Reklama

Reklama

Než přijde zima

  • Francie Avant l´hiver (více)
Trailer

Paul je šedesátiletý neurochirurg, který je šťastně ženatý s Lucií. Na jejich zdánlivě harmonické manželství nikdy nepadl stín pochyb. Jednoho dne je však do jejich domu doručena kytice růží od neznámého odesílatele. Paul záhy zjistí, že má tajnou ctitelku, o čtyřicet let mladší ženu jménem Lou, která trvá na tom, že jí kdysi zachránil život díky náročné operaci. Zatímco se Paul snaží pochopit, co na něm Lou vidí, vztah s jeho manželkou začne skomírat, což oba přiměje přemýšlet nad tím, co to provedli se svými životy. Obětovali snad Paul s Lucií své osobní štěstí kvůli nějaké plytké, bezvýznamné náhražce? (Cinemax)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (8)

Vlad 

všechny recenze uživatele

Na papiery musel scenar vyzerat urcite dobre. Smutne na tomto pocine je ale to, ze aj ked samotny film nie je zly, pribeh je zaujimavy a dal by sa spracovat urcite aj napinavo, vo vysledku sa nam dostava len celkom pokrokova nuda. NUDA. Opis zivota znudenej manzelskej dvojice z vyssej vrstvy a po prechode je sice podareny, v zavere vsak mozno pochvalit asi len tuto stranku a technicke spracovanie. Skor 2* ako 3. PS: Zrejme mi unikla pointa inkriminovanej piesne, nemecke spracovanie filmu si vsak s obsahom onej skladby starosti nerobilo, tak neviem... ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

No ono je to z filmařského hlediska hezky odvyprávěný, ale mě to přijde jako hodně ohraný téma a díky tomu to s příbavajícím časem víc a víc nudí. Herecky dobrý, ale u Daniela mám jeden specifický problém, pokaždý když ho vidím, tak si vzpomenu na hlášku z Kondomedie "Vypadá jak holub" a to pak je v dramatických scénách dost blbý, protože on v sobě ty holubí prvky prostě opravdu má, čímž nikterak nezpochybňuji jeho herecký talent. ()

Reklama

markotter 

všechny recenze uživatele

Film se táhne jako podzim a zima dohromady, ale přesto jsem se nenudil, hlavně díky oběma hlavním protagonistům. Jejich rodinné soužití s minimem slov bylo ukázkové a chápu, že po mnoha letech manželství může být katalyzátorem nějakého konfliktu cokoliv. Daniel Auteuil tyhle smutné hrdiny hrát fakt umí. ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Viděno během Challenge Tour - Filmový lov: Úkol číslo 18 - film s Tvým oblíbeným hercem, herečkou. Tradiční silný filmový zážitek z Francie, dokonce bych řekl, že filmová lahůdka. Ačkoli zápletka je téměř thrillerová, děj paradoxně plyne velmi pomalu, kamera si pohrává s dlouhými záběry, postavy spolu mluví málo či dokonce mlčí. Je tím však sděleno více, než kdyby neustále mluvily. Avant l´hiver je pro mě obestřeno závějem tajemství, spousta otázek pro mě zůstává nezodpovězena anebo ponechána na divákově interpretaci. Stále na ten film musím myslet a přemýšlet o jednotlivých střípcích skládačky, stejně jako o textu závěrečné písničky. Daniel mě asi opravdu nemůže zklamat a když se k tomu přídá ještě Leïla, jsem nadmíru spokojen. Na druhou stranu uznávám a mám pochopení pro diváka, který snímek označí za nudný, může tak působit. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Všiml jsem si, že Daniel Auteuil si už docela dlouhou dobu brousí zuby na lidská dramata z pohledu obyčejných lidí. Než přijde zima je totiž podobným příběhem. Obyčejný lidský příběh je s francouzskou nonšalancí, příjemnou kamerou a tichým průběhem odvyprávěn tak, že na něj budete myslet ještě několik dnů po shlédnutí. Takové filmy mám upřímně moc rád. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama