Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Brána smrti nabízí divákům zcela jiný pohled na smrt, než je běžné. Většina lidí má ze smrti strach, je to pro ni téma depresivní a schovává se před ní. V seriálu však poznáme, že lidé napříč historií i kulturami většinou pojímají život a smrt jako proměny našeho věčného bytí. K pokračování života po smrti se hlásí i mnozí moderní vědci a odborníci – zjišťují, že po smrti je to vlastně mnohem zajímavější... Zároveň v seriálu najdeme inspiraci, jak se vypořádat s odchodem blízkých, jak se připravit na vlastní smrt i jak vlastně žít. (Česká televize)

(více)

Recenze (21)

luczi odpad!

všechny recenze uživatele

Typická Poltikovičovina: jak pejsek a kočička vařili dort, ale budou všem tvrdit, že objevili odpověď na základní otázku života, Vesmíru a vůbec. Soubor ezoduchokravin, které jsou vesměs jen tlacháním o ničem. Překvapuje mě stále jen jedna věc - že si tohle může najít cestu na obrazovku ČT a k jejím financím. ()

6thSun 

všechny recenze uživatele

Kdo se tímhle tématem nikdy moc nezabýval, asi by na to neměl ani čumět, páč se zde slévají názory mnoha kultur a většina z nich straší, že nemáme myslet negativně, dělat tisíc rituálů v okamžiku umírání být vyrovnaní atd. Tohle je kontraproduktivní a našinec může být nakonec ze smrti ještě vyděšenější, než byl doposud. Nejlepší je nechat všemu volnej proud. ()

Reklama

gemi 

všechny recenze uživatele

Naprosto jednostranná esoterická duševní masturbace. Skupina "přesvědčených" uvádí své názory na smrt a spiritualitu, aniž by mezi ně režisér pustil někoho racionálního. Oponentní názor se nepřipouští. Místy je to vysloveně směšné. Např. když je díl týkající se woodoo popisován: "Zcela ojediněle se zde podařilo natočit velký noční obřad vúdú s šokujícími výjevy." Přitom jediné, co je na tom šokující, je to, že tam dospělí lidé tajtrlikují jako šestileté děti při těžkém záchvatu padoucnice. A pak teda ještě to, že to někdo bere opravdu vážně. ()

ariari 

všechny recenze uživatele

pekná téma, a samozrejme výborné a užitočné zamýšľanie. Som veľmi rada, že Vilo je opäť boričom tenkej vrstvy ľadu, je naozaj jedným z veľmi mála ľudí, ktorý sa v pohode pozrel na smrť ako na zaujímvú tému. Mám z neho taký pozitívny pocit, až sa mi chce povedať. NO už sa teším. Ale sa mozrejme, život si vážim, :-) ()

Narciska 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímvý námět dokumentu. Zaobírá se totiž něčím, čeho se všichni bojíme a před strachem z čehož se snažíme utíkat. Dnešní doba nám přitom přináší nepřeberné množství způsobů, jak svým úzkostem unikat. Tento dokument se toho nebojí, a není tak jen k dívání, je i cestou, jak se se smrtí vyrovnat… a přináší pro to nepřeberné množství pohledů. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Seriál provázejí malby malíře Zdeňka Hajného (1941–2014). (sator)
  • Seriál o smrti nabídl autor a režisér Poltikovič České televizi již před 13 lety, byl ale odmítnut jako depresivní. (sator)

Reklama

Reklama