Lady a Tramp

• slovenský

Lady a Tramp

Animovaný / Rodinný / Romantický / Hudební

USA, 1955, 75 min

Konečně jsem měla možnost toto dílko vidět od té doby, co mi bylo asi tak sedm - a to jsem si pamatovala jen tu slavnou scénu se špagetama - a musím říct, že mě to okouzlilo stejně jako předtím. Krásná animace, lepší než mnohá dnešní, půvabný jednoduchá příběh, zlo bych tu ani tak nepopsala jako zlo, ale prostě nástrahy psího života v podobě psích útulků a úlisných koček a na konci happy-ending se spoustou krásných malých štěňátek. Někdo tu píše, že je to moc sentimentální......no a co, i kdyby...tak sentimentalita je v životě taky čas od času potřeba. A krom toho tu byla i řada vtipných okamžiků pro dospělé oko i ucho jako, když Jim Láska četl noviny s dírou: Všimla sis miláčku, že od té doby, co máme Lady, ubývá znepokojivých zpráv?. Prostě krása.(22.10.2012)

Tuhle Disneyovku jsem jako dítě milovala a nedávno se na ni podívala a viděla v ní úplně něco jiného, než jako dítě. Najednou pro mě byla Lady ufrněná a namyšlená fajnovka z bohaté čtvrti a Tramp lehkovážný sukničkář - tyto vlastnosti jsem u nich jako malá nevnímala (nejspíš proto, že dítě ve všem vidí jen to dobré a špatné stránky osobnosti si zkreslí jako dobré). I Přesto jsem si pohádku svého dětství užila a dokonce si pořád pamatuji některé písničky z filmu. Navždy pro mě tihle dva pejsci zůstanou srdcovou záležitostí.(12.12.2010)

Chcem naspäť ten starý dabing s Eduardom Cupákom, bez neho to nie je ono (ak nerátam pôvodné znenie, ktoré sa stalo pre mňa akýmsi novodobým štandardom pre opätovné sledovanie). Btw, veľmi dojemný a zároveň príjemne úsmevný film o psíkoch, alias úplne prvý celovečerný širokouhlý animovaný film na svete. (2,55:1 Cinemascope).(5.10.2010)

Ne, že by mě na tom příliš dojímali ti psi, ale jde především o hodně silný příběh, který se mi zdál o kus lepší než většina Disneyovek. Film navíc trefně poukázal na rozdíly ve společnosti a mnohým určitě naznačil, že zevnějšek, vystupování nebo původ rozhodně nejsou faktory, podle kterých by se někdo dal odsoudit. 90%(10.7.2017)

Poetický, dojemný, nadčasový snímek, který zná psí způsoby - i psí duši. Nevtíravě, s nenapodobitelným půvabem, lehkým vtipem i hlubokým porozuměním vypráví o psí věrnosti a psí lásce - ke psu ... i ke člověku ... v jednom z nejkrásnějších romanticko-dobrodružných animovaných příběhů všech dob. Nutno ovšem podotknout, že je to namyšlený dvounohý tvor, který (ač se pokládá za pána všeho tvorstva) si mnohdy psí náklonnost a oddanost nezaslouží.(3.11.2013)

• - Na začátku filmu ukládají majitelé malou Lady do košíku, přehodí přes ni deku a položí před košík noviny. V dalších záběrech však noviny nikde neleží. (MsUtahraptor)

• - Spoiler: Ve scénáři se z počátku počítalo se smrtí Trustyho pod koly kočáru. Walt Disney po zhlédnutí scény přikázal animátorům přidat poslední scénu odehrávající se na Vánoce, aby diváky ujistil, že Trusty byl jen zraněn. (HellFire)

• - Jedna z vůbec neznámějších filmových scén se špagetou při večeři se původně ve filmu ani neměla objevit. (HellFire)