Hasee Toh Phasee

She Smiles, She's Snared!

Romantický / Komedie

Indie, 2014, 141 min

Příjemná indická oddechovka na deštivé nedělní odpoledne. Zezačátku jsem měl sice trochu bordel v motivacích postav, ale později se to správně rozjelo. Sidharth je symptaťák a Parineetu jsem si zamiloval. Plus film disponuje hodně povedeným soundtrackem.(8.6.2014)

Zaujímavý, trochu zvláštny príbeh, veľmi pekný, romantický... naozaj aj hudba stojí za to.(13.7.2017)

Aj keď v tom bolo také typické indické klišé, film ma celkom zaujal a bavil od začiatku až do samého konca. Keď už pre nič iné, tak aspoň pre zaujímavú Love story, ktorá bola tvorená najmä postupným uvedomovaním si Lásky a budúcnosti. Nikhil bol sympaťák, vôbec mi ku Karishime nepasoval, aj keď jej krása bola nesmierne vábivá, no jej povaha už ani moc nie. Aj tak Meeta bola od začiatku oveľa sympatickejšia, teda až na tie jej depresívne stavy. Zápletka bola podľa mňa dosť vydarená, koniec trochu sklamal, ale to sa mi stáva pomerne často. Napriek tomu veľmi schopná romantická komédia, hoci občas tie komické scénky opäť prekypovali takým trápnym indickým dôvtipom (ale ten už vnímam ako neškodný). Za mňa niekde tak na pomedzí 3 a 4 hviezdičiek. No neviem čím to je, ale to indické prostredie ma vždy prinúti zaokrúhliť hodnotenie vyššie.(4.6.2014)

Pohodová vec. Trocha proti prúdu tradičnejšieho indického rázu, ale stále zábavné a s pekným emocionálnym vyvrcholením. Hudba až na jednu pieseň nezaujímavá. Ale inak strašne dobre som pri tom vypol. Z odstupom si ale neviem vybaviť ani jednu scénu. Takže znižujem na tri.(22.10.2014)

Film si mě získal hereckým výkonem Parineeti Chopry i charakterem postavy, kterou hrála. Meeta totiž byla originál a tak neskutečně zajímavá, že utáhla celý film. Křehká, nevypočitatelná, způsobující pohromy a fascinující. Není divu, že na ni hrdina zíral v udivení a šoku jako na tikající bombu, které už na displeji zbývá pár vteřin k explozi. A zároveň byla tak bezbranná, že i trochu lehkomyslného kluka přiměla, aby ji s láskou chránil. Přesně se doplňující, vzájemně se potřebující povahy. Chopra zahrála svoji neurotickou, vyšinutou Meetu na práškách i Meetu obávající se, co bude, exkluzivně. Malhotra byl spíš za krasavce, ale Chopřina energie se odrazila i v jeho výrazu, takže spolu tu dvojici sehráli dobře. ____ Film sice ledacos nevysvětlí a jsou v něm logické mezery, ale to se stává nejenom u indických filmů a tady to odpouštím právě za Meetu. Dala bych plný počet, nebýt banálního a přespříliš dlouhého konce bez jediného scenáristického nápadu.(11.1.2018)