poster

Julia

Horor / Thriller

USA, 2014, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  ***

  Snaha tvůrců byla asi značná, leč bohužel vyplynula tak nějak do nudy a obecné nevýraznosti snímku. Téma klasické, co tak u "rape and revenge" vymýšlet překvapivýho..? Rape slabé, hlavní herečka mi byla nesympatická a neatraktivní a ještě k tomu to celý jaksi blbě hrála. Její "pomocnice v pomstě" byla fajn, ale to už zde jednou bylo a hodně by mě zajímalo, jestli to tvůrci věděli či ne (nedoceněný a lepší exploiter: název (Girls against Boys) (2012) ) ... Brutální to docela bylo, občas se ufiklo něco přebývajícího, tam pinďour, tam hlava, tam oči ven z hlavy ... Ale celkově tomu prostě něco hrozně důležitýho chybělo, aby to bylo pro mne nějak atraktivní .. Dokonce i ten fakt dobrej vizual a barvy, filrty a já nevím co, prostě nefungovaly. Pomalý tempo zásadně vadilo. Osobně mi pomalý tempo ve filmech nevadí, pokud je dobře použitý, ale tady vytvářelo jakousi podivnou mlhu nudy a zahleděnosti do blba ... Není to špatnej exploiter, ale byly zde mraky lepších a rozhodně asi ještě budou ...(17.2.2015)

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Velkoměstské R&Rko s velkoměstským lookem a velkoměstskýma figurama. V rámci rape&revenge se rozhodně nejedná o žádné velké porno&torture, což by asi každý (rád) očekával, no na druhou stranu se zde dostalo více prostoru na peru (neplést s pérem), což má za následek mírné prohloubení charakterů hlavních postav a také nějaký ten zvrat. Na vychvalování Julie není, ale mrknout se na ní zblízka dá. 60%(8.2.2015)

 • *CARNIFEX*
  **

  Neexistuje horšia skúsenosť pre ženu, ako "prežiť" potupu znásilnenia. Totožným peklom si prejde aj mladá Júlia, na ktorej sa postupne vystrieda niekoľko zvrhlých mužov. Táto udalosť ju natoľko poznačí, že začne navštevovať záhadnú organizáciu, ktorá jej napomáha v zotavení so psychických problémov formou zosnovania pomsty. Klamal by som keby napíšem, že je "Júlia" zlým filmom. Je to dobre natočené, remeslo s kamerou aj vhodným hudobným doprovodom zvládnuté. Je to taký, celkom vydarený, seriózny thriller na hrane medzi 2-3 ☆. Nie som si veru istý svojím hodnotením. Príbeh je slušný, možno aj dostatočne vďaka myšlienke zvrátený, či atmosfére pochmúrny. No keď nemá mimoriadne grády v podobe gore (čo sa tu vyslovene pýtalo), tak čo s ním? - 50%.(10.2.2015)

 • NostraMovies
  ***

  Vo všetkých ohľadoch je to proste priemerný rape/revenge,na ktorom stojí za zmienku ako taká dávka originality a hlavná hrdinka,ktorej to podľa mňa celkom dobre sadlo.Miestami mi trocha pripomínala Katharine Isabelle v American Mary .No som sklamaný,pretože som čakal niečo viac... 55 % (3.3.2015)

 • Kudly4
  ***

  Z ošklivky Betty se po znásilnění stane sexy Julinka, toužící po pomstě. Plusy: sexy Ashley, atmosféra, nahota, dvě dobré krvavé scény, překvapivé finále. Mínusy: moc ukecané, znásilnění mohlo být odvážnější, málo Gore a většina mimo záběr. Každopádně 6 let starý film, o kterém jak vidím, ví málo kdo a v rámci žánru je to slušný průměr, takže konec konců spokojenost - 55% (125. hodnocení)(2.11.2019)

 • - Na premiére filmu na Screamfeste v USA, jeden z mužov v hľadisku počas scény s vykastrovaním odpadol.
  (Marceloo)