• Phorbo

Nedohlídl jsem. Nezvládl jsem to. Když to hráli v telce, tak při první reklamě jsem si ubalil jointa a stačil ho i zhulit. Po přečtení recenzí od paní Spáčilové, kterou si vážím jako ovoce v Kauflandu, jsem doufal, že mi alespoň ta tráva udělá z hroznýho filmu film dobrej. Jenže ono ne! (?) A já si říkal jak to? Koukal jsem na ten snímek, jak vylomenej z reality někde, ani nechci vědět kde... Todle ani nebylo vtipný. Co tam mělo bejt vtipnýho? Ty podprůměrný hospodský vtipy, který bych já povídal jenom kdybych ležel natáhnutej pod stolem s opicí místo šály a grckou vedle sebe. Tehdy by mi to možná přišlo vtipný. Když mi ani k smíchu nepomáhá brko, tak to není prostě vtipný. A já doufal, že to směšný bude, protože já déčkový filmy mám rád a užívám si jak jsou špatný, ale todle bylo fakticky hrozný... A já nemůžu vystát co je trapnýho tak, že to už ani není vtipný...(20.10.2014)

• mh.mail

0% — Hrůza v krystalické podobě. Ne nadarmo se mezi producenty v titulcích objevil Magnusfilm. Moje první reakce byla — studenti dostali k dispozici profi kameru, tak natočili svoji představu ztřeštěného filmu o studentech a učitelích. Je to sice blbé, ale taky jsme v jejich letech natočili „film“ (na Admiru osmičku). Jenže pak jsem s hrůzou zjistil, že autorovi filmu bylo v době jeho spáchání bezmála 50 let a navíc je to prý původem učitel. To už ukazuje spíš na nějakou diagnózu. Docela by se tento film dal srovnat s filmem Hroch, který jsem shodou okolností také nedávno viděl. V Hrochovi si režisér Steklý vyřizoval účty s představiteli Pražského jara 68, asi mu něco ošklivého udělali, v Maturitě si režisér Houška vyřizuje účty s bývalými kolegy učiteli a celým školským systémem, asi mu také udělali něco ošklivého. Kvalitativně je na tom asi o 3,2% lépe Hroch.(24.6.2016)

Ale jo, je to pakárna i když chvílema člověk přemýšlí, jestli to není s nasázkou drsná parodie. Možná, kdyby pod tím byl podepsaný někdo známý (třeba Vorel-mimichodem scénář ke Gymplu dělal stejný člověk)a tím i byli obsazeni známí herci, někteří páni kritici by to vychvalovali. Netvrdím, že je to nějak zvlášť dobrý film, ale mě hoďku a půl pobavil. 50%(3.6.2015)

Já když už jsem viděl v titulcích Magnusfilm, bylo mi jasný, že tady bude hodnocení pod 16. A taky že jo. Odsudky pseudointelektuálíčků z csfd směrem k jakékoli konstruktivní a s humorem podané kritice odrážejí jen jejich nedobrý vztah k sobě samým. No co, já jsem se bavil supr, myslím, že společenská kritika v tomto filmu obsažená, má větší hodnotu, než celá csfd dohromady.(30.5.2015)

• GrungeChild

Vzhledem k tomu, že jsem za tohle dílo zaplatil celých (a naprosto přehnaných) 50kč, samozřejmě že z čistě experimentálních důvodů, pojal jsem oprávněnou touhu zařadit se do fronty na plivnutí hořké sliny ke dnu filmařské/scénáristické žumpy. To, co se do keramické mísy plné hoven s nápisem Kameňák 4 už nevešlo, a přetékalo lascivně přes okraj, cítil se pan Houška zřejmě povinen stáhnout umolousaným hadrem a poté vyždímat do ještě pestřejšího mixu fekálních záležitostí, ve kterém pak máčel scénář celý měsíc, aby vyrovnal rozdíl mezi přípravou a natáčením. Divákovi neznalému věci, kterého neodradí už úvodní známka kvality pod nálepkou "Magnusfilm", by se snad z počátku mohlo zdát, že jde jen o další, vcelku nevinný celovečerní klon jednoho z odrůd televizního moru, který na nás chrlí pravidelně komerční kanály. Pár retardovaných vycházejících hvězdiček si chce urvat svůj podíl a poplácat se po ramenou, několik nadějných aktérek českého pornoprůmyslu si ušetří budoucí obstrukce s castingem, a zbytek se tak nějak zahraje do autu. Ale věřte mi, tahle "krejzy komedie" nabere postupně takové obrátky, že by se i Krampol krčil v koutě hanbou, hlavu v dlaních a rudý až na prdeli... No, nebudu nikoho ochuzovat o nevšední zážitek. Důrazně varuji, vizuálně požívat pouze ve stádiu pokročilého masochismu nebo opilosti, ale ani v jednom případě to nebude příjemná zkušenost. Zatím naprosté dno, ale mám pevnou víru v českou filmovou tvorbu, že v brzké době jistě zas o fous přitlačí.(24.3.2014)

• - Velká část herců v hlavních rolích sama opravdu v roce uvedeni filmu maturovala. I velkou část štábu tvořili velmi mladí filmaři. (Guillam)

• - Tomáš Houška je sám původně středoškolský učitel, školní prostředí tak dobře poznal i z "druhé strany barikády". (Guillam)

• - Školní scény se natáčely na Základní škole Strossmayerovo náměstí. (Guillam)