Nadšenec pro elektroniku a počítače Martin se vsadí s kamarády, že se nabourá do ministerského serveru a stáhne zadání maturitních otázek. A protože často není zcela v realitě, vsadí se evidentně dřív, než domyslí, jak to chce udělat. A tak krátící se čas před maturitou sledujeme partičku maturantů chystající se pokořit otázky, jejich učitele bojující s byrokracií i povedeného ministra školství a suitu kolem něj. Představy maturantů dokresluje jejich fantazie, která leckdy nepřekoná absurditu skutečných okolností. Nejsou totiž jediní, kdo se snaží server nabourat. Chvílemi přestává být úplně jasné, kdo je tady lump a kdo udělá vlastně docela záslužný skutek. (oficiální text distributora)

Trailer

Lewaso

Mnoho „hodnotitelů“ tady míchá jabka a hrušky a jsou tak bezbřeze hloupí ve své samolibé sebestřednosti. Za prvé film je nadsázka. Za druhé má slušnou muziku a za třetí - a to nejpodstatnější - je, že nemá ambice vyprodávat sály (jako Babovřesky), jen chce píchnout do vosího hnízda. Což se mu svým způsobem povedlo. Když půjdu na Real Madrid, čekám špičkovou úroveň ve všech fázích hry. Když jdu na vesnický přebor, potěší mě i obyčejná klička nebo pěkná střela na branku. Ti kluci to hrají pro zábavu a je jim fuk, jestli zakopnou o drn ve vyložené šanci - hlavně, že bude žíža, která se dá uhasit vychlazeným pivínkem. A v tom je společný moment a jádro kvality. Všem hodnotitelům vzkazuji: Nekritizujte koprovku, když ji nejste schopni pozřít... ()

Djoker odpad!

Skutečná maturita patří k nejpřeceňovanějším milníkům lidského života. Ta filmová vypadá jako výtvor velmi traumatizovaného studenta. Houška býval pedagog, takže školství má na svém kontě další zdegenerovanou mysl. Jeho upocená snaha o hlášky jde až na dřeň snesitelnosti. Směšná konspirace na Ministerstvu školství a studentské hackování tomu pak nasazují korunu. ()

Gekacuk odpad!

Šílený, hloupý, ubohý, trapný film. Ale proč vlastně kometovat film, který se odrovnal sám? Protože vyjadřuje neúctu k lidem, vztahům, společnosti. Je to oslava podvodníků, nemakačenků, závisláků a feťáků všeho druhu. Těmi je ostatně naše země po převratu prolezlá. Kritika současných společenských zlořádů je úplně jalová. Banda lůzrů se rozhodla udělat si film. Najala si rádoby „tvůrce“ bez myšlenky, inteligence, smyslu pro humor a realitu. Jedině snad autor hudby si nezaslouží odpad. Partička „filmařů“ pak provedla jak vidno „úspěšný megakásting“ a vybrala ty nejstrašnější herecká individua, která by neuspěla ani mezi ochotníky někde v Tanzánii. Nechyběla jim však touha exhibovat. Tahle grupa neherců a přehrávajících ubožáků dokonala dílo zkázy. Jediným kladem filmu je, že v něm nehraje žádný NORMÁLNÍ herec. Kdo mohl financovat takový brak a proč to vlastně udělal? Vždyť o peníze se dá přijít mnohem jednoduššími způsoby. Takže prosím autory: vemte všechny kopie tohoto paskvilu a použijte drtičku nebo plamenomet. Přece nechcete, aby tahle sračka zabírala místo v katalogu českých filmů. ()

KICKBALL odpad!

To jako vážně. Kdyby to šlo, tak těch 85 min. si nechám vymazat z paměti. Mám totiž pocic ,že pan Houška si to po večerech cucal z prdele , a vzešel z toho tenhle výcuc. Tohle nikdo nesmí myslet vážně, a tady je ta chyba, oni to myslí vážně ! Dodnes si budu vyčítat, že jsem na to šel. Tohle si nezaslouží, ani ten odpad. Na ČSFD, by se musela udělat nová kategorie, kam by tento výtvor zapadal. (ještě, že jsem za to neplatil) ()

Alden_Larson odpad!

Od člověka, který napsal knížní předlohu filmu "Gympl" jsem toho opravdu moc nečekal. Ale že to bude až taková kravina bych taky neřekl. Nic na tomto filmu nedává smysl, děj je příšerně napsaný, postavy jsou jednostranné a nezajímavé a všechny herecké výkony byly otřesné. Film si taky myslí, že je hrozně vtipný, většina vtipů se ale točí buď kolem sexu, nebo jedné hloupé studentky, žádnému vtipu jsem se nazasmál upřímně, přijde mi neuvěřitelné, že jeden film může mít tolik pokusů o vtip a ani jeden z nich se nepovede. Prezentace je nevýrazná, zvukové efekty otravné a hudba se tónově nikdy nehodila. 0/10 ()

• Školní scény se natáčely na Základní škole Strossmayerovo náměstí. (ČSFD)
  • Film vznikl ve velmi krátkém čase 25 natáčecích dní. Natáčení financoval režisér z vlastních zdrojů, nepodílí se na něm žádný státní fond, dotace nebo granty ani Česká televize. (ČSFD)
  • Řada herců ve filmu jsou současně muzikanti nebo zpěváci a krom hereckých rolí si zazpívali i ve skladbách soundtracku filmu. (ČSFD)

Související novinky

Juniorfest 2013 se blíží

Juniorfest 2013 se blíží

28.10.2013

Termín VI. ročníku mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež JUNIORFEST 2013 se neúprosně blíží. Horšovský Týn, Plzeň a Dobřany se stanou od 9. do 13. listopadu 2013 dějištěm tohoto stále… (více)