Lady a Tramp

Roztomilá psí slečna Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí. Spí v měkce vystlaném košíku a pyšní se třpytivou psí známkou, která je v jejích očích krásným šperkem. Hodně času tráví se svými kamarády, dvorným Fouskem a stárnoucím Barykem, který už dávno ztratil svůj proslulý čich. ve stejném městě, v rozeschlém sudu na okraji nádraží, žije toulavý pes Tramp. Živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců a úspěšně uniká nástrahám svého úhlavního nepřítele, pohodného. Náhodné setkání Lady se světáckým Trampem na fenku silně zapůsobí. Láká ji volnost jeho života, neboť se u svých pánů cítí odstrkovaná kvůli očekávanému přírůstku do jejich rodiny. A když se k manželům nastěhuje diktátorská teta Sára se svými siamskými kočkami, Lady uteče a okusí nezávislý život po boku Trampa. jejich dobrodružství však pro Lady skončí v síti pohodného a před smutným osudem ji zachrání jen její známka. Psí tulák se ale nevzdává. Ví, že tahle psí slečna je mu souzena a je ochoten pro ni nasadit i vlastní život. (oficiální text distributora)

Nixdorfie

Moje srdcovka, naprosto nádherná disneyovka s krásnou animací, dojemným příběhem a dokonale vykreslenými charaktery (doteď žasnu nad propracovaností Trampa). Rozhodně není určená jen pro dětské publikum, naopak, pohladí po duši každého. Kromě kultovní špagetové scénky nemohu zapomenout na velice silnou scénu v psím útulku - až mě to překvapuje, jaké pohnutí ve mně dokázaly vyvolat osudy těch animovaných postaviček. Pobavili mě psi různých národností (Rus, Mexičan) a zmínky o minulosti, jako by se jednalo o lidi (např. bývala šantánová hvězda Peg). Ani chvilku jsem se nenudila a žádná postavička na mě nepůsobila otravně, jak se mi to většinou u kreslených pohádek stává - např. Fousek s Barykem byli velice oduševnělí a Baryk na konci neuvěřitelně dojemný. :) Také itermezzo se siamskými kočkami se opravdu povedlo. ()

Desmi

Pejsky jsem ve filmu nikdy nemusel a ani tenhle animák můj názor nezměnil. Více než hodinu trvající reklama na nudu, kterou u nových animáků zažívám zřídkakdy. ()

unclejack

Disneyovka z päťdesiatych rokov kde nie je jediná princezná hravo strčí do kapsy značnú časť svojich nasledovníkov. Prekrásna tradičná animácia vhodne doplňa netradičný príbeh lásky dvoch psov, ku ktorým si jednoducho nejde nevybudovať kladný citový vzťah. Nemáme tu napr. žiadneho zločinca typu Jafar alebo Ursula, príbeh je celkom originálny a na nič sa nehrá - okrem toho výrazným kladom sú sympatické a prekvapujúco rozmanité postavy na čele s neodolateľnou Lady. Pre nás fanúšikov spoza východnej hranice je obrovským plusom aj vynikajúci český dabing. Možno škoda kratučkej stopáže, ale vo filmovom svete nič nie je dokonalé - takto si však aspoň môžem vychutnať tento milučký príbeh v rámci oddychoviek na sobotňajšie popoludnie a nemusím sledovať dalšiu princeznú ktorá sa nejakým neuveriteľným spôsobom dá dohromady s vysneným princom. ()

LencaN

Jednoduchý, možná předvídatelný, leč krásný a dojemný příběh dvou psíků. Každý hafan byl originál, každý měl nějaké své typické vlastnosti, ať pejsci ze sousedství nebo obyvatelé útulku. Líbilo se mi předvedení psích myšlenek a jak třeba smýšlejí o miminku, které se objevilo u nich v domě. Je to možná až příliš prostá zápletka - krásná kokršpanělka Lady, která je zvyklá na teplý pelíšek a být věrná svým páníčkům potká ulicemi protřelého voříška Trampa, který jí ukáže i dobrodružnou stránku psího života. Ale i tahle triviální zápletka funguje. Tempo je občas pomalejší, ale zase je to vykompenzováno nasazením emocionálním, kdy je člověku až líto těch psů za mřížemi. Scéna se špagetou je legendární. Klasická animace té doby se mi moc líbí. Je to prostě tradiční disneyovka - roztomilá zvířátka a krásné písničky. ()

SpicyNugget

Moje dětství... Příběh o zhýčkané a rozmazlené “psince” Lady, která se zamilovala do svobodomyslného tuláka Trampa. A ten jí ukázal onen svobodný svět. I se všemi následky tuláckého života... I po těch x letech se na to vždycky ráda podívám, špagetová scéna je i dnes legendární a spousta seriálů ji zparodovala (Simpsonovi, kupříkladu). Miluju tenhle film, pro mě bude vždy legendární. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Olafa

Před nedávnem jsem se na tuto nezapomenutelnou klasiku koukla zas a myslím, že se mi líbila ještě víc než jako když jsem byla ještě malé štěně. ()

lapatata

Do chvíle než jsem viděl Lvího krále to pro mě byla nejkrásnější a nejpovedenějsí celovečerní Disneyovka. Po Lvím králi se řadí na krásné a zcela jistě zasloužené druhé místo. Velmi milý a krásně vykreslený příběh psích duší. ()

Bodega_Bay

Jako dítě jsem tohle dostala od Ježíška na videokazetě a pořád jsem si to pouštěla s nadějí, že pejsek vyskočí z televize a budu ho mít doma....:-) No nevyskočil, ale i tak je to krásná vzpomínka na dětství. ()

blackperseus

Prvýkrát videné až v 2012, takže žiadna nostalgia. A fakt sa mi to ľúbilo. Tramp je borec! :-) "Jak je? Nic moc, co? Popelnice tady mají víka..." ()

AltairAhad

Překrásné animace s úžasnými scénami (scéna se špagetami je nesmrtelná) a překrásnou hudbou. Jedna z mých TOP animovaných záležitostí! Kam se hrabou některé dnešní animáky na tento skvost? ()

malyLibor

Nádherná pohádka. Pamatuji si, že ji dávali v kině, když jsem byl malý, a jak rád jsem na ni chodil... jen mi tehdy připadala taková veselá, užíval jsem si rošťárny Trampa a různé taškařice ostatních psů... Když se na to dívám dnes, vidím mnohem hlubší poselství... možná proto, že mám dnes psa a angažuju se trochu v hledání domova pro opuštěné psy to dnes vidím trochu jinak - ale je to pro mne přesto, nebo právě proto stále ta nádherná pohádka za 100% ()

Almera

Práve tu, ako nikde inde platí, že v jednoduchosti je krása. Úprimný, čistý a zamilovaný animák, zasadený do útulného rodinného prostredia, kde kokeršpanielka Lady z lepšej spoločenskej vrstvy stretne tuláka Trampa a je z toho láska ako trám. Roztomilé zavýjanie šteňaťa, psie kamarátstva a dovolím si tvrdiť v dnešnej dobe už kultová scéna pri romantickej večeri nad špagetami sú chvíľami, kedy sa veľmi rada vrátim späť do detských čias. Popritom sa z chuti zasmejem na vypleštených pohľadoch sliepok pri ich strašení Trampom a takisto aj originálnej scéne s novinami. V rámci animákov sú Lady a Tramp nestarnúca klasika, ktorú by mali povinne vidieť všetky deti, lebo takýchto pokladov je skutočne málo. ()

kodwin

Výborný animák, který funguje několik desetiletí a dalších několik desetiletí fungovat bude. A to prosím nemám rád psy:) ()

Colomba666

Nejojetější véháeska mého dětství. Krásný příběh, nádherné animace, řekla bych, že dodnes TOP mezi Disneyovkami, "novodobé" ztvárnění bohužel velmi zklamalo, což se dalo očekávat, jelikož vybroušený diamant lze velmi těžko překonat. :) ()

Qer

Jedna z nejkrásnějších pohádek vůbec. Příběh o dobrotě, lásce a přátelství, který je dojemný i veselý. Zkrátka Walt Disney v té nejlepší formě. ()

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří