poster

Pán času: Další doktor (TV film)

 • Velká Británie

  Doctor Who: The Next Doctor

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2008, 61 min

Režie:

Andy Goddard

Scénář:

Russell T. Davies

Kamera:

Ernest Vincze
 • Dan9K
  *

  Ty speciály jsou vždycky nejhorší. Nacpou tam vždycky už stokrát viděné nepřátele, vždycky strašné ohrožení celé planety, ale nemá to žádný zajímavý příběh, je to prostě hlavně o akci se špatnými efekty, celkově dost nuda. Na Doctorovi mám nejraději ty komorní příběhy se zajímavou zápletkou. Když jde o velkolepé věci, tak se to povětšinou hroutí jak karty z domečků. Konce sérií a speciály, kdy se snaží o blockbusterové pojetí, jsou skoro vždycky příšerné.(6.6.2016)

 • novoten
  ****

  Viktoriánský Londýn je pro mě vždycky lákadlem z největších a je proto škoda, že příběh s druhým poděsem, volajícím "Allons-y!", zůstává tím nejslabším Daviesovým speciálem. Cybermeny jsem si do té doby užil už opravdu dosyta a další podrobnosti jejich závitů a obvodů znát nepotřebuji. Přesto se i tahle cesta nakonec vyšvihne do pořádných otáček, protože místo jednoho Davida střílejí charismatem dokonce hned dva. Tennantovu obvyklou melodramatičnost podporuje Morrissey více než důstojně, a když zimní atmosféra navodí správné rodinné hodnoty, začnu jihnout, ani pořádně nevím jak.(12.3.2014)

 • DaViD´82
  *****

  If anyone had to be The Doctor, I'm glad it was you. No, já ne, protože tohle bylo zbytečné plýtvání Morrisseym, o kterém se před tímto speciálem uvažovalo jako o regulérní jedenácté inkarnaci a jak tady dokazuje, tak by šlo o volbu z ranku neskonale geniálních. Každopádně i navzdory tomuto zbytečnému (vy)plýtvání velmi sympatický speciál a to především díky tomu, že to Tennantovi s Morrisseym vzájemně šlape v "buddy movie" pasážích a zároveň proti nim stojí fungující záporáci (vůbec poprvé ve vánočních dílech; až do této doby to v tomto ohledu byla vždy tragédie) v čele se skvostně charismatickou Dervly Kirwan. Navíc jde o jednu velkou uvolněnou dobrodružnou jízdu plnou eskapád, takže jako šestáková jednohubka to funguje výtečně a ne že ne.(4.1.2014)

 • rikitiki
  ****

  Ironické připomenutí průmyslové revoluce, která udělala z Anglie mocnost a z lidí lehce nahraditelné součástky potřebné k udržení chodu strojů. No, ono to ani předtím nebylo s obyčejnými lidmi nijak slavné, takže se toho zas tolik nezměnilo. Průmysl jen urychlil a zritualizoval postup proměny myslícího člověka na robota. Jen lidé s mimořádnou myslí - bravo, slečno Grace - dokážou uniknout. Proto jsem jí trochu fandila. /20. 11. 13./(20.11.2013)

 • PanCitron
  ****

  První Vánoční epizoda, kdy Doktor opustil současnou Zemi a její okolí. Období Viktoriánské Anglie je rozhodně příjemná změna a celá myšlenka „muže co si myslí, že je Doktor“ je rozhodně naplno využitá a zahrána skvělým Davidem Morrisseyem. Vrací se tu ještě sice Cybermeni z alternativní reality, přesto stále to ještě tolik neskřípá jako například v případě neustálého vracení Daleků. Snad jen konec s Cyberkingem je možná trochu přehnaný a i ta Vánoční atmosféra tu stále nějak nefunguje. Přesto rozhodně z Tennantových vánočních dílů ten lepší.(4.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace