Amores perros - Láska je kurva

Love's a Bitch

Love Dogs

Thriller / Drama / Krimi

Mexiko, 2000, 154 min

Ano je to neotřelé .... poletující kamera, prolínání dějových rovin, klipový střih (ale to znám i z jiných stran, takže nic objevného) Bohužel mi chyběl buď patřičný nadhled nebo pořádná myšlenka. Ani jedno se mi nepodařilo najít (pravda třeba jen mě). Proto zůstává u hezké klipové smršti (1. povídka), nudného děje s nedotaženými postavami a dějem (2. povídka), náznaku psychologizace předchozích (3. povídka). Ach ti psi, dostávají pěkně zabrat. Těžko řadit film k nezávislému polodokumentu, těžko ho řadit k mainstreamu (i když k němu má daleko blíž). Pravdou je, že většinou mám radši původní tvorbu autorů (rozuměj v rodné zemi) ale 21 gramů je přece jen lepší a hlubší (i když je USA).(8.1.2005)

(22) Skvělý film, který má silné všechny tři dějové linky, které jsou navíc velmi dobře propojené. Ale z nějakého důvodu ve mě film nevyvolal silnější emoce a rozhodně nemám chuť si ho pustit znovu. Kde se stala chyba? Určitě je to originální film a fakt mě zaujal, ale celkově mě nechal naprosto chladným.(28.1.2009)

Já bych toto veledílo spíše pojmenoval Amores Pessos, jelikož hlavní dvě věci, kolem kterých se celý děj točí, jsou peníze a psi. Alejander je zkrátka mistr lidských osudů a to nejen ohledně výběru, ale i režie samotné, protože většině ostatních režisérů by se námět rozpadl pod prsty. Ruku v ruce jde i znamenitý scénář, který patřičně využívá přechodu mezi jednotlivými ději. Osobně si ale myslím, že kdyby přibyla rozdílová časová linka a některé charaktery se sloučily do sebe, bylo by to pětihvězdičkové dílo, ale i tak se jedná o emocí nabytý snímek zasluhující zhlédnutí. P.S. A pak že psi nedokážou rozvrátit vztah. Nejlepší soundtrack z filmu 80%(25.8.2012)

Ťažko predýchateľný film. Skutočne tvrdý a fakt reálny pohľad na tragickú lásku dvoch mladých ľudí z dnešnej doby. Inarritu sa vyznamenal a otvoril si dvere ku hviezdam. Námet a scenár skvelý a precízne rozpracovaný, bez akéhokoľvek klišé, občas zarazí svojou krutosťou a necenzúrovanosťou. Najviac ma zasiahly scény s psími zapasmi. Filmu ale aj tak niečo chýba, na niektorých miestach rýchly spád, inokedy príliš rozťahaný.Herecké výkony veľmi prekvapijúce a je vidno, že mexické filmy budú majú stúpajúcu tendenciu. 85%.(8.3.2006)

Iñárritu mě zaujal především snímkem 21 gramů, kde provázanost příběhů, melodramatický podklad (řečeno v pozitivním slova smyslu), barvy, emocionální zápřah i "postmoderní koření" dávalo smysl. Amores perros je naproti tomu lineární a ač po stránce režisérské solidní, tři příběhy nedokážou vždy zaujmout plnohodnotně (spíše jen jejich určité pasáže). Přesto poměrně zajímavý filmový zážitek posazený do údolí sluncem zalitých barev a těžkého smogu Mexica city... │70%(4.8.2006)

• - Natáčelo se od 12. dubna 1999 do roku 2000 v Mexiku (Mexico City). (Varan)

• - Režisér si zahrál postavu novináře ve druhé povídce. Kolegu hlavní postavy. (don corleone)

• - Film byl v roce 2001 nominován na Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film. (Rosalinda)