Čchüan min mu ťi

Čína, 2013, 119 min

Xing Fei

Xing Fei

Chi-Leung Kong

Solidní soudní thriller z Číny. Hravě a poutavě natočený s inteligentním scénářem, šikovnou režií a neobvyklým způsobem vyprávění. Samotný případ se jeví zpočátku absolutně samozřejmý, ovšem díky zvratům divák až do poslední sekundy netuší kdo je opravdu vinen a věřte či ne, rozuzlení je víc než překvapivé, Napínavé, zábavné, svěží, inteligentní a skvěle zahrané. Doporučuji. 80%(23.6.2017)

Viděno znovu po letech a pořád stejně skvělý. Soudní thriller, kde nic není, jak se na první pohled zdá, ale postupně se vše rozmotává až do závěrečného překvapivého odhalení. Parádně a originálně vymyšleno - návraty v čase a jednotlivé úseky od začátku nahlíženy z pohledu hlavních aktérů, vše se to pěkně pospojovává a skládá, až z toho vyleze výsledné rozuzlení. Nevybavím si, že bych podobné zpracování už někdy viděla. Aaron Kwok super jako vždy a zdatně mu sekunduje i Honglei Sun, v závěsu s Nan Yu. Velká spokojenost po všech stránkách. Přeloženo.(12.9.2020)

• sochoking

Brutálny gýč, kt strčí hravo do kapsy akýkoľvek tamil indošský 'blockbuster' plný cigošských nehercov! V tomto prípade stojí asi za povšimnutie rola sivovlasého chlapíka s fúzkami, ktorý (chvalabohu) dostane šancu prehodiť nejakú repliku až v závere filmu. Jeho srdcervúci prejav plaču v súdnej sieni patrí k top výkonom celého filmu! A takých je tu neúrekom. Ja nechápem tunajšie hodnotenia ako i miestne komenty, kt ma vlastne na túto chujovinu, plnú idiotských dialógov, nalákali!(18.9.2020)

Absolútne našlapaný thriller zo súdnej siene na čínsky spôsob. Je to niečo obdobné ako s ich ostro kyslou polievkou. Darmo máte recept doma, v živote ju neurobíte tak, ako oni v reštike. Tá zmes pocitov, ktorú táto za vlasy pritiahnutá story ponúka, to je proste z úplne odlišného súdka, na aké je divák bežne zvyknutý, pričom v doprovode skvelej hudby, sa skutočne kvalitatívne jedná o hlboký nadpriemer! Veľmi spokojný ...(9.9.2017)

Poslední dobou jsou nějak podezřele v módě v JV Asii nejen katastrofické filmy, filmy s požárníky, ale také soudní dramata. Tohle je ovšem značně povedené, novátorsky pojaté, nelítostný souboj státního zastupitelství vedené Aaronem Kwokem (letos už podruhé v podobné roli) proti chladnokrevně logicky uvažující právničce (Nan Yu), která si jako šachista nechává největší bombu na konec. Tak povedené prostřihy, zacházení z předivem, časem příběhu jsem skutečně nikde neviděl. Nečekané zvraty i závěr. Honglei Sun jako boháč Tai Lin tradičně urval celý film pro sebe, je radost ho sledovat. Režisér Fei Xing si po špatném debutu The Man Behind the Courtyard House (2011) odmazává černý puntík, budu jeho počínání nadále pozorně sledovat, protože s touhle mírou scénaristické, řemeslné zručnosti, nemluvě o invenci bude patřit ke špičce.(4.1.2014)