Deo tereo raibeu

더 테러 라이브

The Terror Live

Thriller

Jižní Korea, 2013, 97 min

Korejci prostě ví, jak to divácké maso řádně naklepat. Na malém prostoru (prakticky se nehneme z vysílacího studia jednoho rádia) a v reálném čase slušně napínavý a zamotaný příběh o jednom sluníčkovém teroristovi. Ten konec se, pravda trošku rozsype, ale úplný závěr je super. Až se nám někdy konečně začne hroutit ta civilizace a lidská rasa si bude hrát poslední umíráček, pusťte si to, možná vám to odpoví, proč se to děje a že za to nemůže žádný vnější činitel ale my samotní.(15.9.2015)

• SpaceOdyseus

Terror live se muze pochlubit opradu skvelym nametem, z ktereho se dala vytriskat adrenalinova podivana jak se patri. Ale Kim bohuzel neni Schumacher. Navic kameraman snad mel parkinsona, strihac dostal mrtvici a scenarista je uplne debilni. Diky neustalemu kulometnemu strihu a brutalne rozklepane kamere se na to absolutne neda koukat, k tomu pribeh nedava absolutne zadny smysl, vrsi jednu nelogicnost za druhou a trapne se snazi budovat umele napeti, coz vubec nefunguje. Druhou pulku jsem uz jen nevericne kroutil hlavou a dekoval za kratkou stopaz.(12.4.2016)

Super, super, super. Především první 2/3 jsou na plný počet, skvěle vybudované napětí a to bez nějaké akce, pouhými dialogy! Navíc se to celé rozjede hned v úvodu, žádné táhle uvádění. Tohle všechno je super a už dlouho jsem nic podobného neviděl, koukal jsem na to víceméně s otevřenou hubou a čekal, jak tohle všechno dopadne, rozhodně totiž nečekejte šťastný konec. Celkový požitek pak kazí závěrečná část, která je bohužel nehorázně překombinovaná a od předchozího děje tak nějak utekla do jiného žánru. Celkově tak "jenom" za 4*, ale pro fanoušky thrillerů je to prostě povinnost.(14.7.2014)

Až tenhle bordel nazývaný civilizace (někdy spíše kanalizace) půjde v plamenech za velkého hluku a chaosu k zemi a všichni se budou divit proč, možná by si měli pustit tenhle film. Z původně akčního thrilleru ve formátu Telefonní budky, kdy hlavní hrdina, zkrachovalý hlasatel Yoon Young-hwa dostane díky teroristovi šanci znovu zazářit (inu rating je mocná věc, porušit pro něj nějaké to pravidlo nebo zákony se přece musí, z jakékoliv pozice) se náhle stává dokonalá sonda do současné ideologie kapitalismu, exploatace lidských životů, na kterých vlastně nikomu nezáleží, ačkoliv by měli být tím prvním hlavním, o co v politice jde. Ta analogie o totálním odcizení technokracie moci, pro kterou je důležitější udržovat si silovou image, než záchrana životů je podle mě dokonale převoditelná k nám i do jiných zemí. Ideje jsou pryč, zisk absolutní, lidský život bezvýznamný, obyčejní lidé nemají nejmenší vliv na rozhodování elit, nebo svoje životy. To bylo myslím zobrazeno dokonale. Můj silný dojem z finiše, však zanechal jak vidím některé komentáře ostatních ve zmatku. Víte kolegáčkové, ale on to nebyl prvoplánový thriller, tady šlo o něco jiného, výpověď doby. To, že je nelichotivá k našemu uspořádání společnosti, někdy nelogická, nedává někomu smysl, možná, ale ono to tak asi doopravdy spíše je, než není.(23.10.2014)

Je to dosť dobrý thriller. Má vydarený príbeh o rozhlasovom moderátorovi, ktorému počas relácie zavolá neznámy muž s informáciou, že sa chystá vyhodiť do vzduchu miestny most, čo moderátor samozrejme neberie ani trochu vážne. Ale keď ku explózii o chvíľu skutočne dôjde, moderátor je nielen šokovaný, no hlavne ucíti svoju šancu získať späť bývalú slávu, keď bol úspešným televíznym moderátorom a tak sa rozhodne vysielať v priamom televíznom prenose, čo mu je umožnené, keďže vďaka atentátnikovi na linke má úplnú exkluzivitu a vysokú sledovanosť. No čoskoro si uvedomuje, že atentátnikov plán je omnoho prepracovanejší a o život ide aj jemu. So spracovaním som spokojný, zápletka a aj motivácia hlavnej postavy ma zaujali prakticky okamžite, dej je dlhý čas ideálne zvládnutý, rozhodne musím oceniť, že to pôsobí nadmieru dynamicky, keďže tu sa skutočne neustále niečo deje a film nijak nekazí ani to, že sa odohráva prakticky výhradne v jednej miestnosti, keďže divák má vďaka prostrediu televízneho štúdia a navyše nachádzajúcom sa len neďaleko od samotného mostu neustále prehľad takmer o všetko dôležitom. A poteší, že sa to odohráva v reálnom čase, čo to celé príjemne osvieži. Jedine ma trochu mrzí, že ma to nedokázalo až tak vtiahnuť, aby som sa obával o postavy a dej, ktorý väčšinu času pôsobí pomerne uveriteľne sa v poslednej tretine po tejto stránke veľmi pokazí a dôveryhodnosť je úplne preč, ale našťastie na zábavnosti mu to neuberá, takže ma to bavilo aj v tejto časti. Len ten úplný záver mi prišiel taký zvláštny, asi by som skôr ocenil klasický koniec. Herecké obsadenie je na tom dobre, charizmatický Ha Jung-Woo v hlavnej úlohe a ideálne zvolené vedľajšie postavy, ktorých je očakávane len pár. A čo sa týka réžie a technickej stránky, najviac musím pochváliť vizuál, ktorý sa mimoriadne vydaril, všetky katastrofické scény pôsobia reálne a veľkolepo, ale má to aj slušnú atmosféru a ideálne prevedenie reálneho času. Len to napätie som necítil. Takže potenciál bol ešte o trochu väčší, ale aj tak som dosť spokojný, bavilo ma to. 76%(6.1.2014)