Svět na houpačce

• Austrálie

Infinitely Polar Bear

Komedie / Drama

USA, 2014, 90 min

Mark zase raz výborný a veľmi presvedčivý. Citlivý film o jednom sakra dobrom otcovi. V maniodepresívných poruchách správania nie som vôbec doma, ale myslím si, že to tu bolo zabalené do takého pekného obalu, na ktorý sa v pohode dalo pozerať, no v živote sa to ale určite ťažko žije. Atmosféra a muzika veľmi podmanivá. Project 52 Films by Women (25.1.2016)

Nepřišlo mi, že by to herci zahráli příliš přesvědčivě. Holky tam neustále jen křičeli na svého otce, Mark Ruffalo byl na celém filmu asi to nejlepší. Zoe Saldana, tam neměla dostatek prostoru, aby ukázala, jak skvělá herečka, což je škoda. Příběh je nudný, ničím nezaujme, snad jen začátek opravdu za něco stojí, ale jinak je dej slabý.(18.6.2016)

Příběh ukazuje jak těžké až bolestné můžou být pro člověka maniodepresivní psychózou všední starosti a tíha zodpovědnosti.. Musím podotknout, že Mark Ruffalo byl naprosto excelentní, dlouho mě žádný herecký výkon tolik nenadchnul.... Jinak snímek je velice citlivý, vkusně podaný a dávka nenásilného upřímného humoru dává příběhu ten správný šmrnc. Za mě jasné čtyři hvězdy(16.2.2016)

Klasická arto-drámo-komediálna ruffalovina. Dobre zahraná, i keď na prvý pohľad obyčajná, ale to boli aj takmer oscarové DECKÁ SÚ V POHODE i takmer romantický LOVE SONG. Výborné sú rozhovory mániodepresívneho otca s nadmieru inteligentnými deťmi, v čom film pripomenie AS COOL AS I AM, ale tu je práve Ruffalo tou pridanou hodnotou, vďaka čomu na tento nenápadný filmík tak rýchlo nezabudnete...(29.3.2017)

Mark Ruffalo bol v tomto filme skutočne fantastický. Myslím si, že ma presvedčil aj ako človek s maniodepresiou rovnako ako aj otec, ktorý sa stará o svoje dievčatá a snaží sa to zvládať ako najlepšie vie. Je tu pár dobrých komických momentov, no súčasne je tam veľmi dobre prítomná dráma, ktorá vytvára silné puto medzi otcom a dievčatami. A nech sa prepadnem do zeme, ak sa nesnaží byť tým najlepším otcom. Je tu dosť, čo si môže človek z filmu odniesť a som s celkovým dojmom spokojný. Filmoví fanúšikovia si prídu na svoje.(16.11.2015)