Průšvihář

Kat Candler

Brett Pawlak

Curtis Heath
  • Lukoboss

Hellion je především velká nuda než drama, který by Vás mělo chytnout za srdce a vymáčknout nějaký emoce. A nepomáhá tomu ani thrashovej soundtrack (Slayer, Metallica...) - i když zase se tady nabízí otázka, proč je opět nějakej grázl vyobrazenej jako rocker/metalista. Tyhle stereotypy už mě fakt lezou na nervy. No a že se starší ze synů chová jako totální debil, to ani nemluvím. A ještě ho vždycky u těch jeho "akcí" někdo chytí nebo vidí. No jo no, jak se do lesa volá...(29.10.2015)

Dobrý námet, dobrý príbeh, no so spracovaním je to už horšie. Ale ako základ na kvalitnú sociálnu drámu by to bolo výborné. Len celý film akoby zanikal na takom nevýraznom podaní, ktoré v podstate nemá svoje vrcholy a pády, ale ako celok pôsobí dosť strnulo a celý čas sa to točí okolo toho istého - 13-ročný macher Jacob ide od jedného maléru k druhému, malý Wes sa spočiatku nechá unášať na vlne hlúposti spolu s ním, až kým nezasiahne teta Pam, no a ich otec mi príde ako vrchol ľahostajnosti, ktorý alibisticky začína riešiť všetko až po tom ako sa to stane. No a v tejto línii sa pohybuje celý príbeh, bez väčších výkyvov. A takto sa zo sľubného filmu stal priemerný.(29.9.2014)

• PamelaJJK

Průšvihář = průšvih. Velký průšvih. Pokus o pohled do života otce dvou chlapců, který svůj život po "odchodu" manželky nezvládá. Ano, ohraná písnička z alba "Sociální drama". Ale určitě se z toho základního vzorce příběhu dá vytěžit mnohem a mnohem více. Průšvihář mi přišel hodně povrchní, klouzající jen v náznacích po povrchu a bez jakékoliv snahy dostat se trochu "pod kůži" problému. Celé to vyznívalo neuvěřitelně, nevyvolávalo to žádné emoce. A když, tak jen negativní a záporné. Metal (sic!) a motokros mi tam přišli jen kvůli efektu, ale ještě víc mi to celého Průšviháře znevěrohodnilo. A to metal miluji. Postrádalo to drive a šťávu. Celé to působilo tak nějak neprofesionálně, hlavně ty záběry z motokrosu a amerického fotbalu. Sice jsem se neukousal nudou, ale nebavil jsem se. Vůbec. Hodně velká slabota, kterou sice nezachránili ani Aaron Paul, ani Juliette Lewis, ale jen díky nim Průšvihář dosáhl aspoň na ty dvě hvězdy. Jinak bych se nerozpakoval přemýšlet někde na úrovni odpadu a jedné hvězdy.(8.5.2015)

Přišlo mi poměrně autentické, tohle rodinné sociální drama, v němž smrtí manželky zmožený otec nezvládá frackovitého 13letého syna - průšviháře, který má nedobrý vliv i na svého mladšího bratra. Přestože se charakterová slabost mění na bojovnou zarputilost (byť dosti pozdě) jak podle příručky. Nadbytečně vyhrocený závěr pak jen podtrhává marnost (počínání postav, ale i směřování filmu). Zaujaté 3*.(30.3.2017)

• Terva

CITÁT - Chtěl jsi být součástí party?...... To, že hlavní hrdina nosí tričko s nápisem Slayer z něho nedělá metalistu. Ani jeden z té rodiny a z té party, nevypadá jako rocker. Je to jen parta špatně vychovaných buranů, které režisér a zvukař nutí poslouchat tvrdou hudbu, protože je to napsané ve scénáři. Klidně tam mohlo být třeba country, které se, mimochodem k motokrosu hodí víc.(28.12.2014)

• - Film měl premiéru na Filmovém festivalu Sundance 2014 a soutěžil v kategorii Nejlepší drama. Vyhrál však snímek Whiplash (2014) Damiena Chazelleho. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Texas v lokalitách Beaumont a Groves. (Terva)