Reklama

Reklama

Pi zi ying xiong shou bu qu: Quan mian kai zhan

  • Tchaj-wan 痞子英雄首部曲:全面開戰 (více)
Akční / Krimi / Komedie
Tchaj-wan / Čína, 2012, 140 min (Special Edition: 157 min)

Obsahy(1)

Zatímco se čerstvá posila policejního sboru, detektiv Wu (Mark Chao), snaží v nepřehledné automobilové honičce po městských výpadovkách dostat do těsné blízkosti prchajících kriminálníků, na druhé straně města, v malém zapadlém baru, zakouřeném a stísněném, se Hsu Ta-fu (Bo Huang), skomírající a násilnickým životem prohnaného gangstera unavená entita, snaží vymyslet dostatečně chytrý plán, jak si zpříjemnit své zasloužené dny na odpočinku. A protože jeho přímý nadřízený se na několik nadcházejících dnů hodlá v případně urgentní obchodní záležitosti odklidit do Vietnamu, Hsu se rozhoduje pro riskantní podnik – tajný obchod s ilegálně drženými diamanty, které, s předběžným naceněním dvou miliónů amerických dolarů, hodlá ještě ten stejný večer v lodních docích prodat neznámému kupci. Obchodní transakci narušuje vpád těžce ozbrojeného komanda teroristů operujících pod záštitou teroristické organizace Pandawa. To se po těžkotonážní přestřelce zmocňuje nejenom kufříku s diamanty, ale také peněz. A když se do celého podniku zamotává i detektiv Wu, jenž byl díky předešlé honičce s následnou přestřelkou na veřejném prostranství svým nadřízeným předběžně stažen z výkonu služby, začíná jít opravdu do tuhého. Po totální demolici městských doků z trosek polorozpadlých přepravních kontejnerů vytahuje detektiv Wu poničeného Hsu, který ho po několikanásobném popohnání a sadou výhrůžek zasvěcuje do problematiky nastalé situace. Wu se s podporou svých vlastních zdrojů pouští na vlastní pěst do vyšetřování zmizelých diamantů, které, jak se později ukazuje, nebyly, stejně jako peníze, primárním cílem loupežného přepadení. Vyšetřování, plné explodujících automobilů, rychlých automobilových honiček, smrtelných přestřelek a padajících dopravních letounů přivádí dvojici na stopu záhadného makléře Jabara (Leon Dai), který, i přes zjevnou upřímnost, ukrývá za svými zády jen těžko uvěřitelný plán na zničení celého Harbour City. Wu se společně s Hsu dostávají pod mušku smrtelně nebezpečným ozbrojencům, jakýmsi patriotům, neváhajícím pro úspěch operace obětovat vlastní životy, zodpovídajícím se Jabbarovým rozkazům, a speciálnímu vyšetřovacímu útvaru SIS, v jehož čele stojí přísný policejní kapitán Ou (Alex To). Ten se i přes určité výhradu k Wuově zapojení snaží v hektickém sledu událostí dopadnout pachatele a uchránit své město před jeho totálním zničením. Netuší však, že i ve svých elitních řadách zkušených vyšetřovatelů, se ukrývá smrtelně nebezpečný zrádce. (Conspi)

(více)

Recenze (2)

Raztubyl 

všechny recenze uživatele

Nejdementnější film od konce 80 let? Nepochybně! Už původní seriál byl místy nesnesitelný ale dostatek rozpočtu umožnil taiwancům vytvořit něco neuvěřitelného, naštěstí jsem to právě díky seriálu očekával a beru jej i film jen jako parodii na akční žánr. Nechybí stupidní scénář, slizcí záporáci, totální ignorace fyzikálních zákonů, antihmotová bomba, počítače bez Windows, výbuchy, vymyšlené země, generálové v zeleném... a všemu zlu musí zabránit hrdina jež se jmenuje Hrdina. Narozdíl od seriálu mu tentokrát nesekunduje zženštilý polda Pitzi v bílém, ale připosraný gangster v černém, takže by se film měl jmenovat spíše Black & even more Black. A stejně je to celé jen dvou a půl hodinová reklama na Luxgen 7 SUV, který přežije i přímý zásah raketou bez jediného škrábance - není divu že se tak dobře prodává... ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

První polovinu se nevinně akčně bavíte v tomto spin offu k sérii Black & White, sledujete jak čerstvý absolvent Wu Ying Xiong řádí v novém pracovišti jak černá ruka a náhodně se dostává do křížku s kde kým. Cestou nabere neúspěšného mafiána, sexy vědkyni a akční hrdinku Fan Ning (Angela Baby), luxusní akce, skvělá kamera (veterán a mistr Mark Lee nejlepší kameraman na ostrově). Jenže začně to být posléze neuvěřitelně přestřelené, že i na anime bláznivost je to hodně, wtf momentů přibývá, nereálné, nebo kostrbaté věci (zdůrazňuji v rámci akčního žántru, nečekám od toho realismus). Angela Baby navíc zmizí ze scény a film se potácí i v rámci fanservisu jde do kytek, nemluvě o šílené nekonzistentnosti nemluvě. Škoda, přeškoda, prachy byly zjevně, lidi taky, jenže to nejdůležitější chybělo, schopný scénarista a režisér (ačkoliv jde o původního tvůrce seriálu). Přál bych si lepší titul k mé oblíbené sérii. Snad se dočkáme jindy lepšího pokračování černo-bílého světa. Jako ukázka, jak si zkazit akční film, je to však dokonalé... ()

Reklama

Galerie (40)

Zajímavosti (2)

  • Replika transkontinentálního dopravního letounu Boeing 747, figurujícího v poslední čtvrtině snímku, byla speciálně pro účely filmařů vytvořena americkou výrobní společností, jejíž cena dosáhla hranice celých 30 mil. taiwanských dolarů. Výsledná výrobní cena snímku přesáhla částku 350. mil. taiwanských dolarů. Replika, s možností dalšího filmařského využití, je umístěna ve městě Kao-siung, druhém největším taiwanském městě, které tak zároveň představuje fiktivní filmové město Harbour City. (Conspi)

Reklama

Reklama