100 sladkých holek

100 Girls

100 sladkých dievčat

Komedie / Romantický

USA, 2000, 90 min

Film, který osciluje mezi teenagerovskou komedií, dokumentem a sexuální příručkou "Jak na to?". Stejně tak humor je místy povedený, místy trapný a místy roztomile didaktický. Svým pojetím má blíže než k současným teenagerovským komediím třeba k celkem povedeným "Sexuálním praktikám pozemšťanů", takže proč ne.(21.10.2005)

Velmi zajímavý průběh mého dojmu z filmu. Prvních 20 minut jsem jsem myslel, že to vypnu, že se jedná o přisprostlou teenegarskou komedii. Trapné prvky tam sice trochu zůstaly (a vlastně byly později vysvětleny), ale poté, co hlavní hrdina spustil své monology, získal film naprosto jiný nádech. Zde musím především ocenit scénáristu, který je skvěle napsal. A vlastně to byla nakonec čistokrevná romantická komedie :-)(7.3.2014)

• lopata555

LOL :D uznávam sladké dievčence tam rozhodne boli, to nepopieram, dokonca tam bolo aj toho vtipu zo začiatku, ale tak čo čakať od filmu kde hneď na začiatku mu dá tajomná dievčina vo výťahu a on potom počas celého filmu ju hľadá nooooo a koniec filmu je tak sladučký ... škoda že som to nevidel v roku 2001 možno by to bolo aj za 4*(6.10.2013)

Krapet netradiční teenagerovská komedie očekávaně plná touhy po sexu, lásky a toužebného očekávání. Hlavní postavou je Matthew, který se náhodně ve výtahu setká s nějakou dívkou a aniž by jí viděl do obličeje, zamiluje se. A teď jde o to, jestli se mu podaří jí vypátrat. Ale tolik filozofických myšlenek co se týče partnerských vztahů, sexu a vůbec rozdílů mezi mužem a ženou, které přitom vyřkne, aby jinak divák pohledal. Ale kupodivu to má váhu, i když někomu může z toho jeho neustálého žvanění začít třeštit hlava. Co slovo, to myšlenka, která určitě stojí za zamyšlení. Velmi silně se to totiž dotýká feministických myšlenek a právě postavou Matthewa se jim to snaží dávat pořádně na frak. K zasmání tady toho jinak zase až tak tolik není a co se týče u teenagerů tolik oblíbený fekální humor, ten tu je také, ale je vcelku držen na uzdě. O ději nemá cenu diskutovat, neboť tu dohromady vlastně ani žádný není. Máme tu jen školu kde je sto dívek a mezi nimi Matthew hledá tu pravou. Nic víc, nic míň. Film v jádru podivný, ale myšlenkově zásadový.(30.12.2018)

Ze začátku jsem se trochu lekl, že si ten film bude hrát na něco, čím býti nemůže. Postupně se ovšem z toho stala fajn tuctová romatická komedie, s kalsickým vyústěním, že se všichni mají krásně. Pár hezkých holek, lehce nevěrohodný Jonathan Tucker a bohužel zakřiknutý DeBello, který z toho mohl udělat mnohem větší srandu.(14.4.2011)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)