Lord of Tears

• Velká Británie The Owlman
Velká Británie, 2013, 100 min (Special Edition: 85 min)

Príbeh rozpráva o učiteľovi na základnej škole, ktorý je mučený spomienkami z detstva na podivnú postavu oblečenú ako viktoriánsky gentleman, so sovou hlavou, pretiahnutými končatinami s ostrými pazúrmi.
James Findlay odcestuje do osamelého škótskeho sídla, na miesto, ktoré je známe pre svoju tragickú históriu, aby raz a navždy odhalil pravdu o postave, ktorá ho od detstva prenasleduje. (nathalee)

GrungeChild

Pokud se jedná o nadšenecký pokus několika skotských studentů, tak bych poznamenal jen tolik, že se mají ještě hodně, hodně co učit. A jestli je to myšleno vážně, tak je to prostě jen smutné. Vcelku nekoukatelný amatérský patos s hororovými prvky (čti bezduchými lekačkami), kde jednoznačně nejděsivější elementy představují sami aktéři. Běda tomu, kdo čekal moderní gotické strašení s opeřeným sexy bubákem, zde je prostě všechno špatně. Kvalitní filmy se dají točit velmi levně, ale tohle slzavé údolí rozhodně není ten případ. Jestli jde o první vlašťovku, tak je naděje, že to časem přece jen půjde, tedy na cestu - 1* ()

honajz2

Amatér s velkými ambicemi se pokusil natočit artový horor, jenže těžce přecenil svoje schopnosti a tak z Lord of Tears je zbytečně utahaný a směšný film, který je směšný právě v těch částech, kdy se snaží působit umělecky. Příběh mi sám o sobě špatný nepřišel, jestli byl geniálně vymyšlený si kvůli té nudě neodvážím říct, ale na 104 minut? To fakt ne. S nějakým rozpočtem by možná Brewster něco dokázal, ale v tomhle podání se to jenom neskutečně táhlo a snad nejvíc to pohřbívali herci tak strašně špatní, že by se hodili spíš do nějakého filmu Neila Breena. Můj finální dojem trochu zachránilo závěrečných 20 minut, které jako horor fungují a když odpustím ten všudypřítomný amatérský look, jsou i dobře udělané. Zbytek filmu nestojí ani moc za řeč, ale snaha je z toho znát. 2* ()

dubinak

Nenapadá mě, co bych k této pohromě řekla. V první polovině jsem měla co dělat, abych sledovala obraz a zkoušela promíjet ty hrozné herecké výkony a šíleně nekvalitní zvuk. Spíš jsem slyšela hudbu, než to, co říkali herci. Mimo úplně příšerně zdlouhavých, nezáživných scén mi taky vadilo, že se režisér snaží tak moc, aby jeho dílo vypadalo co nejvíc artově a netuctově, až se nám příběh zcela vytratil a my jen sledujeme výmysly vycucané z prstu. Owlman mě tu ale zamrzel ovšem nejvíc. Mohla to být další stylová hororová kreatura a pro mě byl na tomto snímku jediným lákadlem. Bohužel skončilo to tragicky. ()

Nivenx

Docea zajímavý film, který bohužel moc na mě nezapůsobil jak měl. Rozhodně první půle filmu byla chvíle nudy, kdy se z mého pohledu nedělo nic zajímavého, ale vydržel jsem a říkal si to bude lepší. Ano dokonce jsem se i dočkal toho zlepšení a nabuzení brutální jízdy. Film je docela zvláštně a originálně ztvárněn a rozhodně stojí za to, aby dostal malinko více pozornosti. Když budu hodnotit, první půle je za 1* a druhá za 4*. 50% ()

Composter

J*A*S*M to za mě vystihl na 100 %. Je to škoda, protože hororová část filmu je výborná (včetně děsivého soundtracku) - nechápu, proč to museli promísit tak pitomou vatou. Sestříhat na 60 minut a dávám 4*. ()

Corpsegrinder

Pokud se člověk dokáže odprostit od divnýho vzhledu filmu kdy interiérový scény vypadaj jak točený kalkulačkou a od divnejch herců s hrozným přízvukem, tak dostane celkem atmosferickej film s pár slušnejma scénama. Samozřejmě je tam vidět jasná inspirace Slender Manem ale zároveň si tohle jede vlastní cestou a buduje si vlastní příběh. Owlman je přesně takovej jakej má bejt, sice jeho začátky na virálních videích na netu slibovaly větší nářez ale filmu tenhle pomalejší styl sedí a nesnaží se to chrstnout to do ksichtu kýbl lekaček najednou. U pár haluzních scén jsem se doopravdy lekl a sledovat film v noci se sluchátkama ho vylepší tak o 1000%. Nudě se ale nevyhnete protože skoro 2 hodiny je fakt moc. Zkrátit a vrazit do toho větší prachy a jdu na pět. ()

BlackHood odpad!

Na tenhle levný amaterský nudný hnus s hnusnými postavamy se nedalo dívat. Lawrie Brewster měl raději natočit něco o Slender Manovi. ()

Tirkus odpad!

Když jsem dával hodnocení tomuto filmu, vybíral jsem mezi odpadem a jednou hvězdou. Jednu hvězdu jsem chtěl dát za Sovu, která mi připadala docela jako zajímavě vytvořená postava. Ale pak jsem si vzpomněl na to utrpení, když jsem na to koukal a ani Sova to nezachránila. Herecké výkony špatný, příběh slabý, kamera špatná,.. Kdyby tento film nebyl natočen roku 2013, ale o hodně dřív, tak by si možná i zasloužil nějaké kladné hodnocení. ()

Zombiepod

Žiadny moderný horor, ale klasicky nakrútená atmosférická ťahanica s výbornou atmosférou, no tam to všetko končí. Desivý ambient, ani dokonalo zapadajúce abstraktné obrazce nezachránia ten úsmevne kostrbatý príbeh, poľutovaniahodné herecké výkony, navyše to celé pocitovo trvá dvakrát toľko ako v skutočnosti. Horor určený výhradne pre vyberané publikum. ()

Solverino

Nebýt těch naprosto tragických "hereckých" výkonů by to bylo ještě lepší. Sice nic senzačně originálního a lehce schématické, ale hodnotím jako velmi zajímavý pokus. Docela i pěkně natočený, jen ti herci, to je tragedie :(. Námět s velkým potenciálem, zabitej otřesnýma a topornýma nehercema (obzvláště hlavní hrdina a hrdinka = to je křeč jako prase, ty jejich výkony). Ale vydržel jsem až do konce... dobrý! ()

Scaevola

Z počátku byl příběh zmatený rozplývaje se v surreálných konturách nejasného psychického trýznění, posléze převzala vůdčí roli forma, která je snad skrze svou amatérskost statická, chladná a odtažitá, a nakonec se dostavil nefalšovaný děs, když jednotlivé střípky zapadly jeden do druhého a ztracená vzpomínka byla rozluštěna. Závěrečný motiv s osudem hlavního hrdiny byl sice dlouho dopředu uhádnutelný, a tudíž nepatrně zbytečný, ale vhodně dokreslil celkovou atmosféru nevyhnutelnosti. Jednoduše mohu jen zatleskat. ()

Richie4422

Pamätám si prank, ktorý mal vyvolať hype okolo filmu a keď som uvidel niektoré hodnotenia, bol som sklamaný, lebo som očakával niečo veľké a kultovejšie, možno práve kvôli postave Owlmana. Po niektorých komentoch som očakával pseudointelektuálnu artovú hipsterskú chobotinu. Ale ako dopadol priamy kontakt s filmom? Prvých 15 minút som mal chuť film vypnúť a hodiť sem odpad. Vážne, nejaký dej ma míňal a viac som premýšľal nad hrozným herectvom. Pýtal som sa sám seba, či sú naozaj všetci náhodou neskutočne zlí alebo je to úmysel tvorcov. To druhé je správna odpoveď a na tú grotesktnú preafektovanosť som si po tých 15 minútach nielen že zvykol, ale páčila sa mi. Celý film je spracovaný v čudesne grotesknom poviedkovom štýle(herci, kamera, strih, owlman), čo sa tu v konečnom dôsledku veľmi hodí a dodáva to snímku svojskú mrazivú atmosféru. Hrádky okolo smrti, života, božstiev, kultu dotvárajú zaujímavý filmový zážitok. Owlman splnil účel, aspoň u mňa. Som rád, že ho neznásilnili do podoby naháňajúceho monštra. Škoda zbytočnej scény v pivnici, kde si autor asi uspokojil svoje art ego a rovnako škoda nie tak veľmi originálneho zvratu. Ale inak nečakane veľmi spokojný. ()

space weaver

Silně artový, atmosferický, romantický, fantasy horor se skvělým scénářem, krásným soundtrackem a kamerou. Z nízkého rozpočtu dokázali vytěžit působivý vizuál se zajímavými proslovy "Owlmana" Film na mě silně zapůsobil a zůstal v mých myšlenkách, jako ten temný příběh po kterém se mi velmi dobře spalo. ()

lahvi

Teda tesil jsem se uz jen diky tomu prostredi ve kterym se dej odehrava. A bohuzel zklamani. Cim vic se to tahlo, tim vic jsem si rikal, ze to snad natocili naky typci na stredni skole. Eve byla ale jinak celkem micina. ()