poster

Lady a Tramp

 • USA

  Lady and the Tramp

 • slovenský

  Lady a Tramp

Animovaný / Rodinný / Romantický / Hudební

USA, 1955, 75 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MATADOR
  ***

  Lady a Tramp, kdo by neznal tuto psí dvojici?! Příjemný příběh dvou odlišných psíků, jenž se nakonec protne a je z toho láska. Klasický disneyovka, která i po těch neuvěřitelných letech, má stále co nabídnou. A kdo by neznal scénu se špagetami, jako by nebyl ;-) Krásná disneyovka, která nabízí radost spíše těm nejmenším.(2.8.2009)

 • Skrk
  ***

  Vzpomínání na dětská léta, kdy mi maminka četla pohádky od Walta Disneyho ( Lvím králem počínaje, Mulan konče), beru Lady a Trampa jako srdcovku. Když jsem se po více jak 18ti letech rozhodl podívat na film, nemohl jsem se ubránit tomu, jak je to dnes naivní a sentimentální pejskařina, která skutečně stojí jen na té "špagetové scéně" (a to jestli vůbec), a to i přes krásnou a "poctivou" animaci. Z pohledu dospělého silný průměr, z pohledu dítěte klenot.(15.3.2015)

 • kaylin
  ****

  Ano, je to hezké, ten příběh je pěkný, ale vzhledem k tomu, že už ho člověk viděl mockrát v modernější podobě, už to není úplně ono. Na druhou stranu je tohle snímek 60 let starý. Opět se ukazuje, jak moc je Hollywood závislý na myšlenkách, které tvůrci přinesly už dávno, a nejsou moc schopni o nějakou zásadní inovaci. Škoda, že jsem tenhle snímek neviděl dřív. A škoda, že jsem ho viděl s českým dabingem.(24.1.2014)

 • Marek1991
  ***

  Filmy či rozprávky o psoch nemusím, možno len Charlie bol výnimka, no toto sa tiež čiastočne dalo, aj keď príbeh bol dosť priemerný. Animácia tohto typu sa mi veľmi páči, akurát ma to trocha zas rozladilo pritom zobrazovaní mačiek horšie než psov. No pre deti je to myslím jedna z rozprávok, ktoré neublížia skôr pobavia.(25.3.2014)

 • bartias
  ****

  Disneyho klasika je ozdobená další z ikonických scén, ve které si Lady a Tramp společně pochutnávají nad romantickou špagetovou večeří. Skvělá animace je samozřejmostí, písně jsou ve snesitelném množství a část okouzlující atmosféry vyplývá z toho, že tento film pro děti vznikl v polovině 50. let. I proto Tramp nenuceně oslovuje Lady jako "bitch".(13.8.2012)

 • - Neskoršie 4:3 verzie filmu (Super8, 16mm, TV, VHS, Laserdisc a prvé DVD) paradoxne vyrobili orezom obrazu širokouhlej verzie. (BlueNeon81)

 • - Spoiler: Ve scénáři se z počátku počítalo se smrtí Trustyho pod koly kočáru. Walt Disney po zhlédnutí scény přikázal animátorům přidat poslední scénu odehrávající se na Vánoce, aby diváky ujistil, že Trusty byl jen zraněn. (HellFire)

 • - Film byl složen ze dvou příběhů. První pojednával o fence Joea Granta a příchodu dítěte do rodiny. Teto verzi ale Walty Disney  neschválil. O několik let později četl v časopisu Cosmopolitan příběh Happy Dan the Whistling Dog, koupil práva a příběhy spojil. (Bau.Baushka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace