Reklama

Reklama

Lady a Tramp

Trailer
Animovaný / Rodinný / Romantický / Hudební
USA, 1955, 75 min

Obsahy(1)

Roztomilá psí slečna Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí. Spí v měkce vystlaném košíku a pyšní se třpytivou psí známkou, která je v jejích očích krásným šperkem. Hodně času tráví se svými kamarády, dvorným Fouskem a stárnoucím Barykem, který už dávno ztratil svůj proslulý čich. ve stejném městě, v rozeschlém sudu na okraji nádraží, žije toulavý pes Tramp. Živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců a úspěšně uniká nástrahám svého úhlavního nepřítele, pohodného. Náhodné setkání Lady se světáckým Trampem na fenku silně zapůsobí. Láká ji volnost jeho života, neboť se u svých pánů cítí odstrkovaná kvůli očekávanému přírůstku do jejich rodiny. A když se k manželům nastěhuje diktátorská teta Sára se svými siamskými kočkami, Lady uteče a okusí nezávislý život po boku Trampa. jejich dobrodružství však pro Lady skončí v síti pohodného a před smutným osudem ji zachrání jen její známka. Psí tulák se ale nevzdává. Ví, že tahle psí slečna je mu souzena a je ochoten pro ni nasadit i vlastní život. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (210)

Falko 

všechny recenze uživatele

Prekrasna animacia, preto sa rad divam na tieto rozpravky od Disneyho, len pri obcasnych scenach stracal pribeh tempo, inac som bol velmi spokojny. Romanticka psia scena so spagetami nemala proste chybu a teraz uz konecne viem, ktory film parodovali tvorcovia komedie ZHAVE VYSTRELY / HORUCE STRELY 2 (1993) s Charlie Sheenom, ked spolu s Valeriou Golino jedli spagety pri podobnej hudbe a podobnym sposobom :-) Taktiez scena v utulku placucich psov ma nemohla nechat chladnym aj napriek tomu, ze to boli len kresleni psikovia, takze klobuk dolu. _______ Peggy Lee - (Darling / Peg) +++ Barbara Luddy - (Lady) +++ Larry Roberts - (Tramp) +++ Bill Thompson - (Jock / Bull - the Bull Terrier / Policajt v Zoo / Dachsie / Joe) +++ Bill Baucom - (Trusty) +++ Stan Freberg - (Beaver) +++ Verna Felton - (Teta Sarah) +++ Alan Reed - (Boris) +++ ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Okouzlující disneyovka, kde se pejsci chovají jako živí a jejich vlastnosti jsou hodně podobné lidským, zvlášť v psím útulku, kde co kus to jiná nátura, jiný osud. Snad nejroztomilejší scéna je, když Lady a Tramp nad talířem špaget stydlivě odvracejí oči a jejich čumáčky se sejdou na jedné špagetě. Staré, dětinské a přežité? A to mám právě ráda. ()

Reklama

Madison 

všechny recenze uživatele

Sladká romanca medzi rozkošným psím pokolením nemohla dopadnúť zle. Lady a Tramp je filmová perlička z dielne Disneyho okorenená nevinnými rozprávkovými charaktermi, kultová scéna hanblivého zblíženia ňufáčikov nad tanierom špagiet, je právom kultová, nádherná animácia a nadprirodzený svet, v akom by sme občas chceli zakotviť - rodinné domčeky posiate prúdom farebných stromov, čaro Vianoc umocnené rodinnou atmosférou, večerná idylka pri rozplývaní sa nad maličkou Lady schovatou pod vianočnou mašľou ... Tomuto sa hovorí čistá nádhera. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $4miliónyTržby USA $93,602,326Tržby Celosvetovo $99,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $34,242,280 //počet predaných kusov 1,373,224Tržby za predaj DVD v USA $131,012,103 //počet predaných kusov 6,493,359║ Roztomilá rozprávka, opäť animačné prevedenie na vysokej úrovni. /80%/ ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Oliver Wallace: 1. Main Title/The Wag of a Dog's Tail [2:03] ,2. Peace on Earth - Peggy Lee [1:01] ,3. It Has a Ribbon/Lady to Bed [3:53] ,4. Sunday/The Rat/Morning Paper [1:44] ,5. New Collar/Jock & Trusty [3:17] ,6. What a Day!/Breakfast at Tony's [1:05] ,7. Warning/Breakout/Snob Hill [2:44] ,8. Countdown to B-Day [2:05] ,9. Baby's First Morning [3:11] ,10. Going Away/Aunt Sarah [1:51] ,11. Siamese Cat Song/What's Going on Down [2:35] ,12. Muzzle/Wrong Side of the Tracks [1:54] ,13. You Poor Kid/He's Not My Dog [1:23] ,14. Through the Zoo/A Log Puller [1:59] ,15. Footloose and Collar-Free/Bella Notte [4:22] ,16. It's Morning/Ever Chase [2:51] ,17. Home Sweet Home [1:30] ,18. Pound [1:27] ,19. What a Dog/He's a Tramp - Peggy Lee [2:24] ,20. In the Doghouse/The Rat [6:05] ,21. Watch the Birdie/Visitors [2:05] ,22. Finale (Peace on Earth) [0:33] ()

Galerie (100)

Zajímavosti (22)

  • Peggy Lee se soudila se studiem Disney z důvodu údajného porušení kontraktu. Tvrdila, že je majitelkou práv k přepisům scénáře. Po dlouhých soudních tahanicích její právo soud uznal v roce 1991, načež jí byla vyplacena částka 2,3 milionu dolarů. (HellFire)
  • Historicky prvý celovečerný animovaný film natočený v širokouhlom formáte CinemaScope. (BlueNeon81)
  • Film začali tvorcovia snímať v roku 1953 v štandardnom akademickom formáte (1,37:1), avšak uprostred produkcie rozhodli, že prejdú na širokouhlý formát CinemaScope. Nakoniec vyrobili obe verzie, ale na projekciu uprednostnili širokouhlú pred akademickou, ktorú po premiére už nikdy neuverejnili. (BlueNeon81)

Související novinky

Hraná adaptace Lady a Trampa použije skutečné psy

Hraná adaptace Lady a Trampa použije skutečné psy

18.12.2018

Studio Disney momentálně tlačí kupředu hrané remaky všech svých pohádkových klasik, často přitom spoléhá na CG zvířátka a drahé triky. Spousta lidí si tak myslela, že remake Lady a Trampa…

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří

09.08.2018

Disney to se svojí streamovací službou patrně myslí vážně. Konkurence Netflixu, Amazonu, nebo Hulu bude spuštěna někdy v příštím roce, a objeví se na ní např. nové verze pohádek Lady a tramp nebo Meč…

Reklama

Reklama