Bulvár

(festivalový název)
  • USA Boulevard

Šedesátiletý Nolan Mack (Robin Williams) má atraktivní a chytrou ženu, přátelí se s inteligentním profesorem literatury, v bance, kde pracuje, má dobrou reputaci i jméno. Jeho život je jinak ale docela prázdný. Jedné noci se v Nolanově životě zcela náhodou objeví mladý prostitut jménem Leo (Roberto Aguire). Nolan po setkání s Leem začíná objevovat zákoutí své sexuální orientace a začíná měnit svou životní cestu. (Bontonfilm)

rikitiki

Stárnoucí muž, který konečně najde odvahu od základů změnit svůj život, potká mladého muže, který něco takového nedokáže. Podle mě je to příběh oboustranné lásky, jenomže nevyřčené. Leo je slaboch, který neumí přijmout jiný, vlídnější svět, než je ten, ve kterém žije, který už ho opředl temnými pouty, z nichž zahlédneme jen několik stínů a odrazů, i to ale stačí, abychom pochopili, že už je polapený a ztracený. Proto se brání i sebemenšímu náznaku, sebemenší možnosti, že by mohl žít jinak. Přesto však některé jeho činy svědčí o tom, že ani pro něj vztah ke stárnoucímu muži není pouhá obchodní transakce: zákazník - prostitut. ____ Snímek je málomluvný a zdánlivě i málodějový. Hodně podstatného se odehrává pod povrchem. Robin Williams i Roberto Aguire hrají přesně, zdatně jim sekunduje i Nolanova manželka. Právě jejich uměřené herectví dává prostor podpovrchové bouři emocí. SHRNUTÍ: Někdy už je na některé věci příliš pozdě, ale nadějné je, když se člověk aspoň snaží. ()

castor

Filmař Dito Montiel, který svým autobiografickým debutem Průvodce k rozpoznání tvých svatých (i ve svých dalších filmech „zkoumal“ vztah k otci) dobyl prestižní festival Sundance, si další pokračování své kariéry asi představoval jinak. A my bychom si jinak představovali loučení s jednou velkou hereckou legendou. Mají oddělené postele, mají oddělené životy a Robin Williams má ve všem tak trochu zmatek. Aneb jak stárnoucí zaměstnanec banky náhodně potká (možná po vzoru moderní pohádky Pretty Woman) svého prostituta. Montiel nakonec vše JEN odvyprávěl, tu kostrbatěji, tu obratněji, nějakou myšlenku to má, snaha o přesah mu ale úplně nevychází. Williams je po herecké stránce docela fajn, vnitřní síla výsledku ovšem schází. ()

silentname

Jedno z najväčších filmových očakávaní tohto roku nakoľko ide o posledný film, kde máme v hlavnej role nezabudnuteľného Robina Williamsa. Musím skonštatovať, že nejde o jeho najlepší filmový počin, no rozhodne je povinnosť pre jeho fanúšikov a myslím si, že aj pre ľudí, ktorí majú radi trošku náročnejšie filmy. Myslím si, že myšlienky, ktoré chce zanechať sú dobré, len sú možno predstavené v príbehu, ktorý nemusí sadnúť úplne každému. V prvom rade ale pochválim hudbu, ktorá je vo filme úplne fantastická a rovnako aj Williamsov výkon. Myslím si, že tento človek dokázal dať srdce v každom filme a je to vidno i tu. Myslím si, že mnohé rozhodnutia jeho postavy plynú najmä z faktu, že nikdy nemal deti a chcel Leovi byť viac otcom než milencom. A možno v tom hral aj fakt, že jeho vlastný otec zomieral a mal pocit, že potrebuje pomôcť niekomu inému, kto by mu mohol byť synom. Mám veľmi rád záverečný dialóg medzi Nolanom a Joy, v ktorom je obrovská dávka emócií, no možno by filmu pomohlo, keby nebol tak veľmi smutný. Možno sa občas mohol trošku jemne odľahčiť nejakým WIlliamovským humorom, ktorý vo filme nie je síce nutný, ale mohol aspoň občas trošku vyčistiť vo filme vzduch. Myslím si ale, že myšlienky sú dobre stvárnené a som rozhodne rád, že som Boulevard videl. Film ma rozhodne nesklamal. Hodnotenie: B ()

Marthos

Máme oddělené pokoje, oddělené ložnice, oddělené životy. Víc oddělení už být nemůžeme. Herecký koncert Robina Williamse. Zároveň je to film o generaci těch, kteří nemohli nebo nedokázali být těmi, kým ve skutečnosti jsou. Nolan je člověk, který se stává obětí sebe sama, svého vlastního života, utopeného ve lžích a přetvářkách. Zároveň je to ale člověk, který má alespoň teď, v šedesáti, dostatek odvahy na to, aby vystoupil ze svého stínu a začal konečně žít tak, jak si celý život představoval. Aby nalezl sebe, musí ztratit druhé. A o tom ten film je. #Mezipatra 2015 ()

Stanislaus

Bulvár má celkem dobrý námět a disponuje skvělým hereckým obsazením v podobě Robina Williamse a Kathy Baker, nicméně se nemohu zbavit všudypřítomného pocitu emocionální prázdnoty, jež na mě během celého filmu sálala. Hlavní postava objevuje v pozdním věku zakoutí své sexuality, potýká se s dlouhotrvající manželskou krizí, řeší problémy v práci a navštěvuje pomalu umírajícího otce v nemocnici - při výčtu to zní velice lákavě, avšak celé to působí příliš povrchně, místy až nudně, což opravdu zamrzí, jelikož zde byl cítit velký potenciál. Nejpůsobivější scénou byla závěrečná konfrontace mezi Nolanem a jeho ženou, zbytek byl spíše takový nemastný neslaný. ()