Reklama

Reklama

The Demented

Trailer

Obsahy(1)

Šestica priateľov z Baton Rouge v Louisiane sa rozhodla prežiť víkend u jedného z nich. Spočiatku  to vyzerá, že ich čaká úžasný víkend. Ale to len dovtedy, kým k nim nedorazí chýr o akútnej teroristickej hrozbe. Krátko nato preletí nad ich hlavami akýsi objekt a vybuchne za obzorom. Chvíľku sa nič nedeje, ale to je iba ticho pred búrkou. Pohroma na seba nenechá dlho čakať; obyvatelia neďalekého mestečka sa totiž nakazili smrteľným vírusom a ich kroky vedú smerom k nič netušiacim zábavychtivým dovolenkárom. (beso74)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

Faustka 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že už mě tenhle digitální styl nudí. Současní nakažení dosahují rychlosti blesku( i takový Usain Bolt se cítí ohrožen) a inteligence jaderného fyzika. Kde jsou ty časy, kdy George Romero oživoval mrtvé. Stačila k tomu loudavá chůze, netečný výraz a zkušená práce maskéra a bylo vymalováno. Ještě že si tu starou dobrou klasiku můžeme kdykoliv připomenout. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Presne ten typ hororu, ktorý by som označil prívlastkom "dobrý". Skupinka teenagerov, víkendový domček, zábava, a odrazu nastane niekde "bum" a zrazu ich príde navštíviť zombie psík, neskôr hordy zombíkov. Tu sa nedá vymyslieť nič nové, takže ide len o to, či to baví alebo nebaví. A ja som sa bavil, je to rýchle, má to spád, akcie je dostatok, vlastne celý film je jedna adrenalínová naháňačka pred zombíkmi a boj o život. Nudiť som sa nestihol, takže nevidím problém. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Ve státě Louisiana je vyhlášen stav nejvyšší pohotovosti kvůli nákaze po teroristickém útoku biologickými zbraněmi. Partička šesti mladých lidí trávící prázdniny na venkově v luxusní vile patřící otci jednoho z kamarádů nic netuší, až do chvíle, kdy jim tuhle nemilou zprávu telefonicky sdělí právě majitel vily. Pochopitelně nastane panika, objeví se nejdříve nemrtvý pes, a pak začnou teprve přibývat zombíci, kteří vedle velmi rychlých běhů, také dostali novou vlastnost a sice stojí před svým útokem nehnutě na místě, což budí dojem zamrznutí. Debutující režisér Christopher Roosevelt natočil v nezávislé produkci Steven R.Monroea levný horůrek, který svoji levnotu dává na odiv, a já ji pokládal za přednost. Nečekejte žádné propracované masky zombies. Vše se omezilo jen na uřícený a rozzuřený výraz a potrhané oblečení, což jsem nevnímal jako fakt, že víc rozpočet nedovoloval, ale ono to celkem i realisticky fungovalo. Občas se objevila snaha propašovat do filmu nějakou psychologii postav, ale to se dělo zhruba jen v jedné scéně. Po víceméně standardním seznamovacím úvodu trvajícím cca 20. minut se děj pomalu rozjede až do úderných pasáží, které sice s krví hodně šetří, ale tempo jim nechybí. Není ani jisté, kdo a v jakém pořadí zemře. První dvě úmrtí byla nepřehledná a nevýrazná. S občasně nepřehlednou kamerou, nedostatečným osvětlením scény a celkovým ordinérním vizuálem byla potíž, a proto film doporučuji zhlédnout ve vysokém rozlišení, kde o něco lépe půjdou zakrýt technické nedostatky. Při svých nízkých nákladech si film dovolil dvě známé herečky, jako je Sarah Butler a Kayla Ewell, které nejen bojovaly o přežití, ale také nepřímo soupeřily, která z nich je krásnější, ale slušelo jim to oběma. Herecké obsazení bylo celkově sympatické. Postavy uvažovaly celkem racionálně, ale pochopitelně něco udělaly hůře a leccos i "zmákly". Je však s podivem, že se v domě nenacházelo důmyslné zabezpečovací zařízení, anebo střelné zbraně, a ne jen baseballová pálka. Pozornému divákovi neunikne nenápadný forek s tím, co právě hrají v místním kině, a na programu byl "Nezvratný osud 6". Takže film nasadí tempo, pěkné holky, neodhadnutený konec a je to. A hlavně pozor, až takhle venku půjdete kolem nějaké nehybné postavy. Tohle zamrzlé individum po vás hupsne. Takže....pšt! A nedělat prudké pohyby, prosím. Mé hodnocení: 80% ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Šestica priateľov sa vyberie zabaviť na víkend, nastane však teroristický útok, vďaka ktorému sa obyvateľstvo zmení na zúrivých zombíkov. Takže mladí si najprv užívajú, kladom je, že sú pomerne sympatickí a nelezú príliš na nervy. Onedlho sa dozvedia „novinky“ a začnú zmutované nájazdy, najskôr v dome, potom v aute, neskôr v okolí a pomedzi to niekoľko kľudných (a nudných) úsekov na vydýchnutie. Celkovo je to také sympatické, moderné zombie béčko, ktoré človeka síce zabaví, ale do pamäti sa mu príliš nezapíše. ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

...zombíci presvedčiví, kamera v trendovom vákuu , scenár načmáraný po záverečnej na ochutnávke v sladovni , sterilná snaha obohatiť nie žáner, ale počet frigidných kopačiek do subžánru, ohyzdný cast...asi to je všetko a keď to celé vysypem do " šejkru " a zalejem chrochtaním, vychádza hodnotenie tejto nevídanej drámy. Apropo - tiež ti splívajú rýchlo /spomalene / na neutrále bežiaci polo/skoro/celkom usmrtenci ? Neva - mne áno. ODPORÚČAM ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Keď hlavní hrdinovia utekajú okolo kina, je na ňom možné zbadať nápis premiéry filmu "Final Destination 6", čo je odkaz na filmovú sériu Nezvratný osud (v origináli Final Destination), ktorá mala v čase nakrúcania i uvedenia filmu iba päť častí. (Déé X Géé)

Reklama

Reklama