Saving Santa

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2013, 83 min

• mimozakon

Maly hnojoprehadzovač sobov Bernard D. Elf by sa rád stal vynálezcom v Santexe, vývojovom centre pre Santu. Ako to už tak býva svojimi vynálezmi spôsobí vždy nejakú tú malú nehodu. Pri jednej takejto spôsobí výpadok holografického štítu, ktorý chráni celu Santovu dedinku. A na to práve čakali Baddingtnovi, matka so synom, ktorý chcú ovládnuť doručovateľský trh. Získaním zariadenia, ktorým Santa stihne rozniesť darčeky všetkým deťom za jedinú noc. Nastáva invázia do dedinky a Bernard začína svoju púť na začiatok dňa,aby zachránil Santu. Rozprávočka pre deti, ale s pochopením koncenpcie cestovania časom budú mať menšie problémy.(9.1.2014)

• ARI50

Pěkné v celku povedené, trochu humoru slušného příběhu ale animace mě neohromila prostě chybělo to pravé kouzlo.(1.1.2019)

• kaylin

A zase jeden animák, který se snaží využít kouzlo Vánoc. Hlasy známých herců včetně Martina Freemana to nezachrání, bohužel. Padouši se navzájem sobě začínají podobat, stačí vysoké tělo a úzký knírek. Očividně proto, že všichni zlí lidé jsou z Francie. Animace je fajn, ale v dnešní době nic, z čeho byste měli chodit po rukou. Líbivé, milé, a to je vše.(6.2.2014)

• Shredder

November je tu a zapadny svet pripomina coraz viac predvianocny december, comu nasvedcuje aj televizny program. Saving Santa je zabudnuty animak, o ktorom vacsina ludi ani nepocula a sam som nanho natrafil len vdaka zoznamu najlepsich vianocnych filmov na Netflixe. Po dopozerani sa vsak uz necudujem, preco sa tato rozpravocka vytratila z dejin. Ma totiz menej osobitosti a osobnosti nez vianocne specialy od Hallmarku. Nesikovny elf sa snazi zachranit Santu s pomocou stroja casu a tym sa to zacina aj konci. Do istej miery je to zaroven variacia na Groundhog Day, kedze sa zakazdym vracia len o den spat. Neexistuje tu ziadna vyrazna postavicka, ziadna zaujima scenka, interesantny hlas ponuka len Freeman a cele to vari z vody. Aby som trochu priblizil, ako zle to je, predstavte si nasledovne porovnanie. Mate film ako Ice Age s mnoho zaujimavymi postavami, humorom, nezabudnutelnymi scenami, plno emocii a dobry scenar - ak by bol IA jedlom, bol by excelentnou polievkou v luxusnej restauracii, ktora je skvelo ochutena, obsahuje domace rezance, kvalitne maso, cerstvu zeleninu a je podavana este horuca. Saving Santa je presnym opakom - sackova polievka Tesco znacky, ktora obsahuje nieco co zdialene pripomina slize, napodobneninu podravky a dve kusky masa o velkosti spendlikovej hlavicky.(18.11.2016)