Slavné dny

(pořad)
Publicistický / Krátkometrážní
Česko, 2010, 7 min

Reportáže o milnících lidské historie. Dny, které změnily tvář tohoto světa. (Stream.cz)

Blackhawks

Nejlepší pořad na Streamu !! Pavel Zuna to umí skvělé odvyprávět, je to stručné, jasné, přehledné a délka jednoho dílu je tak akorát abychom se dozvěděli informace, které nám k něčemu budou. ()

rybicka11

Parádní dokumentární pořad ze kterého jsem se i já při své tvorbě inspiroval. Myslím si, že na poli české tvorby je to nejlepší dokumentární cyklus v celé republice. ()

frbulka

Slavné dny jsou příjemnou sedmiminutovkou, kterou člověk třeba může začít svůj den. Poutavou a výstižnou formou seznamují diváka s nejvýznamnějšími historickými momenty naší planety, na důrazu přidává dramatická hudba a charizmatický hlas Pavla Zuny. Jakýkoli způsob, jak se může mladá generace (a nejen ona, někdy možná spíše ta starší) vzdělat nenáročnou a nápaditou formou v naší historii, je vítaný. Za sebe jsem moc ráda, že na Seznamu.cz, kde se nám nechutně podbízí Super a kde nám při čtení zpráv o teroristickém útoku, při němž zahynulo 50 lidí, vyskakují reklamy na dovolenou, je něco tak dobrého. PS: můj poslední shlédnutý díl byla vražda Abrahama Lincolna, stojí za to se na něj podívat. ()

AloeB

Poslední rok základky s věčně nevrlou prodavačkou trdelníků a střední škola s tou starou rašplí zapomenutou dávno v dobách pleistocénu zkrátka potřebuje kompenzaci. Tento seriál toho naučí víc než celkem tři hodiny dějepisu věnované vtipu: "Víte, co je na komunismu nejhorší?" A na odpověď se radši neptejte. "Ta doba po něm!" Já vás varoval. ()

Psycho.R

Bohužel příliš stručné, mám radši delší dokumenty, každopádně to splňuje přesně svůj účel, proto musím hodnotit objektivně. ()

ing.man

Tak vysoké procento úspěšnosti pořadu mě opravdu děsí. Absolutní nevyváženost témat, spolehlivost a faktická přesnost občas jako u Necyklopedie... Forma vítězí nad obsahem a náš vděčný národ, si zase nechá **** přímo do pusy. A rád by ještě mával mávátkem a volal sláva... ! :(( ()

Meev

U jiných dobrých seriálů říkám, že je dobře, že je natočeno málo dílů. Protože poté většinou chodí kvalita dílů rapidně dolů. U tohoto bych si dovolil udělat výjimku. Vnesení do děje je dobré, takže i kdybyste nevěděli o co jde, pochopíte. Charismatický komentář Zuzy je neoposlouchaný a opravdu umí zaujmout. Téma k němu skvěle sedí. Scénář nevím, jestli dělá sám, ale je taky super. Historická videa tomu dodají říz, takže další plus. Ať dělám co dělám, není co vytknout. ()

Jan.Cada1

Pořad, díky kterému jsem se dozvěděl mnoho zajímavostí a dozvěděl jsem se o událostech, které jsem ani nevěděl, že se staly. Pavel Zuna podává smysluplný komentář, video i zvukový podkres jsou také pěkné. Líbí se mi taky, že mají všechno ozdrojované. Jeden z pořadů, který mi donutil si založit účet na stream.cz ()

Athree

Zajímavé. Naučné. Líbí se mi. Ale když Vám to profesor v hodině dějepisu pouští téměř v každé hodině, začnete přemýšlet, zda-li Vás učí tento pořad, nebo profesor. ()

kslaww

Skvěle zpracované...nejlepší pořad na Streamu...doufám že bude dlouho pokračovat...Výborně namluvené Pavlem Zunou ()

donnovann

Skvělé epizody, které za 7 minut nabízejí obrovskou informační hodnotu kdy divák je schopen shlédnout tak 5 dílů a musí přestat aby nově nabité informace vstřebal, výborný počin. ()

PotterMan999

Slavné dny je naučný, a přitom zajímavý historický pořad, který má tu moc vtáhnout vás do doby, o které vypráví. Je na první pohled udělán jednoduše - z dobových záběrů a filmů o události ovšem jeho komentář Pavla Zuny dokáže textem i hlasem z těchto jednoduchých videí udělat i díky zajímavostem skvělou povídanou. Proto dávám 90 %. ()