Reklama

Reklama

Lady a Tramp

Trailer
Animovaný / Rodinný / Romantický / Hudební
USA, 1955, 75 min

Obsahy(1)

Roztomilá psí slečna Lady žije spokojeně s mladou manželskou dvojicí. Spí v měkce vystlaném košíku a pyšní se třpytivou psí známkou, která je v jejích očích krásným šperkem. Hodně času tráví se svými kamarády, dvorným Fouskem a stárnoucím Barykem, který už dávno ztratil svůj proslulý čich. ve stejném městě, v rozeschlém sudu na okraji nádraží, žije toulavý pes Tramp. Živí se zbytky jídla na dvorcích místních hostinců a úspěšně uniká nástrahám svého úhlavního nepřítele, pohodného. Náhodné setkání Lady se světáckým Trampem na fenku silně zapůsobí. Láká ji volnost jeho života, neboť se u svých pánů cítí odstrkovaná kvůli očekávanému přírůstku do jejich rodiny. A když se k manželům nastěhuje diktátorská teta Sára se svými siamskými kočkami, Lady uteče a okusí nezávislý život po boku Trampa. jejich dobrodružství však pro Lady skončí v síti pohodného a před smutným osudem ji zachrání jen její známka. Psí tulák se ale nevzdává. Ví, že tahle psí slečna je mu souzena a je ochoten pro ni nasadit i vlastní život. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (214)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ak už cartoon zvieratká, tak psy sú najmenšie zlo. Lady a Tramp je disneyovka s minimom pesničiek, čo ma iba potešilo, pretože potom dej odsýpal jedna radosť a keď psíci stále niekde utekajú, tak to má aj patričný spád. Tramp je typický divoch, s inštinktom lovca, ktorý nakoniec zbalí Lady, ktorá má ochranárske sklony. Tie v sebe nájde neskôr aj Tramp. Takže sa deti dozvedia aj niečo o psej mentalite. Nie je to komédia plná vtipov, skôr sentimentálny príbeh, ktorý sa hodí šupnúť niekde medzi rozprávky do vianočného programu. Pixar o desaťrčia neskôr našťastie rehabilitoval tu negatívne zobrazené krysy v Rattatouille. Takže už sa nemusíme z ich strany báť pomsty. Film ešte upúta sýtou farebnou animáciou. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Poetický, dojemný, nadčasový snímek, který zná psí způsoby - i psí duši. Nevtíravě, s nenapodobitelným půvabem, lehkým vtipem i hlubokým porozuměním vypráví o psí věrnosti a psí lásce - ke psu ... i ke člověku ... v jednom z nejkrásnějších romanticko-dobrodružných animovaných příběhů všech dob. Nutno ovšem podotknout, že je to namyšlený dvounohý tvor, který (ač se pokládá za pána všeho tvorstva) si mnohdy psí náklonnost a oddanost nezaslouží. ()

Reklama

uiu 

všechny recenze uživatele

Tuhle Disneyovku jsem jako dítě milovala a nedávno se na ni podívala a viděla v ní úplně něco jiného, než jako dítě. Najednou pro mě byla Lady ufrněná a namyšlená fajnovka z bohaté čtvrti a Tramp lehkovážný sukničkář - tyto vlastnosti jsem u nich jako malá nevnímala (nejspíš proto, že dítě ve všem vidí jen to dobré a špatné stránky osobnosti si zkreslí jako dobré). I Přesto jsem si pohádku svého dětství užila a dokonce si pořád pamatuji některé písničky z filmu. Navždy pro mě tihle dva pejsci zůstanou srdcovou záležitostí. ()

anli 

všechny recenze uživatele

Další z řady nesmrtelných Disneyovek,které okouzlují malé i velké diváky stále a pořád.Nádherný psí příběh je kouzelně napsaný a animovaný(v té době to nikdo jiný takhle neuměl) a psí romantika z něho přímo sállá(špagetová scéna je prakticky kultovní a nesmrtelná).Ano,je trochu sentimentální a místy možná i dětinský,ale to je právě jeho nejvyšší trumf,protože právě tohle přece vidět chceme,no ne?Jasně nesmrtelných 100%. ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Bežná, milá, neprekvapujúca a pekná rozprávka. Ono by sa dalo vymeniť psov za ľudí a také niečo by sa veľmi ťažko stalo, aby si vyberavá princeznička vybrala tuláka. Od toho sú tu samozrejme rozprávky, ktoré majú a chcú mať od reality ďaleko. Tým som nemyslel, že to je na Lady and the Tramp zlé skôr som poukazoval na holý fakt. Na tomto na tú dobu dosť peknom animáku zaujme najmä hudba a jednotlivé pesničky. Škoda, že tie pesničky/hudba sa trocha moc opakujú. V roku 1955 si na tomto museli dať veľmi záležať lebo na tú dobu sú jednotlivý protagonisti (psy) výborne "rozpohybovaný", možno to trocha predčilo svoju dobu v tomto ohľade. ()

Galerie (101)

Zajímavosti (27)

  • Film byl složen ze dvou příběhů. První pojednával o fence Joea Granta a příchodu dítěte do rodiny. Tuto verzi ale Walt Disney neschválil. O několik let později četl v časopisu Cosmopolitan příběh „Happy Dan the Whistling Dog“koupil práva a příběhy spojil. (Bau.Baushka)
  • Animátor Wolfgang Reitherman si do kanceláře, přímo na svůj stůl, pořídil krysu v kleci, aby studoval její pohyby pro správné vyobrazení ve scéně zápasu s Trampem. (HellFire)
  • Jedna z vůbec neznámějších filmových scén se špagetou při večeři se původně ve filmu ani neměla objevit. (HellFire)

Související novinky

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří

09.08.2018

Disney to se svojí streamovací službou patrně myslí vážně. Konkurence Netflixu, Amazonu, nebo Hulu bude spuštěna někdy v příštím roce, a objeví se na ní např. nové verze pohádek Lady a tramp nebo Meč… (více)

Reklama

Reklama