Julia

Horor / Thriller

USA, 2014, 95 min

• Campbell

No, bohužel ač jsem se na Juliu celkem těšil tak to dopadlo poměrně špatně. Styl filmu je sice hodně solidní a atmosféra by se dala krájet, všechno je hnusné, špinavé ale prostě zbytek moc dobrý není. I když se Williamsová snaží tak jí to prostě moc nejde a scéna znásilnění není vyloženě košér, i když chápu že režisér se snažil jít do psychyky postav tak mu to taky moc nešlo a o konci i přes výborný hudební podton musím říct že je ten konec prostě hloupej. Julia je celkem zklamání.(29.3.2015)

Julia je mladá žena, ktorá bola znásilnená. Nikomu o tom nepovedala. Začala navštevovať miestny bar a piť vela alkoholu. Tam spoznala ženy, ktoré rady ubližujú mužom fyzicky aj psychicky. Julia si uvedomí, že je to skvelá cesta k vykonaniu pomsty a tak sa od nich začne učiť. Postupom času sa ale Julia osamostatní a rozhodne sa pre pomstu bez pravidiel. - Je to len piaty Rape & Revenge horor, ktorý som videl. Tento subžáner ma velmi baví a Julia nebola výnimkou. Herečka bola velmi sympatická a podala skvelý výkon. Hudba je v tomto filme tiež skvelá a tmavé interiéry počas pomsty dokážu vytvoriť hustú atmosféru. Zvrátené akty na chlapoch boli pre divákov hororu dostatočne dobré. Záver je trochu natiahnutý a sú tam menšie nedostatky ako napríklad vyhýbanie sa krvavým záberom ale celkovo zanechal film velmi dobrý dojem. + herečka z The Human Centipede(1.8.2015)

Vo všetkých ohľadoch je to proste priemerný rape/revenge,na ktorom stojí za zmienku ako taká dávka originality a hlavná hrdinka,ktorej to podľa mňa celkom dobre sadlo.Miestami mi trocha pripomínala Katharine Isabelle v American Mary .No som sklamaný,pretože som čakal niečo viac... 55 % (3.3.2015)

Velkoměstské R&Rko s velkoměstským lookem a velkoměstskýma figurama. V rámci rape&revenge se rozhodně nejedná o žádné velké porno&torture, což by asi každý (rád) očekával, no na druhou stranu se zde dostalo více prostoru na peru (neplést s pérem), což má za následek mírné prohloubení charakterů hlavních postav a také nějaký ten zvrat. Na vychvalování Julie není, ale mrknout se na ní zblízka dá. 60%(8.2.2015)

• Morholt

Vizuál to má sice docela pěkný, herečka v hlavní roli také nebyla k zahození, ale to hraní si na umění tomu škodí. Film tak nabízí především spoustu zpomalených a nic neříkajích záběrů, které jsou občas sice hezky nasvícené, ale co z toho? Nějaké to brutální znásilnění a gore, které jsou u rape and revenge charakteristickými prvky, tu prakticky chybí a na příběh podobně laděné filmy spoléhat také nemohou. Jen další zbytečná snaha být originální. 15%(31.3.2016)

• - Na premiére filmu na Screamfeste v USA, jeden z mužov v hľadisku počas scény s vykastrovaním odpadol.
    (Marceloo)