poster

Jirka a bílé myšky

Komedie / Krátkometrážní

Česko, 2013, 15 min

Režie:

Karel Janák

Scénář:

Karel Janák
 • lubospoti
  **

  Pokus o novodobou grotesku, který se vůbec nepovedl. A to se autoři snažili atmosféru grotesek navodit třeba i hudebním námětem. Jenže celé to bylo takové nemastné neslané..(27.12.2015)

 • honajz
  ***

  Ze všech těch krátkých Janákových filmů pro děti asi nejlepší. Dospělé postavy se zde sice chovají hodně divně, aby mohlo dojít k onomu naplnění myšího plánu (třeba nikdo nejde uklidit to svinstvo na zemi, s klukem do koupelny nejde maminka, aby ho umyla, všichni jdou do zahrady a Jirku nechají v domě, i když vědí, že dělá problémy apod.), a on i ten myší plán tomu vysokému IQ moc neodpovídá, protože některé mezikroky byly zbytečné. Ale vcelku proč ne, pobaví to, Toma a Jerryho mi to také připomnělo.(31.3.2017)

 • castor
  **

  Hlavně nevzbudit Artura. Fikaněji by útěk laboratorních myšek nevymyslel ani zasloužilý scénárista komplikovaných rodinných dramat. Naprosto banální příběh, který je tak nezajímavý, že i předškolní diváci Déčka musejí sledovat hodinky. Plesl nevyužitý, Postránecký jen pozvedává obočí, Kretschmerová třeští oči. A na už tak mělký příběh se nabalují všemožné umělé situace, které jsou vyloženě otravné.(17.9.2014)

 • triatlet
  ****

  Tom a Jerry po česku + dalhlovská atmosféra díky Jirkovi, rodičům a hostitelům. Vtipná krátká hříčka, která pobaví i díky hereckému umění. Klára Oltová hraje starostlivou maminku přesvědčivě. Hostitelovo (Postráneckého) závěrečné mrknutí oka je vypovídající. "Jedeš, potvoro. Fuj"(15.3.2015)

 • Tominko12
  ***

  Krátky príbeh o tom, ako sa 3 inteligentné myši dokážu zbaviť Arthura, teda kocúra žijúceho vedľa v izbe. Nevedel som si to predstaviť, ako sa z toho môže spraviť zaujímavý príbeh, ale podarilo sa. Myši to dokážu hravým spôsobom za pomoci Jirku, ktorý sa tak nejak vždy ocitne tam, kde nemal. Podarené obsadenie, dobré spracovanie.(29.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace