Lady a Tramp

• slovenský

Lady a Tramp

Animovaný / Rodinný / Romantický / Hudební

USA, 1955, 75 min

Dostal jsem obrovskou chuť na špagety...(15.7.2009)

Nádherná Disneyovka o chuti zhýčkané koršpanělky Lady okusit nezávislý život po boku tuláka Trampa. Krásný příběh o psím přátelství animovaný tak, jak to v té době dokázalo pouze studio Walta Disneye. Jejich dnešní animace mi nepřipadají ani zdaleka tak vydařené.(26.5.2003)

Příjemné překvapení. V mém případě skoro všechny dospělé návraty do dětství končí fiaskem a "Co se mi na tom mohlo tolik líbit?", ale Lady a Tramp jsem si užil. A samozřejmě nesmrtelná scéna večeře v italské restauraci... 90%(15.10.2016)

Konečně jsem měla možnost toto dílko vidět od té doby, co mi bylo asi tak sedm - a to jsem si pamatovala jen tu slavnou scénu se špagetama - a musím říct, že mě to okouzlilo stejně jako předtím. Krásná animace, lepší než mnohá dnešní, půvabný jednoduchá příběh, zlo bych tu ani tak nepopsala jako zlo, ale prostě nástrahy psího života v podobě psích útulků a úlisných koček a na konci happy-ending se spoustou krásných malých štěňátek. Někdo tu píše, že je to moc sentimentální......no a co, i kdyby...tak sentimentalita je v životě taky čas od času potřeba. A krom toho tu byla i řada vtipných okamžiků pro dospělé oko i ucho jako, když Jim Láska četl noviny s dírou: Všimla sis miláčku, že od té doby, co máme Lady, ubývá znepokojivých zpráv?. Prostě krása.(22.10.2012)

Kritikami vychvalovaný film studia Disney mi místy přišel až příliš sentimentální a tempo ztrácející průměrný animák.(3.9.2002)

• - Na začátku filmu ukládají majitelé malou Lady do košíku, přehodí přes ni deku a položí před košík noviny. V dalších záběrech však noviny nikde neleží. (MsUtahraptor)

• - Historicky prvý celovečerný animovaný film natočený v širokouhlom formáte CinemaScope. (BlueNeon81)

• - Film začali tvorcovia snímať v roku 1953 v štandardnom akademickom formáte (1,37:1), avšak uprostred produkcie rozhodli, že prejdú na širokouhlý formát CinemaScope. Nakoniec vyrobili obe verzie, ale na projekciu uprednostnili širokouhlú pred akademickou, ktorú po premiére už nikdy neuverejnili. (BlueNeon81)