Pán času: Další doktor (TV film)

Doctor Who: The Next Doctor

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2008, 61 min

Andy Goddard

Russell T. Davies

Ernest Vincze
  • Dan9K

Ty speciály jsou vždycky nejhorší. Nacpou tam vždycky už stokrát viděné nepřátele, vždycky strašné ohrožení celé planety, ale nemá to žádný zajímavý příběh, je to prostě hlavně o akci se špatnými efekty, celkově dost nuda. Na Doctorovi mám nejraději ty komorní příběhy se zajímavou zápletkou. Když jde o velkolepé věci, tak se to povětšinou hroutí jak karty z domečků. Konce sérií a speciály, kdy se snaží o blockbusterové pojetí, jsou skoro vždycky příšerné.(6.6.2016)

Viktoriánský Londýn je pro mě vždycky lákadlem z největších a je proto škoda, že příběh s druhým poděsem, volajícím "Allons-y!", zůstává tím nejslabším Daviesovým speciálem. Cybermeny jsem si do té doby užil už opravdu dosyta a další podrobnosti jejich závitů a obvodů znát nepotřebuji. Přesto se i tahle cesta nakonec vyšvihne do pořádných otáček, protože místo jednoho Davida střílejí charismatem dokonce hned dva. Tennantovu obvyklou melodramatičnost podporuje Morrissey více než důstojně, a když zimní atmosféra navodí správné rodinné hodnoty, začnu jihnout, ani pořádně nevím jak.(12.3.2014)

If anyone had to be The Doctor, I'm glad it was you. No, já ne, protože tohle bylo zbytečné plýtvání Morrisseym, o kterém se před tímto speciálem uvažovalo jako o regulérní jedenácté inkarnaci a jak tady dokazuje, tak by šlo o volbu z ranku neskonale geniálních. Každopádně i navzdory tomuto zbytečnému (vy)plýtvání velmi sympatický speciál a to především díky tomu, že to Tennantovi s Morrisseym vzájemně šlape v "buddy movie" pasážích a zároveň proti nim stojí fungující záporáci (vůbec poprvé ve vánočních dílech; až do této doby to v tomto ohledu byla vždy tragédie) v čele se skvostně charismatickou Dervly Kirwan. Navíc jde o jednu velkou uvolněnou dobrodružnou jízdu plnou eskapád, takže jako šestáková jednohubka to funguje výtečně a ne že ne.(4.1.2014)

Ironické připomenutí průmyslové revoluce, která udělala z Anglie mocnost a z lidí lehce nahraditelné součástky potřebné k udržení chodu strojů. No, ono to ani předtím nebylo s obyčejnými lidmi nijak slavné, takže se toho zas tolik nezměnilo. Průmysl jen urychlil a zritualizoval postup proměny myslícího člověka na robota. Jen lidé s mimořádnou myslí - bravo, slečno Grace - dokážou uniknout. Proto jsem jí trochu fandila. /20. 11. 13./(20.11.2013)

První Vánoční epizoda, kdy Doktor opustil současnou Zemi a její okolí. Období Viktoriánské Anglie je rozhodně příjemná změna a celá myšlenka „muže co si myslí, že je Doktor“ je rozhodně naplno využitá a zahrána skvělým Davidem Morrisseyem. Vrací se tu ještě sice Cybermeni z alternativní reality, přesto stále to ještě tolik neskřípá jako například v případě neustálého vracení Daleků. Snad jen konec s Cyberkingem je možná trochu přehnaný a i ta Vánoční atmosféra tu stále nějak nefunguje. Přesto rozhodně z Tennantových vánočních dílů ten lepší.(4.12.2013)