Ohnivá bouře

Skupina plne vyzbrojených kriminálnikov na čele so smutne známym Namom (Hu Jun) počas dňa na hlavnom námestí úspešne prepadáva ďalší obrnený transportér. Nemajú zmilovanie s nikým, kto sa im dostane do cesty. Táto situácia stavia políciu do nepríjemnej situácie, v ktorej musí čeliť hanbe a pokore. Drsný policajný inšpektor Lui (Andy Lau) je rozhodnutý s ozbrojenými zločincami skoncovať a znovu nastoliť poriadok. Čoskoro však naráža na neefektívne policajné praktiky, ktoré znemožňujú dolapenie ozbrojencov. Extrémny zločin si vyžaduje extrémnu spravodlivosť aj za cenu prekročenia morálnych hraníc. Bývalý trestanec Tou (Lam Ka Tung) sa stáva Luiovým informátorom, aby mohol začať odznova. Netuší však, do akej nebezpečnej situácie dostáva seba i svoju priateľku. (muti)

MickeyStuma

Andy Lau v dalším velkorozpočtovém akčním thrilleru a opět v ničem jiném, než v roli nekompromisního policajta tvrdě vystupujícího proti zločinu. Svým způsobem nic výjimečného, neb je to takový tvůrčí návrat k tvorbě doby devadesátých let, ale o to větší to má v jistém smyslu určitou přitažlivost. Obsahuje, obzvlášť na dnešní rychlou dobu, odvážný apetit realismu kriminálního dramatu s nechybějícími akčními sekvencemi ve skromně pomalejším tempu a to dle stanoveného scénáře, i když je fakt, že by v určitých aspektech mohl být o něco propracovanější. Celá etuda začíná přepadením dodávky, která se neobejde bez obětí v řadách policie a jednoho civilisty opodál. Něčeho takového se hongkongští tvůrci nikdy nebáli. A tak začne hon za zločinci, při kterém nezůstane nic svaté. Třeba přestřelka v prostorách stísněného schodiště je prostě úžasná. Asi nejšokující scéna je mučení a zabití policejního informátora i s jeho autistickou dcerou. Tady divácké emoce a šok hodně poskočí nahoru. Avšak právě vlivem pomalejšího tempa to možná u někoho tak moc nevyzní. Není od věci, že se v akčních sekvencích použilo CGI, což už převážně od filmové série ´Rychle a zběsile´ není nic divného. Místy je to ale dost vidět, což umocňuje spíše zklamání v daném realismu. Ano, nejedná se o nic zvláštního, co by jsme již dříve neviděli, ale v rámci akčního filmu snímek určitě stojí za pozornost. Vliv devadesátek je příznačný, ale to snad není žádnou překážkou. ()

Krysap

Tak celou dobu filmu to byly čtyři hvězdičky, ale ta závěrečná akce to posrala. V zájmu bezpečí obyvatel Hong Kongu přeměnila policie ulice plný lidí na regulérní bojiště??? Ty akční scény jsou hodně přitažený za vlasy, na druhou stranu to je něco, s čím se u hongkongskýho akčního filmu musí počítat. Ale tohle bylo i na HK nějak moc.. Naopak v poklidnějších scénách se mi atmosféra filmu moc líbila, stejně jako Andy Lau, kterýho prostě není radno nasrat. Je mi ale už teď jasný, že už za týden nebudu pořádně vědět, co to vlastně bylo za film. ()

hufnagel

Bolo to hodne plytké.Policajti ako štatisti na odstrel,streľba ako na strelnici,asi záležitosť aby sa diváci tešili v kine.Sabučké 3 hviezdy. ()

Sa.sa

Teda musím uznat, že efekty a přestřelky umí v Hongkongu na jedničku...!!! Jinak musím uznat, že tolik mrtvej policajtů a i živejch co pořád vylézají z aut a sřílejí okolo sebe jsem dlouho neviděl :))) Sakra oni mají někde tiskárnu či tajnej sklad... :) ()

hujerita

Paráda, ako akčný film super. Tie holuby si mohol Alan odpustiť, ale čo už :) Andy Lau ako obyčajne váľal a myslím že zakiaľ amerika niečo takéto natočí, tak to sa načakáme. Žiadna postava nieje čiernobiela, ani nejaké odtiene, každá má nejakú minulosť tmavú a temnú. Film utečie ako voda a odsýpa fajn, len sem tam to drhne ako keby si scénarista dával fajč pauzu. Inak niet moc čo vytknúť tomuto filmu. ()