Amores perros - Láska je kurva

Love's a Bitch

Love Dogs

Thriller / Drama / Krimi

Mexiko, 2000, 154 min

Perfektny prekombinovany scenar, zaujimave pribehy o stretnuti osudov jednej havarie, ale suhlasim z viacerymi nazormi, ze druha poviedka trosku odbocila od kvality tej prvej, preto u mna 80%, ale u tej tretej sa to opät rozbehlo a vsetky nezodpovedane otazky boli zodpovedane. Proste Inarritu je talent, potvrdil to uz v 21 gramoch.(20.8.2007)

Jediná dopravní nehoda fatálně poznamená životy několika postav. Bohužel všechny negativně, což není dramaturgicky nejlepší - u tak dlouhého filmu by mohl opadnout zájem. To se kupodivu nestalo, je to velmi silný, impresivní film, který dlouho z hlavy nedostanete. ALE: Pokud se stejně jako já kácíte při pohledu na trpící psy, pak se na Amores Perros V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nedívejte. Autoři se sice obligátním titulkem dušují, že pejskové neutrpěli nejmenší újmu a natáčení strávili v blahobytu, ale já tomu moc nevěřím. Kubišovou na ně! 80 %(6.4.2005)

Dodnes je pro mne záhadou, jakým způsobem Alejandro Ińárritu navozuje tak intimní a intenzivní vztah mezi filmem a jeho postavami. Ty jakoby se nerodily spolu s ním, ale byly právě důvodem jeho vzniku. Nesledujeme příběh jako voyeuři z bezpečné vzdálenosti, kamera nás bere doslova pod kůži jednotlivých postav a odhaluje jejich vztahy, city i myšlenky. A přestože nám ani není dovoleno si kohokoliv oblíbit, či se dokonce ztotožnit - rozhodně mi nakonec nebyl osud ani jedné z postav lhostejný. Syrové a děsivé. Nejvíce zarážející a zároveň nejobdivuhodnější ale je, s jak klidnou hlavou a rukou Ińárritu příběh plný zoufalství a tragédie zobrazuje. Proto mi z dokonalého zážitku trochu vytrhávala kompozice filmu, kdy se po hodině děje zaměřeného hlavně na Octavia a jeho okolí příběh poměrně násilně 'přepne' aby se věnoval dalším postavám. A pak znovu a znovu. Je to škoda, protože to kazí skoro až mrazivý dojem z jedné osudové autonehody a několika lidských životů, které zamotala a posunula je tím či oním směrem.. 8.5/10 P.S.: Ińárritu je prostě machr. O podobném filmu, za směšných 40 milionů korun si můžeme u nás nechat jen zdát...(17.6.2007)

Iňárritu má režii opět v malíku a trojici spletitých příběhů propojuje s takovou obratností, jako by od narození nedělal nic jiného než běhal s kamerou napříč městskou džunglí. Na tomhle jeho výletu bych viděl jen dvě velké slabiny, a to že jednak hraje místy strašně moc na efekt a vzdává se tak své podmanivé autenticity, a pak také kvůli přemrštěné stopáži už v závěru docela silně nudí a nevyúsťuje vlastně v nic, co by diváka nějak vytrhlo z letargie. Líbily se mi první dva příběhy a vesměs jsem si liboval, jak to Alejandrovi zatím všechno krásně vychází, ale naopak mě hodně zklamalo, že námětem nejzajímavější pasáž o nájemném zabijákovi vyšla úplně vniveč, stejně jako pokus o citové obměkčení v závěru. Je to rozhodně velice dobrý film, který za těch 150 minut asi stojí, ale nic přelomového nebo vysloveně neobvyklého se také zdaleka nekonalo. Alespoň se ukázalo, jakým je Pulp Fiction v daném okruhu filmů nedotknutelným vládcem. 75%(25.6.2013)

Ždibínek ze začátku a větší část konce mě trošku nudila. Je to zajímavé, ale vyprávění o modelce a lékaři mě zaujalo úplně nejvíce. (A jak to tady čtu, jsem sám :-) I když mi zápletka s autohavárií docela připomněla 21 gramů, jinak bych asi nevytknul už téměř nic... VÍŠ, JAK ROZESMÁT BOHA? VYPRÁVĚJ MU O SVÝCH PLÁNECH...(10.1.2005)

• - V závěru roku 2012 se jednalo o 60. nejvýdělečnější snímek v kategorii cizojazyčný film, 146. nejvýdělečnější snímek roku 2001 a konečně 4 654. nejvýdělečnější snímek se zohledněním inflace. (chelseaman22)

• - Produkce filmu začala 12. dubna 1999. (chelseaman22)

• - Film byl v roce 2001 nominován na Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film. (Rosalinda)