Tenshi no tamago

Animovaný / Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi
Japonsko, 1985, 71 min

Tento animovaný film je o dívce, která prochází zcela prázdnou zemí. Nese sebou vejce, které se snaží chránit. Když dorazí do prázdného města potká ji poutník, který by rád věděl co obsah vejce skrývá.

Velmi nejednoznačné dílko, plné symbolů a náznaků. Nechává naplno pracovat dívakovu fantazii, protože otázky, které vám vyvstanou film v žádném případě nezodpoví. Naopak, čím déle se na film díváte, tím více nezodpovězených otázek nám zůstává. Vše podrthuje depresivní a mysteriózní atmosféra, která jde ruku v ruce se skvělou kresbou. (limited)

Terezinka198

Opět dílo, které ve vás zanechá zmatené myšlenky a nezodpovězené otázky a někdo možná bude mít i takový ten "wtf" okamžik, kdy v tom bude hledat smysl. V žánru "dementia" smysl nehledejte. To, co se jeví jako zajímavý příběh, bude ke konci opravdu něčím, co nebudete schopni zhodnotit. Viz. známější díla jako Paprika nebo Perfect Blue. Ale o to větší zábava potom je hledat ty skryté významy za těmito díly. 8/10 ()

Oralfabet

Jako docela úchvatný, i když už den po shlédnutí nejsem moc schopný si vybavit, co se v tom vlastně dělo. Ale ty stínový ryby jsou každopádně cool as fuck. 8/10 ()

Daweflip

Oshîho temná vize pro mě byla celkem zklamáním. Po tom, co jsem zde četl, jsem čekal animaci v Miyazakiho stylu, kdy si budu lebedit v detailech. Zaměřil jsem se tedy na drobnosti a zjistil jsem, že zde se s detaily zase tolik nepracuje. Animace je pěkná, atmosféra také, ale mé očekávání zůstalo nenaplněno. Kdybych se snažil být objektivní, tak jednu hvězdičku přidám. Takhle je to jen za *** ()

JoVanGogh

Nevadili mi nekonečné zábery na pochmúrne mesto. Nevadil mi minimálny dej, hovorí predsa toľko. Nevadili mi nejasnosti, na každú otázku existuje odpoveď... "Kto si?" Každá kvapka, každý vlas, každé žmurknutie bolo perfektné. Pastva pre oči, uši, či myseľ. ()

Perfo

Atmosféra. Věc, která dává tomuto animáku punc dobré, velmi netradiční mangy. Co se týče toho ostatního, pasáže typu "pětiminutový záběr na to, jak dva hlavní protagonisté sedí u ohně" mě přišly zbytečný a autor onanoval akorát sám nad sebou...jinak super ()

Janko666

Tak, jako ona holčička ztratila své vejce, tak i my ztratíme naší víru, aby jsme vyzráli a nalezli jinou, silnější a smysluplnou. Jak napsal Tosim k Mulholland Drive: "Nepochopit neznamená nebýt fascinován." ()

Jelly

minimalistický animovaný film o ničem a o všem. děj veškerý žádný, ale ve skrytých symbolech a narážkách je možná ukryt osud lidstva. je jich ale tolik, že to snad ani dohromady nedává smysl... hm. každopádně se jedná o vrcholné umělecké dílo s geniální kresbou a hudbou. kvlt. ()

merigieren

Odpudivá hudba se šíleným příběhem. Neměl sem asi náladu nad tím přemýšlet a představovat si něco co tam není abych to tady pak popisoval. Prostě v tom filmu najdete pár zajímavostí jako je lov stínových ryb, ale tím to končí. ()

šarka

Prší, dívka jde, dívka stojí, prší, dívka nese vejce, prší,dívka se dívá, jak prší…to vše v intervalech po 5 minutách….o čem to bylo?? Nevím, ale nakreslené to bylo pěkně. Doporučuju při chronické nespavosti ;) ()

lnsmdrms

Hodně, hodně podceněný kousek. Art film plný symbolismu, náboženských metafor a úžasné hudby od Kanna Jošihira. Zanechá ve vás více otázek než odpovědí. Člověku nedokážete vysvětlit děj, jelikož jak řekl sám Ošii Mamoru, pochopení děje a jeho cítění je na divákovi, nikoliv na režisérovi. 5* ()

Drom

Už nebudu pít vodu, protože to očividně způsobuje dost divný halucinace. Soudě dle té holčičky s kindrvajíčkem. Nebo co mi to snažilo sdělit... Ale tak nakreslený to bylo úchvatně, hlavně některé detaily animací. Řekl bych, že to dělali ručně. Všechna čest. A samozřejmě celkový vizuální dojem, mnohé scény byly spíše obrazy. Depresivní, působivé a vtahující. Hudební stránku jsem vůbec nevnímal, nebo jsem asi nebyl schopen ji oddělit od celku. A i přes stopáž jen velmi mírně přes hodinu mi to připadlo možná jako hodiny dvě, což ale nijak nevadilo. Jenom člověk jaksi nedostal skoro žádné odpovědi. Vadí to? ()

papaguy

Velmi krásný animovaný film. Současný divák si může vychutnat i "efekty" ruční animace, které by v počítačové grafice bylo určitě možné napodobit, nikoho by to ale už asi dnes nenapadlo takhle zpracovat. Kresba mi výtvarným stylem připomíná spíš západní projev. Dívce vlají vlasy jak francouzké Marianne. Dílo je prošpikováno biblickými odkazy interpretovanými dost... řekněme volně. Inu, Zápaďan by to takhle nenatočil. Japonec si takovou "nehoráznost" může s klidným svědomím dovolit. Nejlepší je z hodnocení vynechat, co víte o příběhu o Noemově arše... a užít si atmosféru a jinotaje snímku. ()

jan008

Nepochopil jsem nic a vlastne mi to bylo jedno...Budu si dávat velký pozor, abych na podobný film v budoucnu opět nenarazil. Doporucuji rychlost prehravani minimalne na 2x. Nadšené intelektuály ale film jistě potěší. Na přemýšlení je při sledování času dost. ()

Pafnuc

Omlouvám se všem filmům, kterým jsem kdy vyčítal nudnost. Tento šestnáctihodinový epos totiž jen tak něco nepřekoná. ()

Roudy

Je opravdu otázka o čem film vlastně je? Na mě to působilo jako deprese člověka, který ztratil boha. Alespoň svět v Tenši no Tamago vypadá jako by ho bůh opustil. Lidé sice vybudovali Noemovu archu, ale potopa nikdy neskončila. Ve filmu je celá řada nejednoznačných scén, které lze interpretovat všelijak. Ovšem za mě film hlavně stojí na krásné audiovizuální stránce. Návrhy postav od Jošitaky Amana dají vzpomenout na starší Final Fantasy tituly a divil bych se, kdyby pochmurný, post-apokaliptický svět nebyl jednou z inspiraci Hidetaki Mijazakiho při tvorbě Dark Souls. Rozhodně snímek, který si zaslouží několikeré zhlédnutí! ()

Maiken Algren odpad!

Asi v živote som sa nenudil tak ako pri tomto filme. A to som sa snažil, ale 17minútové tiché zábery na lietajúce ryby sú fakt príliš. Teda na mňa určite. ()