žádným odpůrcem lidské fantazie, Bůh chraň, ale pokud té fantazie je příliš, může to i škodit. To se v určité míře stalo i v tomhle animáku, první polovina je fantazií tak prošpikovaná, že se v tom i nadprůměrně inteligentní pes ztrácí a neví, kudy vlastně příběh plyne. Větší přehlednost by filmu zkrátka neuškodila, i když uznávám, že celkové vyznění je velmi pozitivní a takovýhle kousek prostě musí všem zvednout náladu. 90%(29.3.2015)

 • ondrech
  *****

  Nejsem fanousek Beatles, ale jsem velky milovnik naprostych psycharen. A tohle je drsne, naprosto barevne animace, ktere jsou trosku podobne tem z Monty Pythonu, trosku podobne animacim z prvnich Basniku. A hudba Beatles je fajn, bavil jsem se paradne a fantazie tvurcu(mam diru v kapse) se mi proste zamlouvala totalne, az tedy na posledni zaber, kdy jsou vsichni v realu, uz nemaj takovej smrnc... ale i tak pet hvezd.(11.11.2007)

 • MikeCool
  ****

  Nevěřil jsem vlastím očím! George Dunning zde svojí fantazii rozvinul ve velkém a za doprovodu Beatlesáckých hitů stvořil velkolepý animovaný film, který vás nenechá chladným. PS: Jen tak pro zajímavost. Věděli jste, že v úvodní písničce Yellow Submarine, v úvodní mezihře zazní dvě česká slova "Prosím vylízat"?(26.7.2014)

 • easaque
  ***

  asi nejslavnější Beatlesácký film, i když jak tu čtu, tak s ním neměly moc společného. Přesto se v něm hodně projevila doba, kdy vznikl - hippísácké období, psychedelické nálady, hodně barviček ... to všechno spojené s velmi nápaditou animací. Příběh mě tak nezaujal, ale své kouzlo má a 3 hvězdičky si ode mě zaslouží. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 2 /// STYL: 3 /// CASTING: 0 (3*MAX) ](4.7.2012)

 • - Kresleného George namluvil Peter Batten, který byl pět týdnů před koncem natáčení zatčen jako dezertér. Jeho dabing pak dokončil Paul Angelis, který již mluvil Ringa a šéfa Modrých. Jméno Petera Battena tvůrci odmítli uvést do titulků. (Terva)

 • - Beatles se ve filmu objeví pouze v závěrečné několikavteřinové sekvenci, kde vybízejí lidstvo k bdělosti, neboť proradní Jabkáči se mohou vrátit. (Robbi)

 • - Nikdo (Dick Emery), v originálním zněním Nowhere man, byl podle autora scénáře Lee Minoffa insipirován Sirem Jonathanem Millerem, divadelním ředitelem, scenáristou, režisérem a producentem s vystudovaným medicínským titulem v jedné osobě. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace