The Demented

Scénografie:

Robert W. Savina

Kostýmy:

Sandra Algood

Presne ten typ hororu, ktorý by som označil prívlastkom "dobrý". Skupinka teenagerov, víkendový domček, zábava, a odrazu nastane niekde "bum" a zrazu ich príde navštíviť zombie psík, neskôr hordy zombíkov. Tu sa nedá vymyslieť nič nové, takže ide len o to, či to baví alebo nebaví. A ja som sa bavil, je to rýchle, má to spád, akcie je dostatok, vlastne celý film je jedna adrenalínová naháňačka pred zombíkmi a boj o život. Nudiť som sa nestihol, takže nevidím problém.(6.7.2013)

Ačkoli mě zombařiny coby hororový subžánr už vysloveně nudí a záměrně se jim vyhýbám, tohle nebylo zase tak špatné. Tedy alespoň první polovina, která se odehrávala v domě. Obzvláště nakažený psík mě pobavil, přesněji řečeno jeho digitální zohavení. :-) Jakmile se ale ústřední skupinka přesunula do města, začala klasická zombie naháněčka, což je prostě už strašně ohrané. Hlavní postavy se chovají docela uvěřitelně, zatímco nakažení se objevují zčistajasna na místech, kde ještě před chvíli nikdo nebyl. Krásně to je vidět ve scéně, ve které se vybourá auto – pět vteřin před tím se všichni podivují nad tím, že nikde není ani živáčka, a hned jak se vysekají, je začne nahánět celá armáda nakažených. Každopádně se jedná o docela koukatelnou záležitost, která ale na druhé straně vůbec ničím nevybočuje z řady.(7.7.2013)

Ve státě Louisiana je vyhlášen stav nejvyšší pohotovosti kvůli nákaze po teroristickém útoku biologickými zbraněmi. Partička šesti mladých lidí trávící prázdniny na venkově v luxusní vile patřící otci jednoho z kamarádů nic netuší, až do chvíle, kdy jim tuhle nemilou zprávu telefonicky sdělí právě majitel vily. Pochopitelně nastane panika, objeví se nejdříve nemrtvý pes, a pak začnou teprve přibývat zombíci, kteří vedle velmi rychlých běhů, také dostali novou vlastnost a sice stojí před svým útokem nehnutě na místě, což budí dojem zamrznutí. Debutující režisér Christopher Roosevelt natočil v nezávislé produkci Steven R.Monroea levný horůrek, který svoji levnotu dává na odiv, a já ji pokládal za přednost. Nečekejte žádné propracované masky zombies. Vše se omezilo jen na uřícený a rozzuřený výraz a potrhané oblečení, což jsem nevnímal jako fakt, že víc rozpočet nedovoloval, ale ono to celkem i realisticky fungovalo. Občas se objevila snaha propašovat do filmu nějakou psychologii postav, ale to se dělo zhruba jen v jedné scéně. Po víceméně standardním seznamovacím úvodu trvajícím cca 20. minut se děj pomalu rozjede až do úderných pasáží, které sice s krví hodně šetří, ale tempo jim nechybí. Není ani jisté, kdo a v jakém pořadí zemře. První dvě úmrtí byla nepřehledná a nevýrazná. S občasně nepřehlednou kamerou, nedostatečným osvětlením scény a celkovým ordinérním vizuálem byla potíž, a proto film doporučuji zhlédnout ve vysokém rozlišení, kde o něco lépe půjdou zakrýt technické nedostatky. Při svých nízkých nákladech si film dovolil dvě známé herečky, jako je Sarah Butler a Kayla Ewell, které nejen bojovaly o přežití, ale také nepřímo soupeřily, která z nich je krásnější, ale slušelo jim to oběma. Herecké obsazení bylo celkově sympatické. Postavy uvažovaly celkem racionálně, ale pochopitelně něco udělaly hůře a leccos i "zmákly". Je však s podivem, že se v domě nenacházelo důmyslné zabezpečovací zařízení, anebo střelné zbraně, a ne jen baseballová pálka. Pozornému divákovi neunikne nenápadný forek s tím, co právě hrají v místním kině, a na programu byl "Nezvratný osud 6". Takže film nasadí tempo, pěkné holky, neodhadnutený konec a je to. A hlavně pozor, až takhle venku půjdete kolem nějaké nehybné postavy. Tohle zamrzlé individum po vás hupsne. Takže....pšt! A nedělat prudké pohyby, prosím. Mé hodnocení: 80%(1.10.2013)

• Morholt

Kdosi bombarduje americkej vidlákov kdesi na Jihu biologickou zbraní a jakousi náhodou se stane, že zásah spadem přežije pětice nesympatickej fracků a jeden černoch, kterej se chová jako debil o dvě třídy větší, než všichni ostatní. není pak divu, že když nastoupěj mizerně namaskovaný zombie, člověk fandí právě jim. Naprostá žánrová zbytečnost plná nesympatickej kopyt s mizivejma hereckejma schopnostma. 10%(1.11.2013)

• Havaj8

Chvílema se to drželo fakt názvu a bylo to mega demented. Viz těch několik hloupejch scén, který prostě jsou vidět. Chyběla tomu akorát trošku temnější atmosféra, aby bylo poznat, že si z nás nedělaj jenom srandu. Na druhou stranu 6 lidí na baráku, nějakej speciální druh rychlejch (spících) zombíků a boj o přežití. Herci celkem ušli a koukatelný to taky bylo. A za ten konec to snad zaslouží i hvězdu navíc...(18.2.2015)

• - Keď hlavní hrdinovia utekajú okolo kina, je na ňom možné zbadať nápis premiéry filmu "Final Destination 6", čo je odkaz na filmovú sériu Nezvratný osud (v origináli Final Destination), ktorá mala v čase nakrúcania i uvedenia filmu iba päť častí. (PiskotkOi)