poster

Jackie bez Jacka (TV film)

 • Česko

  Tajné rozhovory Jackie Kennedyové

 • Česko

  Atentát na JFK zblízka

 • Česko

  Atentát na JFK

 • Česko

  Atentát na Kennedyho zblízka

 • Francie

  Dallas, une journée particulière - L'assassinat du Président Kennedy

 • Francie

  Jackie sans Kennedy

 • angličtina

  Jackie without Jack

 • angličtina

  Inside JFK's Assassination

Dokumentární

Francie, 2013, 84 min (Alternativní: 52 min)

Režie:

Patrick Jeudy
 • ripo
  ***

  Jackie nebola len obyčajná Barbie-girl, vedela byť riadne nepríjemná a sebestredná. Pán prezidenta však milovala ... Aj Onassisa neskôr :0)(8.10.2014)

 • otík
  **

  Tak trochu (víc) tomuto dokumentu nerozumím. Byl uveden na ČT 2 jako Tajné rozhovory Jackie Kennedyové, ale zároveň je to i dokument s názvem Atentát na Kennedyho zblízka. Pokud jde skutečně o tytéž dokumenty, musí to být rozděleno na dvě části, kdy jeden díl jsou pouze pořízené autentické materiály s novým či původním komentářem, což je docela zajímavá část, 80 %, zatímco druhý jsou ty rozhovory. Jako dokument o vztahu Jackie k JFK nebo jako její vyznání životních osudů tento film beru, ale jako dokument o něčem tajném? V ŽÁDNÉM případě. Český název je neskutečně zavádějící, sice jde o zpracované osmi hodinové nahrávky, které měly spatřit sluch světa až 50 let po smrti Jackie, ale nic tajné či skandální dokument neodhalí. Naopak je až s podivem, jak loajální a nekritická zůstala i po násilné smrti svého manžela žena, která byla neustále v manželství podváděna. Spíše jsem měl pocit, jakoby se ze své lásky k manželovi vyznávala nevyspělá dvacítka. Celkově byl dokument docela poučný, ale ve své podstatě zcela zbytečný. Žádná zásadní fakta v něm nezazněla.(6.2.2015)

 • ChillThomas
  ***

  Známá postava Jacqueline Kennedy v hlavní roli super dámy, jedná se o pohled na její postavu před a po atentátu na jejího manžela. Vykresluje JFK, jaký opravdu byl, převážně zmiňuje pozitiva, také se zmiňuje, že ona sama a bratr Jacka, Robert Kennedy neměli moc pozitivní reakce na Warrenovu komisi a její vyšetřování. Robert Kennedy se po smrti bratra/presidenta USA, o ní staral a pomáhal jí, říkalo se že s ní něco mohl i mít, však se to nepotvrdilo, každopádně byl její obrovská opora do roku 1968, kdy taky přišel o život při atentátu, Jacqueline v té době řekla "Chci pryč, Amerika chce zabít Kennedyovi". Ten rok byla poslední naděje odkazu svobody v podobě Bobbyho Kennedyho při kandidátce na volby, nakonec podlehl po výstřelech od atentátníka Sirhan Sirhana, událost je také obklopena konspiračními teoriemi .. 74%(24.11.2013)

 • PKD
  ***

  Byl to děvkař a Oswald vrah. Ať už zabil sousedovic slepici na dvorku,nebo Kennedyho. To máte už dnes stejně fuk. Hihi.:) V každém př.,se stejně dozvíte to,že ho zbožňovala i přes to všechno. Takže si lze položiti otázku...byla fakt tak blbá,nebo jen zamilovanááá? Nevíme. A nikdy se to už stejně nedovíme. Tak!(11.12.2018)

 • subic
  ***

  ČT2 uvedla nedávno pouze tu zkrácenou 52 minutovou verzi. Je to úplně průměrný až podprůměrný dokument, první polovina neposkytne žádné nové informace. V druhé polovině se dovíme možnou hypotézu, že mozek JFK při pitvě nebo hned po odnesl/ukradl ml. bratr Bobby, aby se neprofláklo, že JFK byl legitimní feťák závislý nejen na heroinu. Krom toho je tam zmínka o letitých bolestech zad JFK a jsou zde zmíněné i některé konkrétní milenky.(15.4.2016)