Ďáblův houslista

• Německo Paganini: The Devil's Violinist (více)

Turbulentní příběh lásky, touhy, moci a lákavé slávy. Film zachycuje život slavného italského houslisty a skladatele Niccola Paganiniho, který se stal na počátku 19. století  světoznámým virtuózem... V roce 1830 je houslový virtuóz a notorický sukničkář Niccolo Paganini na vrcholu kariéry, uznáván po celé Evropě. Už jen jeho jméno napovídá o množství afér a skandálů, což je přesně to, co chce a pěstuje jeho impresario Urbani (Jared Harris). Je v jeho zájmu, aby všemi prostředky prodal svého slavného klienta. Ještě musí dobýt Londýn a jeho publikum. Urbaniho plán, ke kterému mu pomohl britský impresario John Watson (Christian McKay) s milenkou Elisabeth Wellsovou (Veronica Ferres) a novinářka Ethel Langhamová (Joely Richardson), se podařilo uskutečnit. Paganini dobývá davy Londýna a srdce žen. Když se zamiluje do mladé zpěvačky, Urbani musí najít způsob, jak je oddělit… (JOJ Cinema)

belinko

Vizuálne spracovanie hudobnej stránky v podaní Davida Garretta bolo epické a dokonalé (ako hudobník si dosť často všímam, či pohyb prstov a tóny sedia s hudobnou predlohou). A kvôli tomu ma film uchvátil. Páči sa mi, že film poňali hlavnou myšlienkou ako niečo, čo sa o Paganinim hovorilo - že má samotnú zmluvu s diablom a preto ho riadne pochovali až 36 rokov po jeho smrti. Hudba nádherná, výber hercov skvelý, prostredie starého zahmleného Anglicka epické. Čo viac si priať vo filme o najlepšom huslistovi? Kľudne by som uvítal väčšiu stopáž a viac informácií, viac prehĺbiť život, tohto huslového génia. Inak pre mňa jeden z TOP filmov o hudobnom skladateľovi. 4* ()

allegria

David Garrett je pohledný muž, umí dobře hrát na housle a hlavně propaguje Paganiniho hudbu, což je pro mě důvodem dát filmu tři hvězdičky. Jako herec je opravdu slabý jak vlažný čaj. Fyzická "podoba" se zestárlým Paganinim několik málo let (neřkuli dní) před smrtí mi přišla až směšná. Nevím, proč Bernard Rose vybral pro zfilmování právě vztah (nebo spíš zápletku) s Charlotte Watsonovou, když v životě Paganiniho patří k těm nejméně významným. 10 % pravdy, zbytek kompilace různých příhod z různých časových období života NP a souvisejících s jinými osobami, plus fabulace a nesmysly. Hezká pohádka s úryvky Paganiniho skladeb, nic víc. Ovšem ty lži, pomluvy a zcela zkreslené vybrazení jeho osobnosti v soukromí mě po celý film vytáčelo a zvedalo ze židle :-) Ale účel světí prostředky a připomenutí Paganiniho umění je jistě chvályhodný počin, takže díky za něj. A ještě připomínka pro český dabing: Niccolo - 2. pád Niccola, ne Niccoly (nejmenoval se Nikola). Stejně tak jméno syna se vyslovuje "Akile", nikoliv Achil. ()

veverysiak

Hudba parádna, ale príbeh je poplatný novodobým potrebám a vkusom, oveľa viac by sa hodilo vniesť do rozprávania realistickejšiu autenticitu, Niccolo bol vo svojich časoch nesporne tajomná celebrita, v dnešných časoch by mohol byť napríklad členom Aerosmith, akurátže on by aj vedel virtuózne hrať, nielen trápiť podpriemernými výkonmi hudobné nástroje, takže 35%. ()

Franki69

Příjemné překvapení na ČT art tenhle film. Z mého pohledu kvalitní televizní projekt, který možná měl možná vyšší ambice, ale nakonec zůstal vcelku povedenou, byť přislazenou žánrovou, lehce „operetně laděnou“ podívanou s kvalitním hereckým obsazením. Film má smysl vidět hlavně kvůli Davidu Garrettovi, kterej, jak se po pár kliknutích jinde dočtete, patří k špičkovým světovým houslistům. A až tak hrozně zas „herecky“ nehrál, i když bylo tu a tam vidět, že zkušenější borci v dalších rolích ve společných scénách jedou na „půl plynu“. Chvílemi to teda sklouzávalo až do červené knihovny o „ďábelském houslistovi a mladičké cudné nevinné dívce, která se do něj nakonec zamiluje“. Nicméně, přesně ve chvíli, kdy hrozilo, že se z filmu stane parodie tvůrci dopověděli co chtěli říct (většina filmu se točí kolem příprav a provedení prvního Paganiniho koncertu v Londýně) a zbytek životů hlavních protagonistů sfoukli v závěrečné pětiminutové sekvenci „píšeme si dopisy“ před titulky. Ďáblův houslista není nový Amadeus, ale na druhou stranu, není to špatný film. Dávám 60% a možná se ještě podívám. A na některá hudební čísla se budu i těšit. Garrett je fenomenální.. ()

mertikek

Jelikož jsem vytvořil přítelkyni (první český) překlad jako překvapení, znám tento film téměř nazpaměť a musím uznat, že je skutečně pěkně zpracovaný a hudební doprovod úžasný až na ten feministický... Ano, je tu pár míst, která mi lezla krkem, ale film jako celek i s hereckými výkony, jež mě vskutku překvapili (především u Davida Garetta - Paganiniho protagonisty, houslisty - neherce) hodnotím velmi pozitivně čtyřmi hvězdičkami. ()

Ryorka

nádherná hudba a skvělý dáblův sluha. Na Garretta se dobře koukalo ale herectví moc nepředvedl. Škoda promarněného scénáře a režie. ()

MLee

Zajímavě pojatý životní příběh nejlepšího houslisty všech dob, který bych přiřadila do průměrného hollywoodského bijáku, co neurazí, nenadchne a vlastně už dopředu víte, že tadle láska určitě nevyjde.. Příběh vlastně jen poukazuje i na život dnešních celebrit, které jsou odsouzené žít ve stínu vlastní slávy, bez nároku na spokojený osobní život. Za příběh a obsazení bych dala asi 60%, za hudbu a výběr scén posazených do momentů, které vám pomohou pochopit, co opravdu hudba vyjadřuje, a probudí ve vás jasné emoce, má ode mne film 100%.. Za mne tedy celkem 80%. ()

Vardara

Jako romanticky laděný příběh se zajímavým soundtrackem - dobré. Co se však týče reality, tak v tom už to trochu pokulhávalo. Samotný ďábelský houslista rozhodně jako tento idol nevypadal, ba naopak, byl popisován jako ne příliš vzhledný (což rozhodně nebránilo fanynkám, aby ho obdivovaly), kromě toho to byl poměrně mrňavý (kdežto jeho filmový představitel se blíží ke dvěma metrům) a poslední poznatek, ačkoliv slavnému houslistovi muselo ke konci být dost přes padesát, očividně se žádný maskér nenamáhal s tím, aby tomu přizpůsobil i vzhled hlavního hrdiny. Ale dívat se na to dalo, takže nelituji, že jsem toto dílko zhlédla. ()

Wladow

Jediné co stálo za pozornost byla houslová sóla, která byla zahrána fenomenálně. Bohužel jich bylo po čertech málo. Jinak jen chlast, hry v karty a chabý příběh. ()