Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku. (oficiální text distributora)

haffen

Zvažoval som že dám len štyri hviezdy. Ale keď som si uvedomil ten koniec, to sklamanie na Olympiáde, to aký Palo bol a kto vlastne bol. Dokument je skvelou poctou pre tohto hokejistu. Neťahalo sa na city. Veľmi dobré spracovanie. Nedá mi inak... 5* 90% ()

sigi2

Hodnotenie by bolo úplne neobjektívne, lebo s hráčom č. "38" sa mi spája príliš veľa emocionálnych zážitkov. Ale išiel by som vysoko... ()

ClapTrap

Neuvěřitelná pocta pro jednoho z nejlepší slovenských hokejistů. Nádherný dokument, krásné vzpomínky na tohoto hokejistu, který i jako člověk byl výjimečný a úžasný. Od malička jsem ho obdivoval, jak mluvil do televize, během zápasů, měl to v hlavě srovnané, nelítal v oblacích, a především na ledě. Byla to radost dívat se na jeho hru. ()

papadoce

A ja s týmto vysokým hodnotením nesúhlasím, lebo si myslím, že hodnotený tu je Paľo Demitra a nie kvalita dokumentu. Teda Rytmus je kokot jak mraky, ale dokument mu spravili prvotriedny, čo sa tu povedať nedá. Už prvé vstupy kamarátov z detstva mi prišli tak hrozne neúprimné, že si nemôžem pomôcť. Problémom je, že akákoľvek kritika na tento dokument by bola vnímaná ako hejt, keďže Paľo Demitra je slovenskou hokejovou legendou (To sa uprieť rozhodne nedá), ale keďže to hodnotím s odstupom štyroch rokov, tak na to bude srať pes. No a čo, aj tak si tu podudrem. A áno, takto by sa nemali končiť životy rodičov malých detí. Nikdy. ()

Brano

Paľo bol veľký hráč a aj človek. Ta pohoda, ktorá z neho vždy vyžarovala a radosť, ktorú okolo seba rozdával. Myslím, že Dangl mu urobil peknú pamiatku v podobe celovečerného dokumentu. Hokej milujem a Paľo pre mňa, ako fanúšika, ktorý už dvanásť rokov denne sleduje hokej a takisto aj každý rok chodí našich reprezentantov povzbudzovať priamo na štadióny znamenal veľmi veľa. Jedinečný hráč, ktorý sa už tak skoro nenarodí. Hokejista, ktorý radšej prihral, akoby strelil ten gól sám, sa v dnešnej dobe už naozaj často nevidí. V tomto bol Paľo majster. Vancouver nezabudnuteľný a aj veľa iných, skvelých okamihov. Musím uznať, že to bolo cele veľmi emotívne. Ale na druhej strane boli niektoré monológy miestami dosť nezáživné a zdĺhavé. Takisto trocha viac záberov z jeho bohatej reprezentačnej kariéry by len pomohlo, ako aj napríklad jeho začiatky v národnom drese. Alebo aj MS 2012, kedy aj po smrti dokázal opäť spojiť celé hokejové Slovensko. Je to iné pozrieť v kine, vidieť tie krásne hokejové okamihy na veľkej obrazovke s poriadnym ozvučeným, ako keby som to pozeral doma. Koniec koncov, hodnotím ho, ako peknú spomienku, ktorú si tento hokejový génius zaslúžil. /90%/ ()

Nightmare89

Paľova kariéra má pre nás nevyčísliteľnú hodnotu, no tento dokument (táto pocta) mohol byť lepší. Neviem si pomôcť ale k absolútnemu hodnoteniu mi čosi chýba...Koniec koncov je to jedno, bol (vlastne je) to veľký hráč. ()

adamix

No teda toto je asi najlepší dokument aký som kedy videl a asi jediný, ktorý ma dojal všetkým, čo v ňom bolo. Vživote som si nemyslel, že slovenskí režiséri ( hlavne v dnešnej dobe ) dokážu natočiť niečo tak skvostné. Páčila sa mi tam aj stavba : najprv jeho detstvo, najvätšie zážitky z jeho kariéry až po ten smutný koniec. Všetko čo môžem povedať o tomto filme je, že je natoľko dobrý, že vás zahreje pri srdci ale aj pri niektorých scénach pobaví :) U mňa 5* a 100%. ()

Black3R

Pekná spomienka na jedného s našich veľkých hokejových hrdinov! Je tam veľa silných momentov, pri ktorých si naozaj človek položí otázku: "Prečo práve on?". Nech jeho veľkosť žije čo najdlhšie, a nech tam hore strieľa hat-tricky. Okrem toho je to vlastne aj súpis úspechov, pádov nášho hokeja za posledných 15r. ....... 100% ()

helrohir

Hoci Demitra bol jeden z mojich najobľúbenejších hokejistov a správa o jeho smrti ma fakt zasiahla, nebudem tu kvôli tomu páliť piatimi hviezdami, keďže samotný dokument nič moc a zväčša nám podáva len viac menej známe info. Ku koncu prišli aj nejaké emócie, ale nič také, čo by mi vyrazilo dych. ()

JK77

Ked som sa 1x dozvedel ze sa to ide tocit a kto ma za tym prsty az som sa napalsil. Ale ono sa im to napokon fakt podarilo. Perfektne spraveny dokument. A rozhovory s Tkachukom boli naj. Skoda ze ich nebolo viac. ()

lusa

Keď sa internetové portály začali plniť správami o páde lietadla v Jarosvli a o smrti Paľa Demitru, volala som mame s plačom, ani rozprávať som nedokázala. Pre mňa to bol jeden z najcharizmatickejších chlapov a takto zvladnutý dokument, kde sa strieda humor s momentami ticha, zábavný, roztomilý, smutný - to je pocta akú si Paľo zaslúžil. 5* ()

PK Ivanhoe

Osobně jsem Dana Dangla nikdy nijak v oblibě neměl, ale pokud je pod tímhle podepsaný on , tak má ode mě jedno velký plus. Možná jsem čekal i nějaké přátelštější vyjádření o jiných českých hokejistech a né jenom jako o vyhrocených soupeřích, ale stejně jsem si jako hokejový fanoušek přišel na své... Nejlepší výkon zde stejně předvedl *38* ()

pekas

Velice povedený dokument. Nejsem až takový hokejový nadšenec, abych vnímal ještě zahraniční hokejisty. Takže zde jsem se dozvěděl o Pavlovi snad vše podstatné. A formou citlivou, pozitivní. Díky za to. 85% ()

Jadro

Ten pocit, kedy v preplnenom kine, by som ticho nožom krájal, už asi dlho mať nebudem... Palo bol a vždy bude jeden z najväčších hrdinov samostatného Slovenska!!! Jeho pani manželka preukázala ohromnú guráž a neutíchajúcu úctu voči jej nezlomnému srdciarovi, ktorého osud sa naplnil ďaleko od domova. Tento neuveriteľný počin ukázal veľa, no mohol aj oveľa viac. Na môj vkus bolo "38" málo cítiť - výpovede najlepších priateľov cielené, hokejová kariéra systematicky dokumentovo pospájaná - bez "šťávy" a nakoniec, možno bodlo nejaké pamätné prekvapenie... Každopádne, keby každý Slovák pristupoval k životu aspoň z desatinky ako on, hýbali by sme celým svetom !!! Ľudsky, citovo, mravne, cnostne a hlavne pamätne za 100%, filmovo 60%. ()

Crybaby

Emócie opadli, všetci to už videli a tak bol najvyšší čas ísť do kina. V sále aj s technikom dokopy osem ľudí a všetko je pripravené na jeden z najemotívnejších dokumentov. Omyl. Neviem s akým zámerom vznikol tento projekt, lebo možností je viacero a tak som bol voči tomuto "dielu" pomerne skeptický. Koncept to nemalo skoro žiaden, okrem časovej línie (samozrejme), a tak sa vlastne dozviete všetko (a vlastne nič). Hodnotím troma hviezdami len kvôli tomu, že viem o koho sa jedná a jeho život mi nepríde príliš nezaujímavý, ale čo si mal povedať človek, ktorý to tak nesledoval (NHL, IIHF a pod.)? Premňa najlepšia vec v dokumente, boli zábery gólov z NHL (hlavne tie staršie), zvyšok kolísavo doletel až do očakávaného cieľa (priestor pre slzy). ║Ster Century Cinemas Košice║ ()

lobo87

Film, ktorý sa veľmi ťažko hodnotí. Z dokumentárneho hľadiska toho nemám moc napozeraného, takže nie je príliš s čím porovnávať. Objektívne ohodnotiť kvality tohto filmu sa asi ani nedá, pretože tento film je o človekovi, ktorého milovala celá krajina. O osobnosti, ktorá si získala ľudí svojou prirodzenosťou a človečenstvom. Preto je moje hodnotenie subjektívne. Dokument netlačí na pílu, naopak, sprevádza nás celou kariérou tohto hokejistu, svetlými i tmavými stránkami jeho života a podáva viac-menej komplexný obraz človeka, ktorého život sa nemal skončiť tak, ako sa skončil... 85% ()

nikus120

Poctu si zaslúži. Paľo bol a je skvelá osoba, ktorá zmenila slovenský hokej. Dokument je fakt dobre natočený aj zdokumentovaný ale chýba mi viac informácii aspoň o jeho rodine. Film prebudí emócie v každom z nás. Je to neuveriteľný a skvelý dokument **** ()

Don Maty

Každému, kto by hľadal objektívnosť v hodnotení tohoto dokumentu odporúčam aby rovno opustil túto stránku. Čierny deň slovenského hokeja, keď zomrela osobnosť ako Paľo Demitra. Paľo bol veľký človek, najmä kvôli svojmu prístupu k hre. Víťazný typ. Ten najlepší. Zrejme žiadneho slováka nenechá chladným spomienka ako dav volal jeho meno keď sa lúčil s reprezentáciou. Jeho meno vyvoláva zimomriavky, rešpekt, úctu a zároveň obrovský smútok a hnev. Hnev, pretože tu mal byť ešte s nami. Náhrada za neho nebude , nikdy. A tak to má byť...5 PS : Och a dokument? Ak nefandíte hokeju resp. Demitrovi alebo ak na Vás nezapôsobil ako človek, nemá zmysel to pozerať :) ()

PF 2015

PF 2015