poster

Mých posledních 150 000 cigaret (TV film)

 • anglický

  My Latest 150 000 Cigarettes

 • anglický

  My Last 150 000 Cigarettes

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Mojich posledných 150 000 cigariet

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2013, 52 min

Režie:

Ivo Bystřičan

Scénář:

Ivo Bystřičan

Kamera:

Jakub Halousek

Producenti:

Pavel Plešák

Střih:

Jana Vlčková
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Elfias Dóže
  ****

  Ďáblovy tyčinky! Zapalte je, pane Bystřičan! Ehm, chci říct, zapalte pod kotlem, ať se oni "obchodníci s lidskou slabostí", tj. nenažraný tabákový průmysl a alibistický stát, zaštiťující se svobodnou volbou páně kuřáka, zapotí i pod jazykem. Člověku je až stydno, sledujíce dokolečka ony vytáčky šiřitelů a přehazování horké brambory, stále jen bez komentáře a bez komentáře. "Cenil bych" vás, přiznat si do kamery, že produkujete "nic než předčasnou smrt", ale takhle? Pf, no nic, jdu zkusit přestát... :-)) Samozřejmě hloupě žertuji. Osobně jsem letitým nekuřákem registrujíc, že je dost těch, jež by rádi přestali. Viz projekce, tuším, že smích probouzející záznam abstinenčních příznaků páně režiséra a hlavního protagonisty v jednom, nebyl u některých náhodný.(15.7.2015)

 • heyda
  ****

  Mohlo tam být víc faktů, víc vysvětlování a rozhodně větší tlačení na pilu. Pár rozhovorů se Sobotkou a dalšími kumpány to nevytrhne, nicméně zjištění, že po roce NEkouření má chlap dvojnásob kvalitních spermií, než když se oddával tabákové závislosti, mi dostačuje k tomu, abych tento dokument alespoň z didaktického hlediska úplně nezatracoval. Slabé 4 hvězdy...70% PS: Kuřáci, smrdíte!(25.12.2014)

 • troufalka
  *****

  Trailer, který mě opravdu potěšil a pobavil: https://www.youtube.com/watch?v=ck-X_rfZYLo Ivo je prostě borec! Pojal to důsledně a vtipně. Je dobrý režisér a je dobrý, že to ustál a přestal kouřit. Kéž by tento dokument nejen pobavil, ale také otevřel oči! Jak to, že kuřáci mají právo kazit vzduch, ničit zdraví své i svého okolí, zatímco nekuřák právo na čerstvý vzduch nemá? Kde všude jsou venku zákazy kouření? Jen v nemocnicích a na nástupních ostrůvcích ...? A pod každou zákazovou cedulí stojí kuřák se zapálenou cigaretou. Líbila se mi jeho neodbytnost s jakou se snažil prorazit k výrobcům cigaret. Pokud někomu ještě stále nedošlo o co tu jde, asi už mu není pomoci.(4.11.2013)

 • Radko
  ****

  Vtipné dielo, prepájajúce osobnú rovinu s náučnou. Nadhľad, schopnosť vystreliť si zo seba. V rámci edukačnej roviny dokumentu je vidieť správanie korporácií. Od konca II. svetovej vojny sa tieto monolity moci a generovania kapitálu zmenili len včlenením nacistickej stratégie propagandy do štruktúry firiem (úrady propagandy sa premenili na odbory styku s verejnosťou). Tieto mašinérie útočia na všetkých frontoch (reklamy, tv, filmy, divadlá, web, verejný priestor) v prospech značky. O skutočnej povahe a výrobnej šarži produktov sa nedozviete nič. Mlčanie je zaštítené obchodným tajomstvom (čo je výmysel na utajenie presného zloženia chemikálií vstrekovaných do cigariet, papierikov i filtrov). Korporácie sa tvária ako priatelia verejnosti, na škatuľkách cíg je často telefónne číslo. Keď tam zavoláte, ozve sa šušľavá Ruska. Na väčšinu otázok nemôže odpovedať lebo všetko je obchodné tajomstvo. Je to hra na oblbnutie. Stratégia navonok hovorí o ústretovom prístupe. Pri osobnom styku ale dostanete len dym v podobe ochotných úsmevov a na oblbnutie kávičku, cigaretku a pár darčekových ničotností. A pri džúsiku sa Vám vysmejú do xichtu v prípade ak chcete viac než biznis plán, ak chcete reportáž. Nemci investigatívu robia dôslednejšie, ale pobiehanie v cigarete bol slušný odpal arogantných zmrdov, neviditeľných manažérov aj politikov (až osem sa ich unúvalo), ktorí sa predbiehajú v opakovaní jalových fráz. Najväčšiu výhradu mám k tomu, že fajčenie sa tu postavilo do role démona, zatiaľ čo zvýšenie pitia alkoholu je ok. V skutočnosti Vám povie každý seriózny lekár, že alkohol je pre človeka oveľa škodlivejší než cigareta.(19.6.2014)

 • ledzepfan
  ***

  No týkrávo..Lulda provokativně převlečený za cigáro chodí po všech čertech a strašně se diví, že se s ním nikdo nechce bavit a odevšaď ho vyhazují už na vrátnici. Jako sorry, ale já bych ho asi taky z fleku poslal do řiti protože tady je na první pohled jasné, že tenhle frajer nepřišel debatovat, ale obviňovat a dělat z protistrany kokoty. Dokument se ohání čísly a fakty, které dnes snad už nikoho nepřekvapí.. Ano, kouření chemkama napuštěného tabáku zabíjí(jaká novinka) a tabákové korporace nesou prvotní a zásadní vinu na smrti miliónů.. Dál a hlouběji už se ale Bystřičanovi nechce. Zjednodušuje, klouže po povrchu a přemýšlivější divák si na žádné filosofování a podrobnější pitvu problematiky nepříjde. Je to ale vcelku slušně natočené, padají tam fakt krutopřísné hlášky a základní myšlenka je minimálně chválihodná-takže ve výsledku za 3............................PS: Jsem nekuřák a zastánce tabáku.(19.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace