Reklama

Reklama

Obsahy(1)

John Nguyen (Cung Le) je veterán, ktorý sa nedávno vrátil zo služby v Iraku a trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Hoci sa snaží vybudovať si okolo seba pokojné prostredie pre život v moteli, kde býva, všetko sa v okamihu zmení, keď zachráni mladé miestne dievča pred skupinou násilných príslušníkov Árijského bratstva. Počas akcie sa však nedokáže udržať na uzde, v dôsledku čoho niekoľkí členovia bratstva prídu o život a ďalší sú vážne zranení. Hneď vzápätí sa John i jeho rodina stávajú hlavnými objektami pomsty zo strany Hollisa (Dolph Lundgren), krutého a nemilosrdného vodcu organizácie, ktorý má navyše o zachránené dievča osobný záujem. (Incantator)

(více)

Recenze (18)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

No tak já jsem nakonec docela spokojenej. Měl jsem obavy co zase ten Taliánskej netalent a oblíbenec kolegy mzss1 ZASRANY vyvaří za píčovinu a on je to nakonec celkem na pohodu bezmozkovej brutální nářez. Tentokrát žádnej rádoby komplikovanej příběh ze spoustou stupidních postav a dementních keců, ale jednoduchej přímočarej akčňák o pomstě. Sice už stokrát viděno, ale co už z nějakou originalitou na tomto poli už asi v dnešní době počítat nejde. Hlavně když to odsejpá a tady to odsejpá slušně. Věděl jsem už před tímhle filmem, že Cung Le je zdatný masakrátor a tady to potvrzuje jakož to válečný veterán kterýho mučil Taliban mu kapku straší ve věži chce najít klid místo toho pomůže přepadený ženský přičemž zmasakruje chlápky který má pod palcem místní zločinecký boss v podání Lundgrena ten ani nemrkne okem a jako adekvátní trest za tuto troufalost mu nechá zaživa upálit rodinu. Hlavní hrdina se tímto mění v nezastavitelnýho magora kterej tu z výrazem nasranýho terminátora likviduje každýho kdo mu přijde pod ruku. Obvzlášť jeho rychlý precizní a surový likvidace protivníků jsou opravdu efektní a dobře se na ně kouká. Jinak, ale musím konstatovat, že se pořád Serafini bitky točit nenaučil. Tady jich je sice dvakrát tolik co ve dvou předchozích filmech dohromady, ale opět to místy kazí ty naprosto zbytečný debilní zpomalovačky, bez kterých by to prostě asi nešlo nebo co. Jinak Vinie Jones tu má jak už bývá poslední dobou zvykem asi 10 minut a ani Dolph se opět nijak nepřetrhne v závěrečném souboji předvede pár výkopů, ale nic čím by vybočil ze standartu posledních filmů. Nicméně po herecký stránce obstál a musím konstatovat, že tu hraje (mimo jiné opět ze zajímavou vizáží) asi toho nejodpornějšího parchanta ve svý kariéře. Zatím co jinde i když byl záporák, tak hláškoval svým projevem si získával diváka na svou stranu prostě mu nešlo nefandit. Tady už od začátku tušíte, že zemře a nebude to zrovna příjemná smrt. Dolph tu prostě hraje tak bezskrupulózního hajzla, že si nic jinýho nezaslouží a to ho mám opravdu rád. Takže takhle měl jsem o tohohle Švédskýho vazbiče opět v režii toho Taliána přiblblýho trochu strach, ale z klidem můžu konstatovat, že tohle je úplně jinej level než Ambushed (zaplaťpámbu!) a pokud se na to nechcete dívat kvůli Lundgrenovi, kterej už to přeci jenom má trochu na háku (jsem jeho skalní fanda, ale netvrdím, že to nevidím) tak se to určitě vyplatí shlédnout minimálně kvůli Cung Leovi, kterej se tu fakt z ničím nesere. Film je drsnej krvavej a přímočarej. Víc snad od béčka podobnýho typu a režiséra ani nelze očekávat.60% ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Celkem příjemně drsný snímek, který nehraje nutně na to, aby byl naturalistický, ale ono někdy stačí i jen ty scény, které si domyslíte. Dolph Lundger zde má neskutečný zjev, kdy jsem se musel opravdu smát ve chvíli, kdy jsem poznal, že je to on. Není to nějak převratný snímek, ale jako řemeslo je to dobré, dostačující. Asi jsem vyměknul, ale tohle je docela dobrá jízda. ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele

|50%| Tak co tu máme ? Další béčko s Lundgrenem, ikdyž zde hrál menší roli a to záporáka. Dokonce jeho vzhled byl trochu jiný. Vlasatý a vousatý jak nějaký bláznivý muzikant, ale proč ne ? :-) Sice, to není ono, ale celkově měl dobrou roli, ale bohužel ne moc využitou. Hlavní hrdina Cung Le byl takovej obyčejnej, moc mě teda neoslnil. Jedině měl pár slušnějších soubojů, ikdyž opět nešlo o nic převratného. Ostatní herci šli, ale nic extra co bych si zapamatoval. Jeden uknouranej grázl mě přímo sral. :-) Akce tu je, tak akorát a je nesmírně obyčejná. Souboje jsou celkově asi nejlepší. Nějaká přestřelka tu taky je. Docela urychlený konec, příběh takový nepříběhový. Celkově nadšený moc nejsem, ale na druhou stránku oproti béčkům, které jsem si poslední dobou dával, tím myslím nádhery typu Falcon rising (2*), Good man (2*), Blood of redemption (1*) atd je toto hezký krok dopředu a přijatelná změna. Ikdyž jsem na film prakticky hned zapomněl, tak mi aspon nepohnojil večer a nebyl to ztracený čas. Ono, v poslední době je těžké natočit béřkový akční filmy a i všeobecně filmy. Většina aspektů je už ohraná no. Hudba zde byla normální. No, co k tomu už dál dodávat, prostě mě to moc neuchvátilo a zase vůbec neurazilo, takže čistý průměr. Nejslabší 3* možnou dávám - aspon tak. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Veterán z Iraku sa pred mafiánmi zastane miestnej štetky, za čo mu zabijú rodinu a tak si musí podať celý gang. Dosť úbohý akčný film, ktorý by snáď nezaujal ani v zlatej ére akčných video-béčok 90. rokov. Otupne natočené, so slabými súbojmi a hlavným hrdinom, ktorý je totálne mimo; necharizmatický Vietnamec bez hereckých predpokladov čo na obrazovke iba nudí a jediné svetlé momenty filmu tak prinášajú Dolph Lundgren a Vinnie Jones. Za každého z nich dávam aspoň po tej 1*, aj keď v tých záporných úlohách vlastne moc nepredvedú a Dolph má ešte k tomu na hlave ohyzdnú parochňu, v ktorej vyzerá ako obstaróžny mentál. Neviem či majú s režisérom zmluvu na nejakú sériu filmov, keď sa s ním zahadzujú už 3x, no dúfam, že to dlho nepotrvá, pretože v takýchto spatlaninách ich je škoda. Každopádne, bez nich by to bolo na odpad. ()

SeBig 

všechny recenze uživatele

Jo, tak tohle mě fakt nebavilo.. akce skoro žádná, Lundgren si tam boxuje nasranej do pytle, pak na konci ze sebe dělá největšího hajzla, Kung lí je charismatickej asi jako šmigrl papír, nevěřil jsem mu ty jeho sympatie, Jones ukáže plešku tak cca na tři minuty.. no prostě nuda a žádná akce hlavně tak očem to pak je, tohle me nebaví. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama