Nepravděpodobná romance

Nepravdepodobná romanca

Romantický / Drama

Česko, 2013, 105 min

• xxmartinxx

Nekonečná křeč a smutná ukázka relativní technické zručnosti bez schopnosti dát své práci smysl. Prvních +-pár minut jsem byl nadšený, ještě když mluvili mimo kontext zjevně reální svěřenci Beřkovic, neslo to punc syrovosti a zaujalo mě to. Když měl film začít dávat smysl, naprosto pozřel sám sebe a patrná bezradnost v tom, jak a o čem vyprávět následujících deset minut, prýštila na povrch bez ustání. Docela by mě zajímalo, jestli hrdinka byla záměrně hnusná nána, co dohnala svého údajně brutálního manžela k sebevraždě (aniž bychom viděli, že on by jí udělal cokoliv špatného), nebo jde o další omyl neexistence přesvědčivých motivací a interakcí postav. Jako příběh založený na nespolehlivém vypravěči to ale selhává ve chvílích, kdy sledujeme jiné postavy, tedy koncept se rozpadá. Skutečně tristní výsledek. Film na úrovní cvičení studenta FAMU, které projde s odřenýma ušima jen proto, že učitelé už se nechtějí koukat na přepracovanou verzi. Hodnocení osciluje milimetry nad odpadem.(28.10.2013)

• Pluhy

Ivan Vojnár měl raději natočit lesbický porno, protože na erotické scény je kabrňák. Když ovšem pominu několik upocených orgasmů a naprosto epická prsa hlavních hrdinek, která by stála za nejedno omačkání, tak zbyl naprosto stupidně vyprávěný příběh. Scénář působil jak ze soutěže "napiš scénář za půl hodiny" a herci hráli, jak kdyby obdrželi scénář půl hodiny před natáčením. Naprosto křečovité příběhové líčení, které každých pět minut chrlí na diváka novou zápletku. Naštěstí v druhé polovině působí film mnohem uhlazeněji a srozumitelněji.(11.7.2014)

Moje první setkání s režijní tvorbou (pro mě až dosud zcela neznámého) Ivana Vojnára nedopadlo nakonec vůbec špatně, naopak. Jak jsem ten film vnímal zpočátku rozpačitě až znuděně, postupně mě to začalo vtahovat a ke konci už mě to téměř dokonale dostalo. Film mě od začátku nadchnul nádhernou kamerou, jakož i hereckou přítomností mé velké oblíbenkyně Bereniky Kohoutové (skutečnost, že se v jedné z hlavních rolí objevuje i sám režisér, filmu v mých očích jen přídává na zajímavosti). Překvapivě výborná mi přišla i Alžběta Pažoutová, které se pro svou roli výborně typově hodila. Nakonec mi i sedlo to netradiční zpracování, které rezignuje na tradiční chronologické vyprávění a místo něj přichází se svébytnou obrazovou koláží výjevů s mnohoznačným výkladem. Zasazení většiny děje do prostředí psychiatrické léčebny mi rovněž sedlo a působí neobyčejně autenticky - u mnoha epizodních postav ve filmu jsem se nemohl ubránit dojmu, že to nejspíš byli neherci - skuteční chovanci ústavu. Ačkoli je to hodně osobitý film, který určitě není pro každého, osobně si myslím, že je zde strašně nedoceněný - za mě 4 hvězdy zcela bez problémů.(10.4.2016)

• mr.filo

Je situace, kdy A a B jsou spolu; divák očekává vývoj podle vzorce C nebo D. Proto přichází scenárista s variantou E, F nebo dokonce G. Pak ovšem nastane chvíle kdy začne divák očekávat i situace H, CH nebo I. A scenarista se dostává do stavu J, K a L. Bohužel uvěřitelnost nás opustila už někde u písmene G. (Abeceda není nekonečná) Zase na druhou stranu musím vychválit herecké výkony. Také jste měli pocit, že čtete knihu kde chybí každou chvíli několik stránek?(30.10.2013)

Já se pořád nemůžu nějak rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo nelíbilo :-) Obě hlavní herečky super, ale některým vedlejším rolím se dostávalo hereckého talentu (teda předpokládám, že Louisin manžel byl herec).. Prolínačka z psychiatrické léčebny se skutečnými lidmi a hraným dějem byl super nápad.. Trailer k filmu je rázný, dynamický a má jiskru - celkově mi tyto tři vlastnosti chyběly na filmu samotném.. Hodně pomalé tempo až nudilo.. Více mě zajímala část mimo zdi léčebny a těch bylo poskrovnu..(23.1.2014)

• - Natáčení probíhalo z velké části v léčebně v Beřkovicích. (Terva)

• - Podtitul filmu se jmenuje "Lusia, Katka a Erika z lásky". Z příběhu nakonec byla vyškrtnuta role Katky. (Terva)

• - Film je podľa slov režiséra natočený podľa skutočných udalostí, pričom sa v ňom prelína skutočnosť a fikcia. Pôvodný motív mu prvýkrát vyprávala jedna herečka, s ktorou sa stretol pred niekoľkými rokmi na kastingu. (Zdroj: ASFK)