poster

Než přijde zima

 • Avant l´hiver

 • anglický

  Before the Winter Chill

Drama

Francie / Lucembursko, 2013, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vlad
  **

  Na papiery musel scenar vyzerat urcite dobre. Smutne na tomto pocine je ale to, ze aj ked samotny film nie je zly, pribeh je zaujimavy a dal by sa spracovat urcite aj napinavo, vo vysledku sa nam dostava len celkom pokrokova nuda. NUDA. Opis zivota znudenej manzelskej dvojice z vyssej vrstvy a po prechode je sice podareny, v zavere vsak mozno pochvalit asi len tuto stranku a technicke spracovanie. Skor 2* ako 3. PS: Zrejme mi unikla pointa inkriminovanej piesne, nemecke spracovanie filmu si vsak s obsahom onej skladby starosti nerobilo, tak neviem...(1.5.2015)

 • claudel
  ****

  Viděno během Challenge Tour - Filmový lov: Úkol číslo 18 - film s Tvým oblíbeným hercem, herečkou. Tradiční silný filmový zážitek z Francie, dokonce bych řekl, že filmová lahůdka. Ačkoli zápletka je téměř thrillerová, děj paradoxně plyne velmi pomalu, kamera si pohrává s dlouhými záběry, postavy spolu mluví málo či dokonce mlčí. Je tím však sděleno více, než kdyby neustále mluvily. Avant l´hiver je pro mě obestřeno závějem tajemství, spousta otázek pro mě zůstává nezodpovězena anebo ponechána na divákově interpretaci. Stále na ten film musím myslet a přemýšlet o jednotlivých střípcích skládačky, stejně jako o textu závěrečné písničky. Daniel mě asi opravdu nemůže zklamat a když se k tomu přídá ještě Leïla, jsem nadmíru spokojen. Na druhou stranu uznávám a mám pochopení pro diváka, který snímek označí za nudný, může tak působit.(3.6.2015)

 • Malarkey
  ****

  Všiml jsem si, že Daniel Auteuil si už docela dlouhou dobu brousí zuby na lidská dramata z pohledu obyčejných lidí. Než přijde zima je totiž podobným příběhem. Obyčejný lidský příběh je s francouzskou nonšalancí, příjemnou kamerou a tichým průběhem odvyprávěn tak, že na něj budete myslet ještě několik dnů po shlédnutí. Takové filmy mám upřímně moc rád.(1.6.2016)

 • Enšpígl
  ***

  No ono je to z filmařského hlediska hezky odvyprávěný, ale mě to přijde jako hodně ohraný téma a díky tomu to s příbavajícím časem víc a víc nudí. Herecky dobrý, ale u Daniela mám jeden specifický problém, pokaždý když ho vidím, tak si vzpomenu na hlášku z Kondomedie "Vypadá jak holub" a to pak je v dramatických scénách dost blbý, protože on v sobě ty holubí prvky prostě opravdu má, čímž nikterak nezpochybňuji jeho herecký talent.(21.7.2016)

 • Rajca
  ****

  Jeseň života jedného páru, ktorého život na prv pohľad vyzerá ideálne - úspešný lekár, šťastná rodina, životný komfort, ktorý im nejedny závidia. Ale aká je realita? Tak ako to v živote býva, to čo sa javí ako dokonalé, máva zvyčajne trhliny a v živote každého sú 13 komnaty, ktoré sa bojí odomknúť. No a tie Paulove a Luciine začínajú vyplávávať na povrch, keď manželskú rutinu na ruby obráti Lou - symbolicky kľúč k osobným tajomstvám a nanaplneným túžbam. Pomalé plynutie deja pomáha lepšie nasať smutnú atmosféru osobných tragédií. Aj samotný záver necháva priestor pre tichu kontempláciu, podfarbenú nadhernou adaptáciou hudobnej klasiky v podaní Leily Bekhti. A čo Vy? Našli ste ten svoj kľúč?(4.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace