poster

Bulvár (festivalový název)

 • USA

  Boulevard

Drama

USA, 2014, 88 min

Režie:

Dito Montiel

Scénář:

Douglas Soesbe

Kamera:

Jung-hoon Jung

Producenti:

Mia Chang

Střih:

Jake Pushinsky

Scénografie:

Angela Messina

Kostýmy:

Carlos Rosario
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marthos
  ****

  Máme oddělené pokoje, oddělené ložnice, oddělené životy. Víc oddělení už být nemůžeme. Herecký koncert Robina Williamse. Zároveň je to film o generaci těch, kteří nemohli nebo nedokázali být těmi, kým ve skutečnosti jsou. Nolan je člověk, který se stává obětí sebe sama, svého vlastního života, utopeného ve lžích a přetvářkách. Zároveň je to ale člověk, který má alespoň teď, v šedesáti, dostatek odvahy na to, aby vystoupil ze svého stínu a začal konečně žít tak, jak si celý život představoval. Aby nalezl sebe, musí ztratit druhé. A o tom ten film je. #Mezipatra 2015(8.11.2015)

 • V.Silver
  **

  Škoda, že Robin odešel z tohoto světa s tím, že jako svou poslední roli zanechal toto veleprázdné nic. Drama, které tak strašně moc chce mít přesah do lidskoprávních, sociálních a psychologických sfér, až ztratí sebe sama. Výsledkem je hrdina, se kterým stěží dovedete navázat nějaké pouto a příběh, který neumí ani dojmout, ani zaujmout, ani poučit. Jdu vzpomínat na World's Greatest Dad, které mělo aspoň vtip a drzost. 35 %(24.8.2015)

 • Lacike
  **

  Mohol by to byt celkom slusny film o osamelom chlapikovi, ktory sa zblizi s mladym prostitutom, vylieva si u neho srdiecko a naviaze k nemu otcovsky vztah, kedze vlastne dieta nema, ale v tomto prevedeni to je neskutocna utrpna nuda. Co som mohol tusit vzhladom na predosle rovnako pomale Montielove filmy. A bohuzial film nezacharni ani Robin Williams, ktory predvadza solidny vykon, ale vdaka nezazivnej rezii pôsobi cely cas iba jak zbity pes. Film vhodny ibe pre ludi, ktory chcu vidiet Williamsa v netradicnejsej polohe. A ze to bol jeho posledny film je absolutne nepodstatne. 4/10.(26.9.2015)

 • silentname
  ****

  Jedno z najväčších filmových očakávaní tohto roku nakoľko ide o posledný film, kde máme v hlavnej role nezabudnuteľného Robina Williamsa. Musím skonštatovať, že nejde o jeho najlepší filmový počin, no rozhodne je povinnosť pre jeho fanúšikov a myslím si, že aj pre ľudí, ktorí majú radi trošku náročnejšie filmy. Myslím si, že myšlienky, ktoré chce zanechať sú dobré, len sú možno predstavené v príbehu, ktorý nemusí sadnúť úplne každému. V prvom rade ale pochválim hudbu, ktorá je vo filme úplne fantastická a rovnako aj Williamsov výkon. Myslím si, že tento človek dokázal dať srdce v každom filme a je to vidno i tu. Myslím si, že mnohé rozhodnutia jeho postavy plynú najmä z faktu, že nikdy nemal deti a chcel Leovi byť viac otcom než milencom. A možno v tom hral aj fakt, že jeho vlastný otec zomieral a mal pocit, že potrebuje pomôcť niekomu inému, kto by mu mohol byť synom. Mám veľmi rád záverečný dialóg medzi Nolanom a Joy, v ktorom je obrovská dávka emócií, no možno by filmu pomohlo, keby nebol tak veľmi smutný. Možno sa občas mohol trošku jemne odľahčiť nejakým WIlliamovským humorom, ktorý vo filme nie je síce nutný, ale mohol aspoň občas trošku vyčistiť vo filme vzduch. Myslím si ale, že myšlienky sú dobre stvárnené a som rozhodne rád, že som Boulevard videl. Film ma rozhodne nesklamal. Hodnotenie: B(23.8.2015)

 • castor
  ***

  Filmař Dito Montiel, který svým autobiografickým debutem Průvodce k rozpoznání tvých svatých (i ve svých dalších filmech „zkoumal“ vztah k otci) dobyl prestižní festival Sundance, si další pokračování své kariéry asi představoval jinak. A my bychom si jinak představovali loučení s jednou velkou hereckou legendou. Mají oddělené postele, mají oddělené životy a Robin Williams má ve všem tak trochu zmatek. Aneb jak stárnoucí zaměstnanec banky náhodně potká (možná po vzoru moderní pohádky Pretty Woman) svého prostituta. Montiel nakonec vše JEN odvyprávěl, tu kostrbatěji, tu obratněji, nějakou myšlenku to má, snaha o přesah mu ale úplně nevychází. Williams je po herecké stránce docela fajn, vnitřní síla výsledku ovšem schází.(25.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace