Lady a Tramp

• slovenský

Lady a Tramp

Animovaný / Rodinný / Romantický / Hudební

USA, 1955, 75 min

Rozpočet $4miliónyTržby USA $93,602,326Tržby Celosvetovo $99,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $34,242,280 //počet predaných kusov 1,373,224Tržby za predaj DVD v USA $131,012,103 //počet predaných kusov 6,493,359║ Roztomilá rozprávka, opäť animačné prevedenie na vysokej úrovni. /80%/(11.10.2009)

Nádherná pohádka pro nejmenší. To byli ještě krásné a nekomplikované pohádky. A nádherně nakreslené. Dobře ve srovnání s dnešními pohádkami nic moc, ale když vezmu v jaké době to vznikalo.... Když jsem uviděla tetiny kočky, tak jsem se si vzpomněla, jak jsem se jich jako malá bála. Pěkné vzpomínky:)(23.1.2013)

Disneyho klasika je ozdobená další z ikonických scén, ve které si Lady a Tramp společně pochutnávají nad romantickou špagetovou večeří. Skvělá animace je samozřejmostí, písně jsou ve snesitelném množství a část okouzlující atmosféry vyplývá z toho, že tento film pro děti vznikl v polovině 50. let. I proto Tramp nenuceně oslovuje Lady jako "bitch".(13.8.2012)

Tak tohle jsem měl možnost vidět jako chlapeček v kině... ÚCHVATNÉ! Do té doby jsem nechtěl pozřít špagety, od té doby jsem nechtěl nic jiného vzít do hu--- úst. Dodnes oceňovaná klasika, ze které by si měli rozhodně vzít animátoři dneška příklad. Ono v té akci, kterou umožňuje dnešní technika, taky není skryto vše. Respektive mnohdy ano, vše podstatné se počítačovým animátorům skryje a je po broskvi (čti anglicky).(21.4.2010)

Poetický, dojemný, nadčasový snímek, který zná psí způsoby - i psí duši. Nevtíravě, s nenapodobitelným půvabem, lehkým vtipem i hlubokým porozuměním vypráví o psí věrnosti a psí lásce - ke psu ... i ke člověku ... v jednom z nejkrásnějších romanticko-dobrodružných animovaných příběhů všech dob. Nutno ovšem podotknout, že je to namyšlený dvounohý tvor, který (ač se pokládá za pána všeho tvorstva) si mnohdy psí náklonnost a oddanost nezaslouží.(3.11.2013)

• - Peggy Lee se soudila se studiem Disney z důvodu údajného porušení kontraktu. Tvrdila, že je majitelkou práv k přepisům scénáře. Po dlouhých soudních tahanicích její právo soud uznal v roce 1991, načež jí byla vyplacena částka 2,3 miliony dolarů. (HellFire)

• - Jedna z vůbec neznámějších filmových scén se špagetou při večeři se původně ve filmu ani neměla objevit. (HellFire)

• - Na začátku filmu ukládají majitelé malou Lady do košíku, přehodí přes ni deku a položí před košík noviny. V dalších záběrech však noviny nikde neleží. (MsUtahraptor)