Rozluštěné poklady (TV seriál)

• Česko

Rozluštění pokladu

Treasures Decoded

Tajomstvá pokladov

Dokumentární

Kanada / Velká Británie, 2012–2018, 24 h 12 min (Minutáž: 45–46 min)

Simon Chu

Scénografie:

Andrew Berry

Díl Manželka Ježíše Krista (na ČT Ježíšova žena?): Zajímavý, ale trochu bulvárně zpracovaný dokument. Představuje sice méně známé historické křesťanské dokumenty, jako je evangelium Filipovo nebo Máří Magdaleny, a přichází se zajímavou myšlenkou významného postavení Máří Magdaleny mezi Ježíšovými apoštoly (které by šlo přirovnat ke vztahu sv. Františka z Assisi a sv. Kláry)... ale bulvární rovina plná nepodložených, ale o to silnějších závěrů o Ježíšově manželství a sice v principu hezká, ale bohužel až příliš genderově vnucovaná rovina o roli žen mezi prvními křesťany hodně ničila celkový dojem.(30.12.2018)

• sator

Hlavním smyslem pořadu je vše demýtizovat a přesvědčit diváka že všemu rozumíme ...nejsou žádné otázky, jen odpovědi...je třeba kopat do posledního dechu za mrtvé paradigma současné vědy...(16.9.2018)

• Hellboy

Epizoda Hledání Atlantidy (spoiler Alert): Atlantidou se myslí celá Mínojská kultura. LOL.(7.12.2018)

Zdařilý seriál. Díl manželka Ježíše Krista je jaksi nedokončený.(26.7.2019)

Viděn díl Manželka Ježíše Krista. Velký humbuk vznikl kolem papyru, který odhaluje, že Ježíš Kristus mohl být ženatý s Marie Magdalskou. Tři vědci, kteří papyrus zkoumali, věří jeho pravosti, další se vyjadřují, že je to jasný falsifikát. Je mi to srdečně úplně jedno, důležitá je víra a ne to, zda byl či nebyl Ježíš ženatý. Poutavě vyprávěný dokument. Hudba: Lou Pomanti(16.1.2019)