Ztráta panenství Evy van End

• Česko Ztráta panenství Evy van Endové (festivalový název) (více)

Tento snímek je působivou tragikomedií o rodině van Endových. Jedná se o úplně normální rodinu, jejíž členové si postupem času osvojili lehce bláznivý způsob, jak k sobě navzájem přistupovat. Jednoho dne však do jejich života znenadání vstoupí ztělesnění dokonalosti v podobě německého studenta, který u nich má bydlet v rámci výměnného pobytu. S jeho příjezdem van Endovy ovládnou pochyby, nejistota a strach. Jak mohli celá ta dlouhá léta se svou nedokonalostí fungovat? Během Veitova pobytu začne všech pět členů rodiny objevovat pravdu o sobě navzájem, neboť se cítí odcizeni. Ukáže se však, že strůjcem jejich štěstí není dokonalost, nýbrž pokrevní pouto. A kromě toho - nikdo přece není dokonalý. (Cinemax)

kolodej1

nevim, patrně jsem koukal úplně na jiný film, než k jakému se tu někteří vyjadřují. Za hodinu, kterou jsem s tímto filmem vydržel, jsem nenalezl žádnou situaci nebo moment, kterému by se dalo zasmát. Bylo to nezáživné, zalidněné postavami, jejichž osud a vývoj mě absolutně nezaujal. Zkrátka film, plný nudy, v zásadě o ničem, vhodný místo ukolébavky ()

mcamino

Nevim, je to hrozně divnej film, nikdy jsem neměl rád holandský filmy. No je to taková kravina ale zároveň když se zamyslíte nad pointou najdete tam to kouzlo tématu. Mohlo to být o něco lépe zpracováno, to ano, ale je to nadprůměr a když přemýšlím o 3*, říkám si, že je to málo. Jinak opět takový happy end ne-happy end, nad takovými filmy je třeba se zamyslet, proč je ten fil vůbec natočen. A už tam se dá najít to kouzlo. ()

joywork

Pobavilo! Německý student vstoupí jedné rodině do života a neponechá tam kámen na kameni. Velmi zábavné a vtipné. ()

fruitixx

No tak to se podívejme, z nudy jsem si stáhnul tudle podle názvu asi trapnou komedii a ono to vůbec není trapné a pro děti, hlubokomyslnost tohohle snímku mi vyrazila dech. Klobouk dolů.. Vůbec se nedivím, že to dostalo ocenění objev roku.. ()

ferda12

Viděl jsem nizozemskou ptákovinu, která nemá s komedií nic společného. Hodně divně na mě tenhle snímek působil. Ani nevím, proč ty 2 hvězdy dávám, je to na jednu. ()

jan152

Němec, karbanátky, červená bunda, králíček, ... takových s prominutím duševně nevyrovnaných postav mám okolo sebe plný panelák. Netuším, proč bych si o tom měl ještě pouštět film. ()

katikka

Podivný film nielen o panenstve Evy van End, ale o celej jej zvláštnej rodine. Zábery kamery a štýl humoru je podobný tomu v Moonrise kingdom. Komu nesadol spomínaný film, nesadne mu ani tento. Podivné správanie postáv sa vyvŕbi do ešte podivnejšieho drsného konca. Pobavilo využitie červenej vetrovky, najmä na Eve van End s narúžovanými perami. Na takýto film treba mať správnu náladu a byť ten typ človeka, ktorý to je schopný oceniť. ()

StarFsh

Film plný suchého humoru o "bežnej" Holandskej rodine, ktorá pomocou nemeckého študenta na výmennom programe dospeje ku katarzii. Ten pohľad na rodinku sediacu v náklaďáku ma dostal. ()