Cena slávy

The Price of Fame

Cena slávy

Drama / Komedie

Francie, 2014, 114 min

Videl jsem v kine Lucerna na Festivalu francouzskeho filmu. Film ma tizivou atmosferu, dobrou hudbu, presto se na to snazi jit zlehka. ALE v zadnem pripade bych hoani z casti neoznacoval za komedii. Podarilo se mi u nej na chvili usnout (to prosim odocatemu v nedeli odpoledne), tak proto jen 3 hvezdicky.(22.11.2015)

Mně se ten film líbil moc. Případ zmizení rakve Chaplina ve své době skutečně vzbudil rozruch, dobře se na to pamatuji. Vůbec jsem se však nedozvěděl, kdo za tou krádeží stál ani jak to dopadlo. Bláznivý nápad kámoše Freddyho, který v dobré víře chtěl pomoci kamarádovi, samozřejmě je nutno odsoudit jako zločin. Ale jde-li o to pomoci rodině, která v nouzi potřebuje peníze, které nikdy nemůže vydělat, pak to lze brát jako výraznou polehčující okolnost. Nakonec ti dva chlapi nikomu neublížili ani nikoho neokradli (i když už bylo namále), měli na triku jen hanobení mrtvého těla. A rodina Chaplinových byla natolik solidní, že dokonce nešťastné rodině pomohla, aby se máma mohla vyléčit z artrózy...(24.5.2018)

Příběh dvou životních kamarádů, jejichž vize budoucnosti, podpořená velice podivnými nápady, skutečně připomíná grotesku. Je v tom vše, dva komici, mající více štěstí než rozumu, šílená situace, legrační humor a také nalezení tíženého štěstí v každodenní skromnosti života. Kvalitně natočený i sehraný nenáročný snímek, možná trošičku nedotažený, hudba pro mě zbytečně velkolepá, ale celkově velmi povedená a zábavná podívaná. [Filmový Klub Citadela-Litvínov].(30.5.2017)

Film, ktorý má zobrazovať skutočnú udalosť. Príbeh sa ale v realite odohral dosť odlišne . Čo je na škodu. Divákov by určite zaujímal skutočný motív a skutočné postavy príbehu. Režisér sa inšpiroval len myšlienkou krádeže rakvy a niektorými detailami reality, pridal tam vlastný pátos, svoje postavy a ich motív. Okorenil to krásnou hudbou a peknými zábermi a vznikol celkom podarený a milý film Cená slávy.(16.5.2016)

Příběh hraje na tradiční sociální strunu, naštěstí docela sympaticky udržuje balanc. Nevydírá a ani ty dva kumpány nijak mimořádně neomlouvá. Beauvois má rád lidi a chytře využívá pohled pobaveného nadhledu. Divák se rozhodně nepodléhá záchvatům smíchu, jen se tak jemně baví lehkou nadsázkou. Tuto atmosféru velmi vydařeně podtrhuje i sympaticky vybraná hudba. Benoît Poelvoorde i Roshdy Zem vkládají do své role přesně onu zranitelnost lidské existence, co neumí používat ostré lokty a jen tak nesměle pošilhává po trochu příjemnějším životě.(20.5.2016)