Reklama

Reklama

Stockholm

(festivalový název)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Na počátku celého projektu stála myšlenka natočit příběh o únosu, do něhož by bylo včleněné téma Stockholmského syndromu. Nakonec se tvůrci rozhodli vybrat si méně přímočarou cestu a natočit příběh ze zdánlivě každodenního života. Sledujeme především čistě psychologický film, který je postavený na principu, kdy divák je nucen přemýšlet spolu s postavami o nich, o jejich motivacích, způsobu uvažování a záměrech. (La Película)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

eLeR 

všechny recenze uživatele

Tak tento film sa nádherne pohral s mojimi pocitmi. V prvej polovici to boli dvaja ľudia, ktorí mi boli nesmierne sympatickí a bavili ma. V druhej polovici nebolo väčšej podivínky a väčšieho chrapúňa. Ani sama neviem, kto mi za svetla viac liezol na nervy ... ona či on ... a komu mám vlastne veriť. Nádherný vizuál, dobrí herci, výborné dialógy a zaujímavý príbeh, ktorý pokračuje vo vašej hlave. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Tvorbu režiséra Rodrigo Sorogoyena jsem poznal v jednom klubovém Londýnském kině, kde jsem měl možnost vidět jeho zatím poslední film As bestas a ten mě i přes pár výtek určitě dost zaujal. Tak jsem si, na mě ještě docela brzo, vybral další jeho film, abych zjistil, jak moc to tehdy bylo buď štěstí, nebo zážitek ovlivněný prostředím, nebo šťastná náhoda a nebo jsem opravdu narazil na zajímavého a kvalitního režiséra. A po Stockholmu si myslím, že správně je možnost číslo 4. Předem bych upozornil, že je LEPŠÍ O TOM FILMU VŮBEC NIC NEVĚDĚT DOPŘEDU, protože Sorogoyen s tímhle mistrně pracuje a celých cca 50 minut má pečlivě vybudovanou atmosféru právě na postupném poznávání ústředních postav a odhalování toho, co z toho vlastně nakonec vypadne. Já teda dopředu něco věděl, ale i tak mě ta atmosféra dokázala plně pohltit a napjatě jsem čekal, kam se vše vyvine, byť jsem to skutečně tušil. Ale i když si to téma vyspoilerujete či se k němu dovtípíte skrze název (který vám většinu času nejspíš nebude dávat smysl), připravte se, že to o krapet omšelém námětu vypráví naprosto odlišným způsobem, který v sobě má poetiku Linklaterovy Before... série a ve kterém MOŽNÝ SPOILER se hra na kočku a myš zvrtává tak, že kočka je zároveň myší, myš zároveň kočkou a obecně o žádnou hru na kočku a myš vlastně nejde KONEC SPOILERU. Stockholm je ale především zdařilou a skvěle napsanou konverzačkou, která si zařazení mezi psychologické filmy zaslouží, byť by si v tomhle směru zasloužila jít víc do hloubky, protože i přes to, že je vše pochopitelné, stejně závěr působí až moc wtf dojmem. Na Sorogoyenovy další filmy mě to ale nalákalo určitě :-) 4* ()

Reklama

FritoleXx 

všechny recenze uživatele

Konverzační dramata jsou dle mého vrcholem filmařiny. V žádném jiném žánru tolik nezaleží na dobře napsanych dialozích, kvalitních hercích a režisérském citu. Navic koukat na statický záběr konverzace dvou lidí třeba nekolik desítek minut a neusnout u toho je vážně úspěch. Ne pro diváka, ale pro tvůrce. Stockholm je to nejlepší z žánru co jsem zatím měl tu čest vidět. Zprvu klidné romantické drama o svádění přechází nenásilně do závažného problému, který asi každy čeká dle názvu, ale film samotný do toho jde nenápadným způsobem. Speciální plus za soundtrack. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Prečo len väčšina žien naletí na pekné, no povrchné rečičky? Keď je chalan po fyzickej stránke k svetu, tak má u žien z polovice vyhrané, stačí už len netrepnúť nejakú hovadinu a žienka časom na to skočí (našťastie nie všetky)... To ale neplatilo pre žienku vo filme. Tá to mala veru dobre premyslené. Film je rozdelený na dve polovice, tmavú a svetlú časť. V tej tmavej ide práve o tie rečičky a vzájomné oťukávanie sa dvoch sympatických mladých ľudí, no a v tej svetlej sa deje všetko to podstatné čo divák od drámy, šmrncnutej kvapkou psychológie, očakáva. Žienka elegantne mužovi dokázala, že je kretén a prečo je kretén. Úplný koniec sa mi už zdal trocha cez čiaru. Na to, aby to takto skončilo sme o postave tej dievčinky vedeli príliš málo. Nemalo to preto žiaden efekt. 70/100 ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Jako kdyby mně bylo osmnáct, plus mínus, tak jsem to cítila a v myšlenkách se tam párkrát ocitla, když jsem tu dvojku poslouchala. Některé situace byly jak přes kopírák, to postupné oťukávání, nedůvěra, zvědavost.........až, ano až tam. Jen jsem byla trochu zmatená tou poslední čtvrtinou příběhu, kdy jsem měla pocit, že se Rodrigo s Isabel opravdu nemohou dohodnout jak dál a tudíž se to odrazilo i na té dvojici, která začala jednat tak trochu iracionálně a ani prášky mi tentokrát nestačily zcela pochopit následné jednání. Škoda, jinak bych dala jasnou pětku, ještě o tom popřemýšlím....... ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Film byl částečně financován z crowdfundingu. (vojacekr)
  • Film byl natočen za 13 dní. (vojacekr)

Reklama

Reklama