Amores perros - Láska je kurva

Love's a Bitch

Love Dogs

Thriller / Drama / Krimi

Mexiko, 2000, 154 min

Prostřední povídka nebyla nic moc. Ale zase trvala pouhých 30 minut, což se v celkové stopáži filmu hravě ztratí. Přímo k nevíře je zmínka, že při natáčení nebylo zraněno žádné zvíře. Přitom se tady s nimi režisér ani trošku nemazlí. Hleděl sem opravdu jako blázen. Těch mrtvých psů je tady zkrátka hodně. Film je tak nějak uvěřitelně surový. Úvod filmu vskutku ukázkový. Divák je hned vržen do děje. Prolínání jednotlivými scénami zde mírně připomíná Pulp Fiction.(11.9.2008)

Ano je to neotřelé .... poletující kamera, prolínání dějových rovin, klipový střih (ale to znám i z jiných stran, takže nic objevného) Bohužel mi chyběl buď patřičný nadhled nebo pořádná myšlenka. Ani jedno se mi nepodařilo najít (pravda třeba jen mě). Proto zůstává u hezké klipové smršti (1. povídka), nudného děje s nedotaženými postavami a dějem (2. povídka), náznaku psychologizace předchozích (3. povídka). Ach ti psi, dostávají pěkně zabrat. Těžko řadit film k nezávislému polodokumentu, těžko ho řadit k mainstreamu (i když k němu má daleko blíž). Pravdou je, že většinou mám radši původní tvorbu autorů (rozuměj v rodné zemi) ale 21 gramů je přece jen lepší a hlubší (i když je USA).(8.1.2005)

Musím uznat, že mexické filmy posledních cca 10 let (nebo alespoň ty, co jsem viděl) si drží velmi vysokou úroveň. Také Amores Perros se řadí určitě mezi to povedenější, byť je zde skutečně (jak mnozí zde podotýkají) vidět mírná nevyrovnanost jednotlivých dějových linií (neodvažuji se je nazvat povídkami, protože je zde evidentní provázanost děje). Velmi dobré výkony odvedli i herci, ale ani oni se (zejména v té střední části filmu) nevyvarovali mírného přehrávání. Přesto si ale myslím, že se jedná o mimořádné dílko, kterému sice chybí něco k dokonalosti, ale určitě pozorného diváka zaujme. Pokud však hledáte něco pro pobavení - ne, tohle není dobrá volba, oddechový film tohle zcela rozhodně není.(8.9.2003)

Nádherná mozaika slepená z několika životů, film dostojí jménu co do epiky, první příběh protkne celý film, také je více poutavější než ostatní osudy. Film je živější Magnolie a z chudšího prostředí, což dodává říz a dynamiku. Horší tempo po "skončení" prvního příběhu je kompenzováno jemnými potkání s životy z prvního příběhu. 9/10(27.4.2011)

Nominácia na Oscara a Zlatý glóbus v kategórii najlepší zahraničný film už hovorí samo za seba. A.G.Inarritu patrí bezpochýb k najlepším režisérom súčastnosti. Tri príbehy, ktoré sa navzájom pretnú sú pre náročnejšieho diváka ozajstnou lahôdkou. 21 gramov sa mi páčil ešte viac. No, ako debut tohto mexického režiséra to vážne nebol zlý odpich.70%.(9.2.2009)

• - Všechny záběry, které se objeví v televizi během filmu jsou reklamy, které natočil režisér filmu. Mimo jiné promo na TV stanici, reklama na banku atd. (don corleone)

• - Produkce filmu začala 12. dubna 1999. (chelseaman22)

• - Film obdržel v roce 2001 od Mexické filmové akademie ocenění Ariel pro nejlepší snímek. (chelseaman22)