Reklama

Reklama

Pán času: Další doktor

(TV film)
  • Velká Británie Doctor Who: The Next Doctor
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi
Velká Británie, 2008, 61 min

Obsahy(1)

O svátcích by nikdo neměl zůstat sám. Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Doktor se vydává užít trochu vánoční atmosféry do viktoriánského Londýna léta páně 1851. Brzy se však setká s někým, koho nečekal. Se sebou samým. S Kyberstíny, primitivními verzemi Kyberlidí, tu totiž bojuje jiný Doktor, a sice budoucí reinkarnace Doktora stávajícího. Tedy alespoň to tak vypadá. (Česká televize)

(více)

Recenze (27)

novoten 

všechny recenze uživatele

Viktoriánský Londýn je pro mě vždycky lákadlem z největších a je proto škoda, že příběh s druhým poděsem, volajícím "Allons-y!", zůstává tím nejslabším Daviesovým speciálem. Cybermeny jsem si do té doby užil už opravdu dosyta a další podrobnosti jejich závitů a obvodů znát nepotřebuji. Přesto se i tahle cesta nakonec vyšvihne do pořádných otáček, protože místo jednoho Davida střílejí charismatem dokonce hned dva. Tennantovu obvyklou melodramatičnost podporuje Morrissey více než důstojně, a když zimní atmosféra navodí správné rodinné hodnoty, začnu jihnout, ani pořádně nevím jak. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Tento mnou přehlídnutý speciál začíná perfektně, mystická atmosféra pozadí nového Doktora a zbloudilých Cybermenů, které je pouze pomalu rozplétáno. Bohužel jsem se nemohl ubránit pocitu, že Davies tak zhruba od poloviny stopáže moc nevěděl, co si s dobrým námětem v druhé polovině počít, a tak příběh tak nějak nezajímavě a mechanicky doklopýtá do konce své povinné vánoční hodinové stopáže... 80% ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

If anyone had to be The Doctor, I'm glad it was you. No, já ne, protože tohle bylo zbytečné plýtvání Morrisseym, o kterém se před tímto speciálem uvažovalo jako o regulérní jedenácté inkarnaci a jak tady dokazuje, tak by šlo o volbu z ranku neskonale geniálních. Každopádně i navzdory tomuto zbytečnému (vy)plýtvání velmi sympatický speciál a to především díky tomu, že to Tennantovi s Morrisseym vzájemně šlape v "buddy movie" pasážích a zároveň proti nim stojí fungující záporáci (vůbec poprvé ve vánočních dílech; až do této doby to v tomto ohledu byla vždy tragédie) v čele se skvostně charismatickou Dervly Kirwan. Navíc jde o jednu velkou uvolněnou dobrodružnou jízdu plnou eskapád, takže jako šestáková jednohubka to funguje výtečně a ne že ne. ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Ty speciály jsou vždycky nejhorší. Nacpou tam vždycky už stokrát viděné nepřátele, vždycky strašné ohrožení celé planety, ale nemá to žádný zajímavý příběh, je to prostě hlavně o akci se špatnými efekty, celkově dost nuda. Na Doctorovi mám nejraději ty komorní příběhy se zajímavou zápletkou. Když jde o velkolepé věci, tak se to povětšinou hroutí jak karty z domečků. Konce sérií a speciály, kdy se snaží o blockbusterové pojetí, jsou skoro vždycky příšerné. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Jsem moc ráda za to, že byl další vánoční speciál pojat trochu jinak. Tedy, jistě, starou dobrou Anglii i tentokrát na Vánoce chtějí obsadit nepřátelští tvorové (nebudu spoilerovat :-), ale ta Anglie je přece jenom trošku "mladší" a doktor není sám, má dokonce svého.. jak to říct.. dvojníka! A toto všechno plus neuvěřitelný sonický šroubovák (co je na něm sonického? - no, vydává zvuky..) a překrásná Tardis zaručují skvělou zábavu. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama