Šťastné a veselé

• USA Happy Christmas (více)
Trailer

Po rozchodu se Jenny nastěhuje ke svému bratrovi, který žije se synkem a manželkou Kelly. Začínající spisovatelka Kelly si díky nové spolubydlící uvědomí, že z dosavadního vývoje jejího života, kariéry i vztahů pramení veškeré její štěstí. Začínající spisovatelka Kelly žije se svým manželem, filmovým režisérem Jeffem, a jejich dvouletým synkem poklidným životem v Chicagu. Když se k nim však nastěhuje Jeffova nezodpovědná mladší sestra Jenny, která se právě rozešla se svým chlapcem, všechno se změní. Jenny naváže pochybnou známost s hlídačem dětí a dealerem trávy Kevinem. Společně s kamarádem Carsonem se dívka stává hybatelkou změn v životě Kelly, jejíž kariéra i manželství se začínají ubírat zcela novými směry. Jsou však tyto změny skutečně žádoucí? (HBO Europe)

Trailer

eraserhead666

Ještě u prvního Swanbergova filmu jsem se pokoušel odhalit, co tím chtěl básník (scénárista/režisér) říct, o čem to vlastně bylo a kam to vedlo. Už u druhého (paradoxně lepšího) filmu jsem se na to vykašlal a prostě se na něj jen díval. Protože jeho filmy jsou jako byste koukali otevřenými dveřmi nebo oknem k sousedům. Tam taky jde začasté o hovno a prostě jen žijí. Na podobných filmech je fajn, že často operují s takovou tou přirozenou životní/lidskou trapností a to se mi na nich hrozně líbí. Charakterově a herecky u všech tří hlavních postav hodně příjemné. Naopak, peklo je, když malé batole dabuje dospělý člověk. To je prostě smrt. ()

klerik

Film zo života. Možno až príliš. Tam kde Apatow, Smith či Stoller dokážu vložiť niečo netradičné (dramatické), tu môžme akýkoľvek konflikt len tušiť na pozadí. Film je natočení jednoducho, čo mu dáva určitý artový nádych. Na mňa pôsobil príjemne, aj keď si uvedomujem, že hlavne vedľajšie postavy boli trochu slabo nahodené. JEFF, KTORÝ ŽIJE S MAMOU bol podobne obyčajný, ale o trochu zaujímavejší... ()

Fanita

Veľmi suchopádny snímok s trápnymi nezaujímavými dialógmi..veľmi pomalým tempom, čudnými charaktermi, prázdnym príbehom, skoro žiadny dejom. Veľká strata času...Stále som nejak nepochopila, prečo takéto filmy vôbec točia. Nazvú to "indie" film a mne sa pomaličky začína spájať "indie" so " zlý"...Dúfam, že sa to do budúcna zmení... ()

Streeper odpad!

Nejdelších, nejnudnějších a nejotravnějších 79 minut mého života. Nezachraňuje to ani Anna Kendrick, ta jakoby tady ukázala, jak se nemá správně hrát. Strašný film. S Vánocemi to kromě poslední scény nemá vůbec nic společného. Dialogy jsou naprosto mimo mísu, nezáživné a nudné a příběh to žádný nemá, ani postavy nejsou nijak zajímavé. Rozhodně nedoporučuji. ()

kaylin

Před nějakou dobu jsem měl pocit, že je naprosto skvělé se dívat na film, kde herci hrají tak nějak přirozeně, lidsky. A přesně o tohle se snaží herci ve filmu "Šťastné a veselé", což je sice na jednu stranu hezké, ale na druhou stranu už mě to chvílemi natolik otravovalo, že jsem se ani nechtěl dívat. Mimo jiné i proto, že to je opravdu film o ničem. ()

• Jeff (Joe Swanberg) a gazdiná (Kris Rey) sú manželmi v skutočnom živote. Majú dve deti, jedným z nich je Jude Swanberg, ktorý vo filme stvárnil Judea (syna Jeffa a Kelly). (Arsenal83)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě Illinois ve městě Chicago. (Terva)