Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Eddymu je čtyřicet, právě ho propustili z vězení a krom toho, že patří do čeledi drobných zlodějíčků, není ničím zajímavý. Jeho kamarád Osman bydlí v karavanu, má chytrou sedmiletou dceru, ženu v nemocnici a žádné peníze, kterými by rodinu zabezpečil. Když Eddy v televizi zahlédne reportáž o smrti Charlie Chaplina, dostane brilantní nápad, jak vyřešit neradostné vyhlídky všech zúčastněných. Otázka je, zda únos Chaplinovy rakve není až příliš geniální na to, aby ho pochopil i někdo jiný. (Film Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (9)

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Mně se ten film líbil moc. Případ zmizení rakve Chaplina ve své době skutečně vzbudil rozruch, dobře se na to pamatuji. Vůbec jsem se však nedozvěděl, kdo za tou krádeží stál ani jak to dopadlo. Bláznivý nápad kámoše Freddyho, který v dobré víře chtěl pomoci kamarádovi, samozřejmě je nutno odsoudit jako zločin. Ale jde-li o to pomoci rodině, která v nouzi potřebuje peníze, které nikdy nemůže vydělat, pak to lze brát jako výraznou polehčující okolnost. Nakonec ti dva chlapi nikomu neublížili ani nikoho neokradli (i když už bylo namále), měli na triku jen hanobení mrtvého těla. A rodina Chaplinových byla natolik solidní, že dokonce nešťastné rodině pomohla, aby se máma mohla vyléčit z artrózy... ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Další příběh z řady tématu o nemocném člověku, kterému pojišťovna nechce proplatit léčbu a tak se přímý příbuzný snaží peníze nějak sehnat. Sice se jedná o drama, ale mající lehký komediální podtón. Napadlo by někoho ukrást rakev Charlieho Chaplina ze hřbitova, který nedlouho předtím zemřel a požadovat výkupné? Dva kamarádi, do něčeho takového šli a to jenom proto, aby jeden z nich získal patřičný obnos na operaci své ženy. Benoît Poelvoorde a Roschdy Zem v hlavních rolích, kteří sice jsou zárukou filmové zábavy, ale v tomto případě přeci jen poskrovnu. Děj se bere plně vážně a s nadhledem zároveň. V úsměvných situacích se tedy bránice nijak zvlášť nerozvibruje. Takže v jistém smyslu vcelku zklamání a to z obou směrů. Jak z pole dramatického, tak i komediálního. Vlastně to celé vypadá, jako by se tvůrci nemohli rozhodnout. Po divácké stránce tedy slabé, ale jako pocta Charliemu Chaplinovi to však kupodivu působí dobře. Snad na tom má podíl i přímá účast Dolores a Eugene Chaplin. ()

Reklama

Majkak 

všechny recenze uživatele

Příběh hraje na tradiční sociální strunu, naštěstí docela sympaticky udržuje balanc. Nevydírá a ani ty dva kumpány nijak mimořádně neomlouvá. Beauvois má rád lidi a chytře využívá pohled pobaveného nadhledu. Divák se rozhodně nepodléhá záchvatům smíchu, jen se tak jemně baví lehkou nadsázkou. Tuto atmosféru velmi vydařeně podtrhuje i sympaticky vybraná hudba. Benoît Poelvoorde i Roshdy Zem vkládají do své role přesně onu zranitelnost lidské existence, co neumí používat ostré lokty a jen tak nesměle pošilhává po trochu příjemnějším životě. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Příběh dvou životních kamarádů, jejichž vize budoucnosti, podpořená velice podivnými nápady, skutečně připomíná grotesku. Je v tom vše, dva komici, mající více štěstí než rozumu, šílená situace, legrační humor a také nalezení tíženého štěstí v každodenní skromnosti života. Kvalitně natočený i sehraný nenáročný snímek, možná trošičku nedotažený, hudba pro mě zbytečně velkolepá, ale celkově velmi povedená a zábavná podívaná. [Filmový Klub Citadela-Litvínov]. ()

michalkop 

všechny recenze uživatele

Videl jsem v kine Lucerna na Festivalu francouzskeho filmu. Film ma tizivou atmosferu, dobrou hudbu, presto se na to snazi jit zlehka. ALE v zadnem pripade bych hoani z casti neoznacoval za komedii. Podarilo se mi u nej na chvili usnout (to prosim odocatemu v nedeli odpoledne), tak proto jen 3 hvezdicky. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama