Reklama

Reklama

Průšvihář

  • USA Hellion
Trailer

Bratři Wes a Jacob žijí jen s otcem. Starší z nich, třináctiletý Jacob je kromě posedlosti heavy-metalem a motokrosem také průšvihář, jehož vandalské excesy zvednou ze židle nejednoho úředníka. Vše se dá vyžehlit až do té doby, kdy sociálka rozhodne, že Jacobovo chování negativně ovlivňuje mladšího bratra Wese a rozhodne, že Wes musí do opatrovnictví k tetě Pam. Otec obou chlapců Hollis, který se nikdy nevzpamatoval z odchodu manželky, syny miluje, ale více než výchova mu jde věčné zapíjení žalu. Jacob i Hollis se musí vzpamatovat a udělat vše proto, aby dostali malého Wese zpátky. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Chtěl jsi být součástí party?...... To, že hlavní hrdina nosí tričko s nápisem Slayer z něho nedělá metalistu. Ani jeden z té rodiny a z té party, nevypadá jako rocker. Je to jen parta špatně vychovaných buranů, které režisér a zvukař nutí poslouchat tvrdou hudbu, protože je to napsané ve scénáři. Klidně tam mohlo být třeba country, které se, mimochodem k motokrosu hodí víc. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nějak jsem doufal, že to bude trošku drsnější drama. Aaron Paul zase hrál takovýho toho klasickýho fotra, co je prostě jenom obyčejnej chlap, co je sám. Takže zarostlej, není schopnej uvařit, obstarat dvě děti, nic. Problém ale je, že ve filmu Velký táta se Sandlerem to byla legraci, ale tady je to spíš tvrdá realita člověka, co není schopnej obhospodařit svůj život. Jelikož jsem ale k nikomu nevnímal žádné emoce, bylo dost těžký film dokoukat s pocitem, že mi ten závěr není ani trošku jedno. ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Dobrý námet, dobrý príbeh, no so spracovaním je to už horšie. Ale ako základ na kvalitnú sociálnu drámu by to bolo výborné. Len celý film akoby zanikal na takom nevýraznom podaní, ktoré v podstate nemá svoje vrcholy a pády, ale ako celok pôsobí dosť strnulo a celý čas sa to točí okolo toho istého - 13-ročný macher Jacob ide od jedného maléru k druhému, malý Wes sa spočiatku nechá unášať na vlne hlúposti spolu s ním, až kým nezasiahne teta Pam, no a ich otec mi príde ako vrchol ľahostajnosti, ktorý alibisticky začína riešiť všetko až po tom ako sa to stane. No a v tejto línii sa pohybuje celý príbeh, bez väčších výkyvov. A takto sa zo sľubného filmu stal priemerný. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Nedá se nic dělat, ale asi jsem na tohle téma viděla už tolik filmů, že jsem buď otupěla ve svém vnímání a nebo mě Kat Candler dostatečně nepřesvědčil. Lump mě minul na celé čáře, nevytvořila jsem si k těm postavám žádné pouto, emoce se mnou ani nehnuly a po herecké stránce se mohli kluci snažit jak chtěli, ale já jim nějak nevěřila. To jejich skákání na gauči, které mělo vytvořit atmosféru domácnosti s nevychovanými hajzlíky (lumpy), tak to nééé, to na mě vůbec nezabralo. Sympatické tetičce Juliette Lewis se tam také moc prostoru nedostalo, zkratka ani ryba ani rak. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Sociálna dráma o fotrovi, ktorý kedysi výborne mastil bejzbal, avšak teraz oveľa lepšie chlastá a nezvláda sám výchovu svojich dvoch synkov. Starší z nich je 13 ročný metalista (áno, Slayer a Metallica tam zaznejú tiež), ktorý rád jazdí na crosskách a nemá dobrý vplyv na mladšieho brata, ktorého sa jedného dňa sociálka rozhodne dať do opatery ich tete. Samozrejme, starší viní fotra, neklape im to a tak sa budú obaja musieť spamätať, prestať sa ľutovať a začať byť zodpovední za svoje akcie a činy, aby sa mladý vrátil späť. Nie veru zlé, ale s podobným tématom sa mi páčil ostrejší anglický Wild Bill. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo v americkém státě Texas v lokalitách Beaumont a Groves. (Terva)
  • Film měl premiéru na Filmovém festivalu Sundance 2014 a soutěžil v kategorii Nejlepší drama. Vyhrál však snímek Whiplash (2014) Damiena Chazelleho. (Terva)

Reklama

Reklama