Kung Fu zabiják

• Čína I ke žen te wu lin (více)

Mistr bojových umění a policejní instruktor kung-fu Hahou Mo (Donnie Yen) nechtěně zabije při souboji svého protivníka a je odsouzen na 5 let do vězení. Po 3 letech však někdo začne v Hongkongu zabíjet jiné Mistry a Hahou Mo nabídne policii, že jim pomůže vraha dopadnout, pokud ho z vězení propustí. Začíná tak hon na zločince, který ovládá nejrůznější styly boje beze zbraně i se zbraněmi, a postupně vychází najevo, že vše nebude tak jednoduché a průzračné, jak se na začátku zdálo. (Tamten)

Tamten

Solidní akční nářez, který sice občas trpí nějakým tím špagátem v soubojích a nějakou tou nelogičností v ději, ale celkově je to dobře koukatelné a pár solidních technik se tu najde. ()

Acrobat

Problem filmov z azie s akcnymi borcami v ktovieakom umeni je ten, ze to jeho umenie bude dsne do filmu tak umele ze az. Pribeh stojaci na fiktivnych bojoch kde policia je hlupejsia ako ta slovenska a celkovo je pribeh odhadnutelny uz na zaciatku. Vsetko teda stoji a pada na kopanoch, ktore su zial viditelne zrychlene a lanove. Na efekt dobre scasti unavne. Vysumele s pocitom ze ten hui sui ci co to bol, bol vlastne chudak. A zanho je mi smutno ze nevyhral. Zbytocny film Yena. (Videne 12.11.2019, filmplus archiv) ()

vince

Donnieho mám rád ale toto je fakt príšerné od scenára, bojové a akčné scéný až po hudbu. Strašné. ()

Vykuk

Konečně si Donie zahrál v něčem aspoň trochu smysludávajícím, ikdyž motivaci hlavního záporáka jsem moc nepobral, ale hold jiná kultůra. Jinak fajne choreografie, dobrá atmoška a zápletka jednoduchá, leč dobře zpracovaná. Jen bych na hlavního záporáka viděl rád trochu jiného herce, ten kryplík (nápad fajn) působil docela pitomě, ale co už. Jako film těžké béčko, ale protože Donnie - proto spokojenost:) ()

vieriX

Konečně se Donnie vrátil z historických filmů a jeho návrat do akčních vod je parádní. Příběhově to sice se tváří jako něco co už mohlo opustit pero scénaristy. V podstatě jde tu jen o dvě postavy zbytek je tak nějak na vedlejší koleji a prostě jen vyplňují postavy. Ale to bohatě vynahradí choreografie bojových scén a akce hlavně ta závěrečná, která je fantastická. Jen tak dál Donnie podobné filmy od tebe chci. ()

kirmakX6on

souboje jsou super ..a každá chyba je fatální, což se mi líbilo - mnohé bojovky trpí nešvarem boxovacího pytle: protivníci do sebe mlátí a mlátí, jsou celí od krve, desetkrát si zpřelámou všechny kosti, ale přitom je to nijak neoslabuje a bojují dál. Tady dlouho nic (napadený se úspěšně brání) ...až do chvíle než udělá chybu, díky které dostane první ránu...což ho zpomalí, dezorientuje a zvýší se pravděpodobnost další chyby. Pokud nastane, konec je pak již velmi rychlý. Krom soubojů je ale film nuda. Donie je rád pokorný, dělá ze sebe normálního člověka... bohužel je pak totálně nemastný a neslaný. Když tedy nemá snahu vystupovat jako výrazný charismatický hrdina, dobře, ale pak tedy musí přidat něco jiného, ať v obsahu (myšlenku, příběh) nebo formě (oku lahodící pohledy ...na cokoliv). Asi by mu neškodilo nějaké to školení v USA, aby konečně dokázal vytvořit i (nehistorický) film s atmosférou. Souboje samotné nestačí na víc než na 3*. 60% ()

johnsnow

Prvá polovica je taká nemastná neslaná a s výnimkou súboja na meče s motorkárom ani v akcii to nie je nič cool. Avšak v tej druhej sa to vylepší a či celá pasáž s policajtami alebo záverečný súboj (okrem úplného CGI truck finishu) stál za to. Ja som spokojný. ()

wallax

Celkom som sa tešil na tento film, najmä po prečítaní niektorých pozitívnych hodnotení a komentárov, no nadšenie neprišlo a dokonca som sa miestami aj sklamal. Donnie patrí medzi hviezdy akčného plátna a to z čias keď ja som ešte ťahal káčera po dvore (nepamätám si že by som nejakého mal, vždy som mal len autíčka) a viem že aj keď starne (ako všetci) má na viac. Film nebol vyslovene zlý, príbeh bol fajn, záporák ako keby z knihy vyšiel, jeho motív a výkon činov bol extra kung fu pozitívny, tradičný a štýlový (až na to zabíjanie), ale najväčšie sklamanie prišlo v podobe súbojov. A práve súboje sú to, prečo ja pozerám akčné filmy z Hong Kongu, príbeh je spestrenie, herecké výkony sú plus, ale alfa a omega sú súboje. A práve tu je kameň úrazu. Súboje boli z časti odfláknuté, nedotiahnuté do konca a k dokonalosti a zachrániť to nemôže ani celkom nápaditá choreografia. Bohužial, už pridlho sledujem akčné filmy a už dosť dlho sa zaoberám bojovými umeniami aby som tento snímok mohol označiť lepšie ako 50% a je to škoda, lebo Yen je stále borec a ľudia ktorí tu s ním hrajú nepatria zďaleka do starého čínskeho Kung Fu železa. ()

yazik

Příběh vcelku jednoduchý, ale Donnie Yen opět úžasný stejně jako záporák. Skvělé souboje, za mě osobně vynikající... 5* ()

hujerita

Lomenica ako má byť a vyzerať. Príbeh obohraný ako platňa Kill Em All od Metallicy, ale dokážu pobaviť tie súboje a spracovanie. Mne sa to páčilo a bolo to fajn. Vizuálne wau a Donnie ukazuje že len tak nemachruje a niečo vie. Ešte raz píšem že som si to užil. ()

eaglestar

Velké zklamání, ubohost, lacinost. To nám zase ta banda malých žlutých kopírovačů nadělila kungpao porno. Hnusák záporák dělající ksichty jak nějaký pošahanec, ošklivá inspektorka, trapný hrdina. Co však nasere nejvíc je, že ze sračkovitosti nemůžete tentokrát vinit jen cenzůru, ale také Donnieho, který z tohoto průjmu dělá za každou cenu něco víc, než na co tahle hovadina má. A tomu debilovi, který měl na starost střih v akčních scénách, bych urazil pařáty. ()

PowPow

Pokus udělat z hongkongského kung-fu filmu něco víc Naivní zápletka o muži, kterému zemřela žena a on se vydal zabíjet je ale dětinská a nefunkční a na obsazení je zjevné, že jde spíš o bojové mistry než o herce. Pokud máte rádi dobré kung-fu, jste na správné adrese, pokud nejste fanoušci a hledáte ve filmu cokoli jiného, ani to nezkoušejte. Mně to bavilo. ()

gggggg

Tento moderný kung-fu film mi dosť učaroval. Zápletka je dobre vymyslená, Donnie Yen v hlavnej roli exceluje. Škoda záveru, ktorý bol trošku cez čiaru a viac uškodil, ako priniesol osohu. Určite by som vybral lepšie miesto pre záverečnú bitku. ()