Zlodeji detí (TV seriál)

Slovensko, 2013, 1 h 54 min (Minutáž: 2x57 min)

• peiton

Seriál,ktorý sa poriadne ani nezohrial na našej televíznej scéne a už aj skončil v ,,koši" pre nepotrebný odpad.Niet k tomu čo dodať,to píše samo za seba!(2.6.2013)

Prípad Bóorovcov bol na Slovensku doslova hit (sám som túto kauzu pozorne sledoval). A tak niet divu, že JOJ sa snaží z toho vyťažiť, čo najviac a zneužiť toto utrpenie. No na druhej strane oproti tým televíznym "skvostným seriálom", čo nám ponúkajú, má tento seriál aspoň nejaký racionálny zmysel. Len ma udivuje, že seriál nekonzultovali s hlavnými protagonistami, ktorí to skutočne zažili. No veľké mínus pripisujem dabingu anglických hercov. To radšej mohli dať titulky, lebo ten dabing mi pripomína nadabované videokazety z filmu Slnce, seno a pár facek.(22.5.2013)

Som rád, že aspoň niekto odkryl v tomto seriáli na základe prípadu Ivany Boórovej krutú skutočnosť bezdôvodného odoberania detí, ktoré sa však nedeje len v Anglicku. Čo ma ale mrzí je to, že sa nedajú okrem 2 častí seriálu zohnať aj tie ďalšie. Pre objasnenie prípadu rodiny Boórovej odporúčam zhliadnuť tento dokument - https://www.youtube.com/watch?v=-YiRp0yU7m4.(8.3.2018)

• - V roli televizní reportérky komentující události před britskou ambasádou v Bratislavě v 7. epizodě se objevila Vanda Feriancová, autorka scénáře. (hermiona)

• - Keďže sa seriál odohráva prevažne v Anglicku, aby scény vyzerali reálne, tvorcovia museli z Británie doviezť rôzne rekvizity, ako napríklad plagáty, jedlo, nábytok a podobne. (Msscastillo)

• - Okrem slovenských hercov sa v seriáli objavili aj herci z Anglicka, ako napríklad Johnny Vivash v úlohe pastora Marka alebo Angela Walters-Kitone v úlohe Liz Potter. (Msscastillo)