Tento jedinečný filmový projekt mapuje život slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru. 38 predstaví Demitru nielen ako vrcholového športovca, ale predovšetkým ako človeka a silnú osobnosť, na ktorú dodnes spomína celý národ. Poodhalí významné i bežné momenty zo života hokejovej legendy, jeho túžby a vytýčené ciele. Ponúkne unikátne archívne zábery, exkluzívne materiály z archívov NHL a osobné výpovede. Nemalý priestor je venovaný slovenskej hokejovej reprezentácii, ktorej bol Paľo neoddeliteľnou súčasťou. Film 38 je určený každému, koho sa odchod Paľa Demitru dotkol a kto sa chce dozvedieť niečo viac o tomto nielen výnimočnom hokejistovi, ale predovšetkým skvelom človeku. (oficiální text distributora)

987Castiel

Najlepšia slovenský životopisný dokument aký som videl. Po technickej stránke veľmi dobre spracované striedanie profesionálnej kariéry s osobným životom, po emotívnom závere vtipné príhody spoluhráčov na odľahčenie. Veľké plus za reportáže s bývalými hráčmi z NHL. Nikto neprežíval hokej ako Paľo, plakal od radosti po každom góle a plakal od hnevu po každom neúspechu. Za tím a spoluhráčov bojoval hrdo a vždy z plných síl, dnešní zasrani sa len vyhovárajú lebo do toho nedávajú srdce a hrajú pre peniaze. Športový vzor! A ako pravý Slovák, jeho najlepším okamihom kariéry bolo ako sme historicky prvýkrát zničili Čechov na MS:) ()

Sodar18

Paľo Demitra bol jeden z najlepších hokejistov Slovenskej Republiky. Veľmi pekný a emotívny film. Pri tomto filme som sa dokázal aj rozplakať. ()

Desmi

Na tohle se těžko dívá. Pamatuji si to jakoby to bylo dnes, co se to stalo. Zemřelo tehdy mnoho skvělých hokejistů. Trochu jsem se bál, že "38" bude hodinový srdcervoucí rozbor obrovské tragédie. Zmýlil jsem se. Pavol Demitra je zde ukazován jako obyčejný člověk s neobyčejnou touhou všechno vyhrát. Velmi mile a nenuceně. Pěkná vzpomínka na hokejovou legendu. ()

hony23

Filmový pomník jedné z největších osobností slovenského hokeje Pavola Demitry, zmapování jeho kariéry, vzpomínky spoluhráčů i jeho nejbližších. R.I.P. ()

kamals

Marne si lamu hlavu, za co tento dokument, opakuji jeste jednou dokument, ma tak vysoke hodnoceni. Jiste Pavol Demitra byl dle odborniku vynikajici hokejista a pravdepodobne i pro mnohe mlade Slovaky je hokejovym vzorem. Dobra, ale samo hodnoceni hry hokejisty a jeho neocekavane umrti se nemuze odrazet ve zdejsim hodnoceni tohoto kycoviteho, plheho patosu a sentimentu "dokumentu" jedouciho po celou dobu na stejnym kopytu. ()

panki9922

Len výnimočne vo mne film vyvolá pocity tak silné že mám zimomriavky na celom tele alebo naopak, plačem. Tu mi slzy tiekli z oboch očí. Paľo je príklad hodný nasledovania a ja som rád ,že som ho mohol ako malý chalan sledovať v telke s úžasom na tvári. Vďaka Ti ! ()

Tominko12

"Dedo mu kúpil korčule...a podarilo sa!" A podarilo sa to aj tvorcom tohto dokumentu. Do kina som si prišiel presne pre to, čo som čakal od dokumentu a takomto človeku. Film 38 zachytáva kariéru Paľa Demitru od detstva až do úplného konca. Nechýbajú vtipné historky, fakty, skvelé zábery zo zápasov, Paľove skvelé góly a prihrávky. Film sprevádza smiech, no dočkáme sa aj sĺz. Aj #38 dokazuje, že na Paľa spomínajú ľudia hlavne s úsmevom a očividne tento počin pomohol aj Majke Demitrovej, ktorá navštívila miesto nehody, dokázala sa už usmievať a urobila akúsi bodku za týmto obdobím a ako sama povedala, hokej jej už nič nehovorí. 85% ()

luco323

7. september 2011 - Pavol Demitra zahynul pri páde lietadla, Jaroslavľ, Rusko STRATA ČASU. Tak je tomu už nejaký ten piatok čo nás Paľo opustil ale mediálne prostitútky stále nemajú dosť. Lebo nie je nič dôležitejšie ako aj tri roky po smrti zarobiť na „legende“ novodobého slovenského martyra. Predtým tu bol Jánošík, teraz tu je nový hrdina slovenského národa - Demitra. Rovno mu urobme štátny sviatok. Pre mňa to bol obyčajný človek, ničím sa neodlišujúci od ostatných a tak beriem aj tento dokument. Ako mediálnu prostitúciu. ()

Rado9LH

/Videné v kine - slovenská premiéra v LM/ Priznám sa, že pôvodne som na tento vlastne skôr dokument ako film, ani nemal chuť ísť. Bál som sa, či tvorcovia nebudú hrať na citovú strunu človeka, zas na druhú stranu ma účasť Dana Dangla na tomto projekte ubezpečovala, že tomu tak nebude. Navyše, keď som si na stránkach Golden Apple Cinema v Lipt. Mikuláši prečítal, že sa osobne s moderátorom Marcelom Forgáčom zúčastní "mikulášskej" premiéry, rozhodnutie bolo jasné. Pár dní pred premietaním bolo vypredané a určite aj plná sála umocňovala zážitok z tohto, napíšem už teraz, výborne spracovaného dokumentu o jednej z najväčších postáv nie len slovenského hokeja - Palovi Demitrovi. Príhody manželky Majky, susedov, Palovho oca, spoluhráčov, či zábery z jeho zápasov rozhodne nenudili a milo prekvapili záverečné titulky, keď citlivo odľahčili smutný koniec jeho krátkeho, ale o to intenzívnejšieho života. Nemôžem ako veľký športový fanúšik inak, ako 100% ()

jozindodulik

PAVOL DEMITRA = 100% Zpracování filmu/dokumentu pokulhává..spoustu amatérismu, žádné statistiky, málo záběrů ze zápasů, málo "Ruska" dále bych čekal, že více pohovoří např. Gáborík nebo nějaký český hokejista, těch pár vtípků na konci - to bylo taktéž málo a abych pravdu řekl - nejméně tam bylo Pala Demitry, podle mě musí existovat daleko více rozhovorů s ním apod, zapálená svíčka na konci, jak se k Jaroslavli postavila KHL, další zemřelí, smutek, který panoval po celém Slovensku i světě. Jsem rád, že to nebylo děláno na city (i když slza ukápla tak či tak), každopádně mi tam chyběly emoce. Co mi tam ale chybělo asi nejvíce, byl zisk medailí "pro Pala" po jeho smrti - to by bylo opravdu zakončení hodné dokumentu světového formátu, takhle to bylo "hm, pěkné, takové slovenské" = 50%. Rozhodně se z toho mohl udělat dvou hodinový dokument, šlo z toho vymáčknout jednou tolik - toto si Palo nezasloužil, pro mě odfláknuté, umělé, amatérské..tedy přesný opak Pala. ()

ragtime

Dvojica Dano Dangl a Lukáš Zednikovič? Čo ich osvietilo? Nerozumiem ako mohli títo dvaja vyprodukovať takýto dokument? Veľmi jemne a citlivo tlačili na pílu tam, kde bolo treba a informovali pútavo tam, kde sa to hodilo. Slza ukvapla, nebudem klamať. RIP Paľo. ()

Jake.Hoyt

:((((( Lokomotiv Yaroslavl Pavol Demitra, Alexandr Vjuchin, Stefan Liv, Pavel Trachanov, Jurij Uryčev, Michail Balandin, Robert Dietrich, Karel Rachůnek, Ruslan Salej, Maxim Šuvalov, Marat Kalimulin, Kārlis Skrastiņš, Sergej Ostapčuk, Ivan Tkačenko, Alexandr Vasjunov, Arťom Jarčuk, Vitalij Anikejenko, Gennadij Čurilov, Nikita Kljukin, Jan Marek, Daniil Sobčenko, Josef Vašíček, Alexandr Galimov, Alexandr Kaljanin, Andrej Kirjuchin, Pavel Snurnicyn. ()

pichta

Pocta dobremu hokejistovi, dobre. Ale prečo robit z toho take haloooo, však koľko iných a by som povedal ze vyznamnejších ludi pre ludstvo zahynulo a nič... Spracovanie filmu sa mi vonkoncom nepáčilo, nemalo to hlavu a pätu. Davat filmu 4-5 hviezd? Za čo? Je to len pozliepany dokument. ()

Bogrant

Ďakujeme Paľo a nikdy nezabudneme! I po rokoch je v niektorých momentoch veľmi ťažké sa na to dívať, ale oceňujem, že tvorcovia sa vydali hlavne tou zábavnejšou cestou na odľahčenie celej situácie a vykreslenia života našej hokejovej legendy - skvelého človeka, nie len na ľade, ale aj v bežnom živote. ()

Azuriitko

Veselšie ako som čakal, smutné ako som čakal. Bolo to dobre urobené, dobre zoradená postupnosť rozprávania. A dostal som už počas filmu chuť na hokej a fandiť až do konca, aj keby naši prehrali každý zápas. Samozrejme, plné kino a potlesk na konci. Veľmi silné aj po toľkom čase, aj keď som bol voči tomu trochu skeptický. A aj keď sa to rieši stále a pre niekoho to už je možno otravné, tak to zanechá dojem a dôvod na premýšľanie... ()

r3musko

Téma zvíťazila nad formou. Zaujímal ma životný príbeh jedného z našich najúspešnejších a mojich najobľúbenejších hokejistov a to bol aj dôvod prečo som išiel na tento dokument do kina. Hneď na úvod musím ale priznať, že som videl aj omnoho lepšie dokumenty. O Paľovom živote sa dozvedáme z rozprávania jeho blízkych, ktoré dopĺňajú videozáznamy. Hlavne zo začiatku je cítiť nedostatok materiálu a tvorcovia, zdá sa, použili všetko čo mali. Sporadicky sa vyskytnú aj ilustračné zábery. Neskôr sa objavujú takmer výlučne hokejové momenty. Z rozprávania jeho blízkych sa dozvedáme zaujímavosti, ktoré by sa však dali zhrnúť do dvoch stlpcoch v novinách. Záver je trošku hra na city, ale nič prehnané. Musím povedať, že som čakal niečo iné, pohľad na Paľa ako ho nepoznáme. Aby som to uzavrel... Všedný dokument o nevšednom človeku. Po skončení filmu mi ostala v hlave jediná myšlienka, ako musí človek žiť aby o ňom po jeho smrti natočili film. ()

Delixx

Čakal som niečo horšie, film (dokument) ma veľmi milo prekvapil a z kina som odchádzal z úsmevom na perách aj keď niektoré momenty boli vážne dosť smutné. Kiežby sa tento film nemusel natočiť. ()

mikla

Velmi silný príbeh..príbeh, ktorý napísal sám život. Príbeh, ktorý sa mal skončiť víťazstvom Gagarinovho pohára v KHL alebo medailou na MS..bohužial Palkova kariera sa skončila predčasne..prišla tragédia, ktorá Palkovi vzala život a spojila celé Slovensko ako to bolo počas úspešných majstrovstiev sveta. Tvorcovia ponali film ako poctu hokejovej legende, dali filmu aj velmi zábavný charakter aby sme videli aj Palka v takej polohe, nie len na tom lade...pri závere filmu plakalo celé kino, pretože aj po troch rokoch od tragédie je táto situácia velmi živá a slzy sa tisnú do očí každému kto je hokejový fanúšik..ale aj tým, ktorý majú svoje srdce na pravom mieste. Velmi sa mi páčila výpoved Lubomíra Višnovského- bolo naozaj velmi vidieť ako si Palka vážil za života a ako za ním dodnes smúti a s láskou spomína. Samozrejme aj ostatný chalani, ktorý v tomot filme hovorili svoje zážitky s Palkom. Prekvapila ma Majka že mala silu vrátiť sa na miesto tragédie..je to naozaj velmi silná žena a má u mna velký rešpekt..je to pravá matka a pravá oddaná manželka svojmu Palkovi. Palo bol človek ktorý ludí spájal a spojil ich aj počas sledovania tohoto filmu ako sa to nepodarilo ešte dá sa povedať nikomu. Pán Dangl urobil niečo čo si zaslúži obrovský potleks a ukázalo sa že vie naozaj spracovať aj film a nielen zábavné relácie. Palko dakujeme...navždy zostaneš v našich srdciach...PS Na FB sledujte stránku SVET FILMU ()

PF 2015

PF 2015