Lady a Tramp

Lady a Tramp

Animovaný / Rodinný / Romantický / Hudební

USA, 1955, 75 min

Donald Halliday

Tenhle film jsem viděl, když jsem byl menší a asi před rokem jsem si ho stahl a kouknul jsem na ně znovu.Spoustu věcí jsem na které jsem zapoměl jsem si znovu připoměl ale jen jedna scéna zůstala stále po všech těch letech stějně nádherná,kouzelná a velmi romantická a to večeře při svíčce při které jedí špagety a hraje jim k tomu harmonika.Scéna tak nádherná, že se musela objevit ve Žhavých výstřelech 2.(18.7.2011)

Další z řady nesmrtelných Disneyovek,které okouzlují malé i velké diváky stále a pořád.Nádherný psí příběh je kouzelně napsaný a animovaný(v té době to nikdo jiný takhle neuměl) a psí romantika z něho přímo sállá(špagetová scéna je prakticky kultovní a nesmrtelná).Ano,je trochu sentimentální a místy možná i dětinský,ale to je právě jeho nejvyšší trumf,protože právě tohle přece vidět chceme,no ne?Jasně nesmrtelných 100%.(3.2.2011)

Tak tuhle klasiku jsem viděl až včera(19.10. 1994),ale nelituju.Já už dlouho neviděl nic od Disneyho a tohle mě prostě chytlo,jasně,je to takové hrozně za každou cenu milé,hezké a sentimentální,(prostě Disney) ale to je jako vytýkat Avataru že jsou tam efekty.Tím že to bylo až moc hezké,tak tím se mi to i líbilo.(20.10.2010)

Bežná, milá, neprekvapujúca a pekná rozprávka. Ono by sa dalo vymeniť psov za ľudí a také niečo by sa veľmi ťažko stalo, aby si vyberavá princeznička vybrala tuláka. Od toho sú tu samozrejme rozprávky, ktoré majú a chcú mať od reality ďaleko. Tým som nemyslel, že to je na Lady and the Tramp zlé skôr som poukazoval na holý fakt. Na tomto na tú dobu dosť peknom animáku zaujme najmä hudba a jednotlivé pesničky. Škoda, že tie pesničky/hudba sa trocha moc opakujú. V roku 1955 si na tomto museli dať veľmi záležať lebo na tú dobu sú jednotlivý protagonisti (psy) výborne "rozpohybovaný", možno to trocha predčilo svoju dobu v tomto ohľade.(23.5.2015)

Disneyho klasika je ozdobená další z ikonických scén, ve které si Lady a Tramp společně pochutnávají nad romantickou špagetovou večeří. Skvělá animace je samozřejmostí, písně jsou ve snesitelném množství a část okouzlující atmosféry vyplývá z toho, že tento film pro děti vznikl v polovině 50. let. I proto Tramp nenuceně oslovuje Lady jako "bitch".(13.8.2012)

• - Jedna z vůbec neznámějších filmových scén se špagetou při večeři se původně ve filmu ani neměla objevit. (HellFire)

• - Peggy Lee se soudila se studiem Disney z důvodu údajného porušení kontraktu. Tvrdila, že je majitelkou práv k přepisům scénáře. Po dlouhých soudních tahanicích její právo soud uznal v roce 1991, načež jí byla vyplacena částka 2,3 miliony dolarů. (HellFire)

• - Na začátku filmu ukládají majitelé malou Lady do košíku, přehodí přes ni deku a položí před košík noviny. V dalších záběrech však noviny nikde neleží. (MsUtahraptor)