poster

Jirka a bílé myšky (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Česko, 2013, 15 min

Režie:

Karel Janák

Scénář:

Karel Janák
 • triatlet
  ****

  Tom a Jerry po česku + dalhlovská atmosféra díky Jirkovi, rodičům a hostitelům. Vtipná krátká hříčka, která pobaví i díky hereckému umění. Klára Oltová hraje starostlivou maminku přesvědčivě. Hostitelovo (Postráneckého) závěrečné mrknutí oka je vypovídající. "Jedeš, potvoro. Fuj"(15.3.2015)

 • Tominko12
  ***

  Krátky príbeh o tom, ako sa 3 inteligentné myši dokážu zbaviť Arthura, teda kocúra žijúceho vedľa v izbe. Nevedel som si to predstaviť, ako sa z toho môže spraviť zaujímavý príbeh, ale podarilo sa. Myši to dokážu hravým spôsobom za pomoci Jirku, ktorý sa tak nejak vždy ocitne tam, kde nemal. Podarené obsadenie, dobré spracovanie.(29.12.2014)

 • lubospoti
  **

  Pokus o novodobou grotesku, který se vůbec nepovedl. A to se autoři snažili atmosféru grotesek navodit třeba i hudebním námětem. Jenže celé to bylo takové nemastné neslané..(27.12.2015)

 • honajz
  ***

  Ze všech těch krátkých Janákových filmů pro děti asi nejlepší. Dospělé postavy se zde sice chovají hodně divně, aby mohlo dojít k onomu naplnění myšího plánu (třeba nikdo nejde uklidit to svinstvo na zemi, s klukem do koupelny nejde maminka, aby ho umyla, všichni jdou do zahrady a Jirku nechají v domě, i když vědí, že dělá problémy apod.), a on i ten myší plán tomu vysokému IQ moc neodpovídá, protože některé mezikroky byly zbytečné. Ale vcelku proč ne, pobaví to, Toma a Jerryho mi to také připomnělo.(31.3.2017)

 • castor
  **

  Hlavně nevzbudit Artura. Fikaněji by útěk laboratorních myšek nevymyslel ani zasloužilý scénárista komplikovaných rodinných dramat. Naprosto banální příběh, který je tak nezajímavý, že i předškolní diváci Déčka musejí sledovat hodinky. Plesl nevyužitý, Postránecký jen pozvedává obočí, Kretschmerová třeští oči. A na už tak mělký příběh se nabalují všemožné umělé situace, které jsou vyloženě otravné.(17.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace