Viking Vic (TV seriál)

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Austrálie / Německo, 2013, 78x13 min

Cam Ralph
  • Kri-kri

No to byl zas idiotský nápad, po Včelce Máje předělat další původní klasiku ze 70. let do nového hábitu. Už jen úvodní znělka je nezajímavá, bez náboje, zato vyznívající dost moderně, k době raně středověkých vikingů se absolutně nehodí. Animace příšerná, postavičky vypadají jak vymodelované z plastelíny, dokonce i to moře, na kterém se jejich loď plaví. Příběhy jsou krátké, v porovnání s původním seriálem s poloviční stopáží, takže velmi jednoduché a o ničem. Nejhorší je český dabing, hotová amatérština. Vikyho dabuje už dávno odmutovaný puberťák bez špetky snaživosti a charismatu v hlase, to i v InterDominu odvedli na dabingu prvních 14-ti dílů starého seriálu daleko lepší práci, natož pak původní ČST dabing Vikyho s Inkou Šecovou, jenž si ČT už 25 let syslí v archivu a nechá na něj sedat silné vrstvy prachu. Než aby oprášili původní seriál, české veřejnoprávní hovada radši nasadí do vysílání tenhle nový paskvil, zatímco vysmátí Rakušáci si co chvíli můžou na ORF užívat původní seriál, tomu tedy říkám jít do Evropy!:-/ Viděl jsem prvních 5 dílů a bohatě stačilo. Nakonec dávám 1 * a to jen za zachování všech původních postav z původního seriálu včetně jejich vizáže, i když moderní plastelínová animace udělala své. 15%(20.12.2017)

Na to, že animace a dabing je ve stylu kanálu Minimax, tak je to hodně vtipné a groteskní. Akorát to podání mi přijde nezáživné, tak nezáživné, že mám problém s pozorností a přijdu o pointu dílů.(7.12.2017)

Další animáček vezoucí se na aktuální vlně obliby vikingů a severských bájí vůbec. Textury postav jsou na dobu vzniku docela mizerné, těžko říct, jestli to je záměrně, ale řekl bych že ne. Příběhy jsou ale fajn, objevují se tu lsti, řeší dobrodružné problémy... Koukat se na to určitě dá a taky asi proto to děti (nebo aspoň to moje) moc nebaví. :-)(21.11.2014)