Jistá spravedlnost

A Certain Justice

Puncture Wounds

Akční / Drama

USA, 2014, 97 min

|50%| Tak co tu máme ? Další béčko s Lundgrenem, ikdyž zde hrál menší roli a to záporáka. Dokonce jeho vzhled byl trochu jiný. Vlasatý a vousatý jak nějaký bláznivý muzikant, ale proč ne ? :-) Sice, to není ono, ale celkově měl dobrou roli, ale bohužel ne moc využitou. Hlavní hrdina Cung Le byl takovej obyčejnej, moc mě teda neoslnil. Jedině měl pár slušnějších soubojů, ikdyž opět nešlo o nic převratného. Ostatní herci šli, ale nic extra co bych si zapamatoval. Jeden uknouranej grázl mě přímo sral. :-) Akce tu je, tak akorát a je nesmírně obyčejná. Souboje jsou celkově asi nejlepší. Nějaká přestřelka tu taky je. Docela urychlený konec, příběh takový nepříběhový. Celkově nadšený moc nejsem, ale na druhou stránku oproti béčkům, které jsem si poslední dobou dával, tím myslím nádhery typu Falcon rising (2*), Good man (2*), Blood of redemption (1*) atd je toto hezký krok dopředu a přijatelná změna. Ikdyž jsem na film prakticky hned zapomněl, tak mi aspon nepohnojil večer a nebyl to ztracený čas. Ono, v poslední době je těžké natočit béřkový akční filmy a i všeobecně filmy. Většina aspektů je už ohraná no. Hudba zde byla normální. No, co k tomu už dál dodávat, prostě mě to moc neuchvátilo a zase vůbec neurazilo, takže čistý průměr. Nejslabší 3* možnou dávám - aspon tak.(24.10.2014)

• SeBig

Jo, tak tohle mě fakt nebavilo.. akce skoro žádná, Lundgren si tam boxuje nasranej do pytle, pak na konci ze sebe dělá největšího hajzla, Kung lí je charismatickej asi jako šmigrl papír, nevěřil jsem mu ty jeho sympatie, Jones ukáže plešku tak cca na tři minuty.. no prostě nuda a žádná akce hlavně tak očem to pak je, tohle me nebaví.(20.1.2017)

• Hapretor

Hrozná nuda. Hrozné klišé. Hrozné obsazení. Delfín Lungren snad nevypadal víc trapně než v tomto počinu. Jeho look byl něco nevyslovitelného, takhle si krutého drogového bosse opravdu nepředstavuji, strašněj úlet, a co se týče Cunnilinguse Lea, tak ten nevypadal tak strašně a neřikám, že neumí, to ve filmu dělá, jde mu to, o tom není pochyb, ale je jasné, že než se tahle tlama z Vietnamu otočí a kopne, tak např. Scott Adkins by si stihl dojít na záchod, důkladně si omýt ruce, osušit je, pak si dát svačinu a stejně by stihl tomu kopanci uhnout. No, prostě bída!!!(8.6.2014)

• Acrobat

Ďalší na pažbe Serafinovych zárezov nulity, vymývania, pekelnej kamery a nulovej akcie. Nudný klišovitý príbeh okorenený extrémne zle zvolenými spomaľovačkami, krkolomnými bojmi a nadmieru zbytočnou brutalitou. Samoúčelne detské vykreslenie korupcie, hodnôt, gangov. Všetko v lacnejšom nasnímaní ako poľský výrobok. Pomyselnou zdochlinou je dlhovlasý Švéd, kde pre naše šťastie sa s dlhými vlasmi objaví len krátko. Lebo keď vám film lezie na nervy už od začiatku, Doplh je zárukou amoku. (Videné 19.12.2019, filmplus archiv)(19.12.2019)

• George Stobbart

Veterán z Iraku sa pred mafiánmi zastane miestnej štetky, za čo mu zabijú rodinu a tak si musí podať celý gang. Dosť úbohý akčný film, ktorý by snáď nezaujal ani v zlatej ére akčných video-béčok 90. rokov. Otupne natočené, so slabými súbojmi a hlavným hrdinom, ktorý je totálne mimo; necharizmatický Vietnamec bez hereckých predpokladov čo na obrazovke iba nudí a jediné svetlé momenty filmu tak prinášajú Dolph Lundgren a Vinnie Jones. Za každého z nich dávam aspoň po tej 1*, aj keď v tých záporných úlohách vlastne moc nepredvedú a Dolph má ešte k tomu na hlave ohyzdnú parochňu, v ktorej vyzerá ako obstaróžny mentál. Neviem či majú s režisérom zmluvu na nejakú sériu filmov, keď sa s ním zahadzujú už 3x, no dúfam, že to dlho nepotrvá, pretože v takýchto spatlaninách ich je škoda. Každopádne, bez nich by to bolo na odpad.(16.3.2014)

• Cung Le