Tohle jsem viděl kdysi v -nácti letech a už tenkrát mě to nadchlo. Tenkrát to bylo asi ve Filmovém klubu na ČT2, takže asi s českejma titulkama, ale dnes se to už snad ani nedá sehnat. Já to viděl s anglickejma a bohužel jsem se docela dost nechytal, protože jsou tam někdy fakt divný slova. Celkově je to tak specifickej film, že se jeho atmosféra nedá popsat a musí se to vidět. Každopádně je to vtipný, černohumorně sockovitě vtipný a postavy jsou tak originální, jak jen můžou být. Celé je to originální a nechápu, jak to mohl někdo vymyslet. Od té doby vím, že Friðrik Þór Friðriksson je ujetej blázen. Až teď jsem zjistil, že v hlavní roli se objevil Baltasar Kormákur a v jedné z vedlejších Ingvar Eggert Sigurðsson - ostatní herce neznám, ale o to to bylo lepší.(29.6.2017)

Hodně zvláštní film o jedné islandské rodině, která žije kdysi v minulosti v getu, které zůstalo po amerických vojácích. Vcelku poklidný (i když chudý) život změní svatba dcery stařečků s americkým vojákem a její a jednoho ze synů, odjez do Ameriky. A Amerika lidi mění což ukazuje návrat syna z US. Hodně zajímavé.(10.1.2012)

Trochu jiný Island, než se dnes prezentuje, žádné hory a vřídla (která mě stejně moc nezajímají). Pokud filmy mají něco připomínat, pak mně životopisy (Zlatana Ibrahimoviče a Ozzyho Osborna), které jsem nedávno poslouchal. Tihle hoši´, ale moc štěstí neměli, nevěděli totiž, "že proto aby nemuseli dělat musí udělat všechno". Režisér Fridrik Thór Fridriksson tvrdí, že "aby se ostrované otevřeli a rozpovídali se, potřebují vypít aspoň jednu láhev" - to ale platí od Dánska na celý sever.(18.4.2019)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(11.5.2007)

Další z Fridrikssonových skvělých snímků. Ďáblův ostrov je expresivní výpověď o islandské spodině společnosti. Název je příznačný - příběhy a osudy, které se odehrávají v prostředí bývalých kasáren, jsou skutečně kruté - a velice naturalisticky podané. Snímek má navíc velice působivý hudební podkres, takže celkový dojem z filmu je opravdu úžasný.(4.10.2007)

• - Založeno na skutečné události, která se odehrála v Reykjavíku. Baddiho skutečné jméno bylo Bóbó a byl známý jako "Bóbó á Holtinu". (Cheeker)

• - Natáčelo se v přilehlých oblastech Keflavíku, islandského města při jihozápadním pobřeží. (Conspi)

• - Ceny: Amanda 1997: Nejlepší severský dlouhometrážní film, MFF Karlovy Vary 1997: Cena FIPRESCI. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)