poster

David Bowie: Five Years

Dokumentární

Velká Británie, 2013, 60 min

Režie:

Francis Whately

Producenti:

Francis Whately

Střih:

Ged Murphy
(další profese)
 • Slasher
  ****

  Výborných FIVE YEARS analyzuje zásadních pět let Bowieho kariéry, v rozmezí od "Andy Warhol" po "Let's Dance". Co se mi líbilo, bylo jak dobře dokázal tento dokument od BBC přiblížit samotný tvůrčí proces, za komentáře Davida, muzikantů, producentů, režisérů a kritiků. Staré záběry jsou prvotřídní. A tam kde SOUND & VISION čistě popisuje, FY jde více do hloubky a pomáhá lépe pochopit složitou osobnost výstředního génia.(17.3.2014)

 • klima777
  ****

  Několik dosud nezveřejněných záběrů (dobře sestřihaných); vynikající komentáře a glosy principála (v reálném čase tentokrát neviditelného...) a ostatních zainteresovaných muzikantů (např. Alomar a téměř nesrozumitelně huhňající Davis), jakož i kritiků a hudebních žurnalistů. Vydařené velice velmi (3,5*).(9.10.2013)

 • JohnnyD
  *****

  Vynikajúci dokument s umne vystaveným konceptom - nesnaží sa zachytiť celú kariéru, ale zameriava sa na päť kľúčových rokov, ktoré piple tak do detailu, ako je v rámci stopáže (cca 90 minút) možné a to za účasti takmer všetkých dôležitých, ktorí sa okolo Bowieho v tej dobe obšmietali. A tých päť rokov bolo vybraných fakt skvelo.(17.1.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace