Lady a Tramp

• slovenský

Lady a Tramp

Animovaný / Rodinný / Romantický / Hudební

USA, 1955, 75 min

Pamatuju si, že jsme jako malí chodili do kina na animáky (já, sestra a mamka) a myslím, že jsme byli i na tomto filmu. Nicméně jsem si nebyl jistý, tak mě napadlo se na Lady and the Tramp podívat znovu. Lhal bych, kdybych řekl, že mi to osvěžilo vzpomínky, protože si pořád nejsem jistý, jestli jsem na tomto filmu byl v kině nebo ne. Ale vím, že je škoda, že (pravděpodobně) takovýhle krásný animák už dnes nikdo nenatočí. Dnešní děti jsou zvyklí na trhlý humor, který mám rád, nic proti tomu, ale pak vidíte takovýhle poctivý animák, který vás doslova pohladí po srdci a i takový sarkastický cynik, jako já, se vrátí do doby, kdy mu bylo 8 let. Zkrátka a dobře, jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděl. 100 %.(1.7.2013)

Filmy či rozprávky o psoch nemusím, možno len Charlie bol výnimka, no toto sa tiež čiastočne dalo, aj keď príbeh bol dosť priemerný. Animácia tohto typu sa mi veľmi páči, akurát ma to trocha zas rozladilo pritom zobrazovaní mačiek horšie než psov. No pre deti je to myslím jedna z rozprávok, ktoré neublížia skôr pobavia.(25.3.2014)

• Frajer42

Dámy a pánové nadešel ten správný čas si přiznat, že tento film není ničím výjimečný. Na tu dobu byla animace exklusivní, ale co jako? Tak se všichni posereme a dáme 5*? To asi ne...Skutečně mi tento animák nemá co nabídnout. Je to film určený výhradně dětem a já se na něj podíval bohužel pozdě, tudíž nějaká nostalgie tady do hodnocení nezasáhne. Dovolím si kratičkou poznámku. Páni tady je ale pamětníků. Konec kratičké poznámky. Tedy abyste mě špatně nepochopili, tak film vyloženě špatný není. Nicméně zdejší přehnaná hodnocení mi zůstávají naprostou záhadou...Film byl naštěstí dostatečně krátký, takže nedostal příliš času se mi znechutit. Proto z něho alespoň 2* dostanu.(27.6.2012)

Hezká disneyovka, s typicky krásnou animací, na kterou jsme z těchto dob všichni zvyklí. Milý příběh ze života pejsků - konkrétně roztomilé kokršpanělky Lady a toulajícího fešáka Trampa, a jejich seznámení a objevování volnosti a života mimo vlastní domov. Příjemné ťuťu pokoukání, zdejší hodnocení mírně přes, ale přesto je to jedno z těch lepších děl Walta Disneye.(22.6.2012)

Psíkovská červená knižnica v tom najlepšom zmysle. Nechýbajú všetky možné ľudské charaktery v psom podaní a v animácii sú zobrazené lepšie, ako by to dokázali skutoční ľudia. Jednoduchý príbeh pre deti je aj s podtextami, v ktorých si svoje nájdu tí odrastenejší. Na pohľad by som filmu ani neveril jeho vysoký vek. –––– Tak vidíš, Krásko, když jsi volná a bez obojku, tak je život nejkrásnější. –––– To už řekl Gorkij ve své hře Na dně, citát: „Zoufalý tvor musí najít ještě zoufalejšího tvora. Pak je šťastný.“ Konec citátu. – Boris je filozof.(27.7.2013)

• - Historicky prvý celovečerný animovaný film natočený v širokouhlom formáte CinemaScope. (BlueNeon81)

• - Spoiler: Ve scénáři se z počátku počítalo se smrtí Trustyho pod koly kočáru. Walt Disney po zhlédnutí scény přikázal animátorům přidat poslední scénu odehrávající se na Vánoce, aby diváky ujistil, že Trusty byl jen zraněn. (HellFire)

• - Jedna z vůbec neznámějších filmových scén se špagetou při večeři se původně ve filmu ani neměla objevit. (HellFire)