Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Young-hwa Yoon (Jung-woo Ha), skomírající hvězda televizního zpravodajství, prodělávajíc jednu ze svých nejtěžších životních etap, dostává během rutinního rozhlasového vysílání přepojený telefonní hovor, stávajíc se styčným bodem celého snímku. Volajícím není nikdo jiný, než podivně znějící muž, vydávajíc se za ozbrojeného teroristu. Young-hwa se k celé záležitosti staví poměrně skepticky, jak by taky ne, vždyť podobných výhružných telefonátů lze po celé zemi zaznamenat stovky, ne-li tisíce. Tento telefonát nicméně planou výhrůžkou není. Potvrzuje to série ničivých výbuchů, devastujících přiléhající dopravní most přetínající řeku Han. Šokovaný Yoon ovšem přebírá iniciativu a z nastalé situace hodlá vytěžit maximum. Odmítá kontaktovat policii a navzdory případnému nebezpečí následujících explozí, pod dohledem svého nadřízeného, Dae-eun Cha (Geung-young Lee), láká teroristu k další telefonní konfrontaci. Ta poodhaluje původní záměry teroristického činu, vztahujíc se k daleké minulosti, k době, kdy během mostních výstavbových prací zemřela trojice dělníků. Young-hwa se rozhoduje vypjatou situaci řešit nebezpečnou dohodou, v jejímž středu figuruje osoba samotného prezidenta. Neboť ten, v případě veřejného omluvného projevu, přinutí teroristu k ukončení nastalého teroru. Toto řešení ovšem vládní činitelé neshledávají tím nejšťastnějším, kličkují a v mezidobí pracují na odhalení teroristovi totožnosti. Následují další exploze. Mostní konstrukce mizí pod hladinou rozbouřené řeky Han a Yoon, vědom si prezidentovi nevole k omluvnému projevu, ztrácí naději v úspěšný konec celého hrůzného představení. To po celé zemi sledují miliony konsternovaných televizních diváků. V nastalé panice Young-hwa shledává, že společně s mostními troskami, mizí pod hladinou i jeho bývalá žena Ji-soo Lee (So-jin Kim), reportérka z místa činu. Nervy drásající situaci graduje zpráva o umístění nepatrné výbušniny do Yoonova ušního mikrofonu, který, v případě odejmutí, hodlá explodovat. Zoufalý Young-hwa, samotný v evakuované budově, připoutaný ke kancelářské židli, vyjednávajíc s teroristou, když tu se po dalších explozích hroutí sousední výšková budova.Young-hwa, nacházejíc se v přímé trajektorii hroutící se stavby, přichází s riskantním plánem, který, v případě svého úspěchu, odhalí všem televizním divákům teroristovu totožnost. (Conspi)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (20)

Ouwen 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv "díky" dynamickému střihu a aktivní kameře, se to snaží vyvolat pořádné tempo, nedokázal jsem se nějak extra do toho dostat. Taky mi to přišlo mírně předvídatelné v pár scénách, ale zas musim pochválit "divný" konec, kterej má do happyendu daleko. Já jinak chápu ten koncept vizuálu - jelikož se film odehrává asi ve dvou interiérech, tak se kamera snaží tu dynamiku se střihem vyvolat, ale opět se budu opakovat - tenhle styl prostě není pro mě. Šiška se mi ještě trošku motá, je to pak nesledovatelný a film na mě působí timhle dost uměle a rozpačitě. Navíc mi zde chybí nějakej charismatickej týpek, ačkoliv u zdejšího jsem si oblíbil improvizaci s papírem a propiskou. Nedokázalo to však ve mě vyvolat nějaký nepříjemný pocit, takže i když film solidně utekl, ani mě nějak nezajímalo jak to celé skončí. Navíc, vzhledem k té sobeckosti hlavní postavy jsem ani neměl potřebu mu nijak fandit... ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrý thriller. Má vydarený príbeh o rozhlasovom moderátorovi, ktorému počas relácie zavolá neznámy muž s informáciou, že sa chystá vyhodiť do vzduchu miestny most, čo moderátor samozrejme neberie ani trochu vážne. Ale keď ku explózii o chvíľu skutočne dôjde, moderátor je nielen šokovaný, no hlavne ucíti svoju šancu získať späť bývalú slávu, keď bol úspešným televíznym moderátorom a tak sa rozhodne vysielať v priamom televíznom prenose, čo mu je umožnené, keďže vďaka atentátnikovi na linke má úplnú exkluzivitu a vysokú sledovanosť. No čoskoro si uvedomuje, že atentátnikov plán je omnoho prepracovanejší a o život ide aj jemu. So spracovaním som spokojný, zápletka a aj motivácia hlavnej postavy ma zaujali prakticky okamžite, dej je dlhý čas ideálne zvládnutý, rozhodne musím oceniť, že to pôsobí nadmieru dynamicky, keďže tu sa skutočne neustále niečo deje a film nijak nekazí ani to, že sa odohráva prakticky výhradne v jednej miestnosti, keďže divák má vďaka prostrediu televízneho štúdia a navyše nachádzajúcom sa len neďaleko od samotného mostu neustále prehľad takmer o všetko dôležitom. A poteší, že sa to odohráva v reálnom čase, čo to celé príjemne osvieži. Jedine ma trochu mrzí, že ma to nedokázalo až tak vtiahnuť, aby som sa obával o postavy a dej, ktorý väčšinu času pôsobí pomerne uveriteľne sa v poslednej tretine po tejto stránke veľmi pokazí a dôveryhodnosť je úplne preč, ale našťastie na zábavnosti mu to neuberá, takže ma to bavilo aj v tejto časti. Len ten úplný záver mi prišiel taký zvláštny, asi by som skôr ocenil klasický koniec. Herecké obsadenie je na tom dobre, charizmatický Ha Jung-Woo v hlavnej úlohe a ideálne zvolené vedľajšie postavy, ktorých je očakávane len pár. A čo sa týka réžie a technickej stránky, najviac musím pochváliť vizuál, ktorý sa mimoriadne vydaril, všetky katastrofické scény pôsobia reálne a veľkolepo, ale má to aj slušnú atmosféru a ideálne prevedenie reálneho času. Len to napätie som necítil. Takže potenciál bol ešte o trochu väčší, ale aj tak som dosť spokojný, bavilo ma to. 76% ()

Reklama

Pacco 

všechny recenze uživatele

První hodinu Terror Live přináší mnoho příslibů, ale nakonec jen některé dokáže splnit. Jeho hyperrealistické pojetí ztroskotává na klišé a závěrečném odhalení s velmi slabou pointou. Film však vyzvedává nad průměr skvěle propracovaná stylistická stránka, plná chytrých vizuálních nápadů, díky kterým těch 90 minut svižně uteče. Když k tomu připočítáme skvělé herectví korejské hvězdy a pár kritických píchnutí do vosího hnízda kapitalismu, nemusíme být vůbec zklamaní. Když v červnu minulého roku vstoupil do kin, soupeřil na předních příčkách s takovými letními blockbustery jako Muž z oceli, Pacific Rim a Snowpiercer, přičemž nakonec skončil jako devátý nejúspěšnější film roku. Jeho úspěšnost zle odůvodnit nejen pomocí všeobecného hladu po lokálních blockbusterech, ale také tím, že v implicitní rovině čtení v něm mnoho Korejců najde svůj profesní příběh. Bezohledný kariérismus je aktuální problematikou nejen ve vyspělých západních zemích, ale také právě v Koreji, která drží prvenství země s největším pracovním vytížením a počtem sebevražd (není náhodou, že most, který na začátku filmu vybuchne, je místo, kde si mladí Korejci často berou život). Film proto mohl mít daleko větší účinek na lokální publikum, než na diváka z maličkého státu v centru Evropy. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Až tenhle bordel nazývaný civilizace (někdy spíše kanalizace) půjde v plamenech za velkého hluku a chaosu k zemi a všichni se budou divit proč, možná by si měli pustit tenhle film. Z původně akčního thrilleru ve formátu Telefonní budky, kdy hlavní hrdina, zkrachovalý hlasatel Yoon Young-hwa dostane díky teroristovi šanci znovu zazářit (inu rating je mocná věc, porušit pro něj nějaké to pravidlo nebo zákony se přece musí, z jakékoliv pozice) se náhle stává dokonalá sonda do současné ideologie kapitalismu, exploatace lidských životů, na kterých vlastně nikomu nezáleží, ačkoliv by měli být tím prvním hlavním, o co v politice jde. Ta analogie o totálním odcizení technokracie moci, pro kterou je důležitější udržovat si silovou image, než záchrana životů je podle mě dokonale převoditelná k nám i do jiných zemí. Ideje jsou pryč, zisk absolutní, lidský život bezvýznamný, obyčejní lidé nemají nejmenší vliv na rozhodování elit, nebo svoje životy. To bylo myslím zobrazeno dokonale. Můj silný dojem z finiše, však zanechal jak vidím některé komentáře ostatních ve zmatku. Víte kolegáčkové, ale on to nebyl prvoplánový thriller, tady šlo o něco jiného, výpověď doby. To, že je nelichotivá k našemu uspořádání společnosti, někdy nelogická, nedává někomu smysl, možná, ale ono to tak asi doopravdy spíše je, než není. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Korejci prostě ví, jak to divácké maso řádně naklepat. Na malém prostoru (prakticky se nehneme z vysílacího studia jednoho rádia) a v reálném čase slušně napínavý a zamotaný příběh o jednom sluníčkovém teroristovi. Ten konec se, pravda trošku rozsype, ale úplný závěr je super. Až se nám někdy konečně začne hroutit ta civilizace a lidská rasa si bude hrát poslední umíráček, pusťte si to, možná vám to odpoví, proč se to děje a že za to nemůže žádný vnější činitel ale my samotní. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama