Lady a Tramp

• slovenský

Lady a Tramp

Animovaný / Rodinný / Romantický / Hudební

USA, 1955, 75 min

Prekrasna animacia, preto sa rad divam na tieto rozpravky od Disneyho, len pri obcasnych scenach stracal pribeh tempo, inac som bol velmi spokojny. Romanticka psia scena so spagetami nemala proste chybu a teraz uz konecne viem, ktory film parodovali tvorcovia komedie ZHAVE VYSTRELY / HORUCE STRELY 2 (1993) s Charlie Sheenom, ked spolu s Valeriou Golino jedli spagety pri podobnej hudbe a podobnym sposobom :-) Taktiez scena v utulku placucich psov ma nemohla nechat chladnym aj napriek tomu, ze to boli len kresleni psikovia, takze klobuk dolu. _______ Peggy Lee - (Darling / Peg) +++ Barbara Luddy - (Lady) +++ Larry Roberts - (Tramp) +++ Bill Thompson - (Jock / Bull - the Bull Terrier / Policajt v Zoo / Dachsie / Joe) +++ Bill Baucom - (Trusty) +++ Stan Freberg - (Beaver) +++ Verna Felton - (Teta Sarah) +++ Alan Reed - (Boris) +++(6.3.2012)

Filmy či rozprávky o psoch nemusím, možno len Charlie bol výnimka, no toto sa tiež čiastočne dalo, aj keď príbeh bol dosť priemerný. Animácia tohto typu sa mi veľmi páči, akurát ma to trocha zas rozladilo pritom zobrazovaní mačiek horšie než psov. No pre deti je to myslím jedna z rozprávok, ktoré neublížia skôr pobavia.(25.3.2014)

Metaforicky roztomilý a v zásadě pravdivý film (postoj lidí ke psům), místy však také příliš sentimentální a nudný. Vzhledem k roku výroby přesto v mnoha ohledech obdivuhodný snímek, zejména co se týče propracovanosti animací. Všimněte si, jak neskutečně realisticky vypadá běh majitelů Lady k domu na konci filmu! 60%(8.7.2011)

Romantické filmy nemusí být blbé, mohou být příjemné a pohodové. Ale vzhledem k valné většině současné filmové tvorby je tohle pouhou minulostí. Díky Lady a Trampovi se můžeme podívat na krásnou animaci a říkat si, jak jen to tehdejší animátoři udělali, že bez počítačových triků vytvořili něco tak pěkného a životného.(21.4.2012)

Už jako malá jsem měla tuhle pohádku moc oblíbenou a když jsem se teď k ní dostala po tolika letech, ani trochu mě nezklamala. Stará poctivá disneyovka, s typickými sborovými písničkami, romantickými západy slunce a hezkým příběhem. Nejvíc mě pobavila dvojice italských číšníků, kteří obsluhují Lady a Trampa u večeře, to jsem se fakt zasmála :D(29.9.2011)

• - Film byl složen ze dvou příběhů. První pojednával o fence Joea Granta a příchodu dítěte do rodiny. Teto verzi ale Walty Disney  neschválil. O několik let později četl v časopisu Cosmopolitan příběh Happy Dan the Whistling Dog, koupil práva a příběhy spojil. (Bau.Baushka)

• - Neskoršie 4:3 verzie filmu (Super8, 16mm, TV, VHS, Laserdisc a prvé DVD) paradoxne vyrobili orezom obrazu širokouhlej verzie. (BlueNeon81)

• - Film se stal velice úspěšným, při rozpočtu 4 milionů amerických dolarů dokázal jen v USA vydělat téměř 94 milionů dolarů a celosvětově vydělal 187 milionů dolarů. (Varan)