Nepravděpodobná romance

Unlikely Romance, An

(festivalový název)

Česko, 2013, 105 min

• johnn333

Wow, mistrovství světa tupých ošklivých otravných krav, který jsou z něčeho furt strašně zničený a ukřivděný, nic neumí, nic nedělají, jen se tváří jak kyselá prdel, ale z nějakýho důvodu si myslí, že jsou strašně ňuňánkovsky neodolatelný tady finišuje naprosto neuvěřitelným způsobem, kdy si v kině chcete vypíchat oči ostrým rohem vstupenky a nacpat si je do uší, abyste neslyšeli ty nepochopitelný hovna, co z těch uzlíčků neštěstí s rozmazanou řasenkou, za jejichž problémy může vždy někdo jinej, padaj. Sem netušil, že tradice Belly ze Stmívání jako kladné, sympatické a obdivuhodné ženské hrdinky bude tak mocně rezonovat i v nějakym českym filmu! Nejhorší je, že kdyby v tom filmu začala některá labilní megera vytvářet konceptuání umění z menstruační krve, vůbec bych se nad tím nemohl pozastavit, protože v tom filmu se může stát úplně cokoliv a taky se to úplný cokoliv každých pět minut děje. 20%(28.10.2013)

• xxmartinxx

Nekonečná křeč a smutná ukázka relativní technické zručnosti bez schopnosti dát své práci smysl. Prvních +-pár minut jsem byl nadšený, ještě když mluvili mimo kontext zjevně reální svěřenci Beřkovic, neslo to punc syrovosti a zaujalo mě to. Když měl film začít dávat smysl, naprosto pozřel sám sebe a patrná bezradnost v tom, jak a o čem vyprávět následujících deset minut, prýštila na povrch bez ustání. Docela by mě zajímalo, jestli hrdinka byla záměrně hnusná nána, co dohnala svého údajně brutálního manžela k sebevraždě (aniž bychom viděli, že on by jí udělal cokoliv špatného), nebo jde o další omyl neexistence přesvědčivých motivací a interakcí postav. Jako příběh založený na nespolehlivém vypravěči to ale selhává ve chvílích, kdy sledujeme jiné postavy, tedy koncept se rozpadá. Skutečně tristní výsledek. Film na úrovní cvičení studenta FAMU, které projde s odřenýma ušima jen proto, že učitelé už se nechtějí koukat na přepracovanou verzi. Hodnocení osciluje milimetry nad odpadem.(28.10.2013)

Moje první setkání s režijní tvorbou (pro mě až dosud zcela neznámého) Ivana Vojnára nedopadlo nakonec vůbec špatně, naopak. Jak jsem ten film vnímal zpočátku rozpačitě až znuděně, postupně mě to začalo vtahovat a ke konci už mě to téměř dokonale dostalo. Film mě od začátku nadchnul nádhernou kamerou, jakož i hereckou přítomností mé velké oblíbenkyně Bereniky Kohoutové (skutečnost, že se v jedné z hlavních rolí objevuje i sám režisér, filmu v mých očích jen přídává na zajímavosti). Překvapivě výborná mi přišla i Alžběta Pažoutová, které se pro svou roli výborně typově hodila. Nakonec mi i sedlo to netradiční zpracování, které rezignuje na tradiční chronologické vyprávění a místo něj přichází se svébytnou obrazovou koláží výjevů s mnohoznačným výkladem. Zasazení většiny děje do prostředí psychiatrické léčebny mi rovněž sedlo a působí neobyčejně autenticky - u mnoha epizodních postav ve filmu jsem se nemohl ubránit dojmu, že to nejspíš byli neherci - skuteční chovanci ústavu. Ačkoli je to hodně osobitý film, který určitě není pro každého, osobně si myslím, že je zde strašně nedoceněný - za mě 4 hvězdy zcela bez problémů.(10.4.2016)

• Slarque

Nepravděpodobný je přístup toho psychologa k pacientce. Nepravděpodobné je, že ženská s vizáží Alžběty Pažoutové se bude živit jako uklízečka. Místo romance jsem dostal psychologické drama. Berenika Kohoutová skvěle vypadá a ani jako o herečce bych o ní neřekl nic špatného. Jenže scenárista a režisér to tím věčným přeskakováním docela zabil. Nehledě na to, že patrně z úsporných důvodů se obsadil i do třetí největší role ve filmu a herecky v ní dokonale selhal.(14.4.2016)

• mr.filo

Je situace, kdy A a B jsou spolu; divák očekává vývoj podle vzorce C nebo D. Proto přichází scenárista s variantou E, F nebo dokonce G. Pak ovšem nastane chvíle kdy začne divák očekávat i situace H, CH nebo I. A scenarista se dostává do stavu J, K a L. Bohužel uvěřitelnost nás opustila už někde u písmene G. (Abeceda není nekonečná) Zase na druhou stranu musím vychválit herecké výkony. Také jste měli pocit, že čtete knihu kde chybí každou chvíli několik stránek?(30.10.2013)

• - Podtitul filmu se jmenuje "Lusia, Katka a Erika z lásky". Z příběhu nakonec byla vyškrtnuta role Katky. (Terva)

• - Film je podľa slov režiséra natočený podľa skutočných udalostí, pričom sa v ňom prelína skutočnosť a fikcia. Pôvodný motív mu prvýkrát vyprávala jedna herečka, s ktorou sa stretol pred niekoľkými rokmi na kastingu. (Zdroj: ASFK)

• - Natáčení probíhalo z velké části v léčebně v Beřkovicích. (Terva)