Lady a Tramp

• slovenský

Lady a Tramp

Animovaný / Rodinný / Romantický / Hudební

USA, 1955, 75 min

Tak tuhle klasiku jsem viděl až včera(19.10. 1994),ale nelituju.Já už dlouho neviděl nic od Disneyho a tohle mě prostě chytlo,jasně,je to takové hrozně za každou cenu milé,hezké a sentimentální,(prostě Disney) ale to je jako vytýkat Avataru že jsou tam efekty.Tím že to bylo až moc hezké,tak tím se mi to i líbilo.(20.10.2010)

Filmy či rozprávky o psoch nemusím, možno len Charlie bol výnimka, no toto sa tiež čiastočne dalo, aj keď príbeh bol dosť priemerný. Animácia tohto typu sa mi veľmi páči, akurát ma to trocha zas rozladilo pritom zobrazovaní mačiek horšie než psov. No pre deti je to myslím jedna z rozprávok, ktoré neublížia skôr pobavia.(25.3.2014)

Kde se dnes podělo to kouzlo a klasicky animovaná tvorba prvních Disneyovek. Velice pěkná, místy možná až moc dojemná pohádka, která má ovšem v sobě nadobro vrytý nezapomenutelný nádech těch prvních disneyovských kreseb a animací, které byly a jsou sand tím nejlepším v animovaném průmyslu pro děti. Z filmu přímo sálá to "stáří" a nostalgie z prvních kreslených filmů. Dnešní tvorba, hlavně 3D, nemůže mít nikdy tenhle hřejivý projev.(16.10.2011)

Už jako malá jsem měla tuhle pohádku moc oblíbenou a když jsem se teď k ní dostala po tolika letech, ani trochu mě nezklamala. Stará poctivá disneyovka, s typickými sborovými písničkami, romantickými západy slunce a hezkým příběhem. Nejvíc mě pobavila dvojice italských číšníků, kteří obsluhují Lady a Trampa u večeře, to jsem se fakt zasmála :D(29.9.2011)

Sladká romanca medzi rozkošným psím pokolením nemohla dopadnúť zle. Lady a Tramp je filmová perlička z dielne Disneyho okorenená nevinnými rozprávkovými charaktermi, kultová scéna hanblivého zblíženia ňufáčikov nad tanierom špagiet, je právom kultová, nádherná animácia a nadprirodzený svet, v akom by sme občas chceli zakotviť - rodinné domčeky posiate prúdom farebných stromov, čaro Vianoc umocnené rodinnou atmosférou, večerná idylka pri rozplývaní sa nad maličkou Lady schovatou pod vianočnou mašľou ... Tomuto sa hovorí čistá nádhera.(23.5.2010)

• - Peggy Lee se soudila se studiem Disney z důvodu údajného porušení kontraktu. Tvrdila, že je majitelkou práv k přepisům scénáře. Po dlouhých soudních tahanicích její právo soud uznal v roce 1991, načež jí byla vyplacena částka 2,3 miliony dolarů. (HellFire)

• - Na začátku filmu ukládají majitelé malou Lady do košíku, přehodí přes ni deku a položí před košík noviny. V dalších záběrech však noviny nikde neleží. (MsUtahraptor)

• - Neskoršie 4:3 verzie filmu (Super8, 16mm, TV, VHS, Laserdisc a prvé DVD) paradoxne vyrobili orezom obrazu širokouhlej verzie. (BlueNeon81)