Reklama

Reklama

Životní šance

Trailer

Problémový a naštvaný jedenáctiletý sirotek Stet, který pochází z texaského městečka, skončí po smrti své svobodné matky v elitní hudební škole National Boychoir Academy na východě Spojených států. Stet sem vůbec nezapadne a s ostatními kluky si nerozumí. Záhy se ocitne v bitvě dvou vůlí s náročným sbormistrem, který rozpozná chlapcův mimořádný talent, zatímco se v něm snaží probudit tvůrčího ducha i lásku k hudbě. Herecká esa - včetně Dustina Hoffmana, Kathy Batesové, Eddieho Izzarda, Debry Wingerové, Joshe Lucase a Kevina McHalea - a zajímavá skupinka začínajících hvězd se v rolích učitelů a mladých zpěváků snaží probojovat ostrými celonárodními soutěžemi, aby povznesli chlapecký sbor na zcela novou úroveň a zazářili mezi konkurencí. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (50)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Nesporně milé a v žádném ohledu ne špatné, ale není v tom nic, čím by se to odlišilo od bezpočtu filmů shodného ražení. Tedy krom zasazení děje mezi chlapecký pěvecký sbor. I když... Ani tím se to neodlišuje, když již Francouzi nemlich totéž natočili před deseti lety stylověji a o třídu lépe; po filmové i hudební stránce. A jakkoli se také uchýlili k stokrát ohranému, tak dokázali aspoň zahrát na emoce. To zdejší chorály sice pěkně zní, ale je to neosobní a chladné jak artická rána. A to je u podobného typu filmu stejný hřebíček do rakve jako kdyby byl akční film prost jakékoli akce. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Pravděpodobně nejoblíbenější film Kulínského. Asi je dobré mít nějaký vztah ke sborové hudbě, jinak věřím tomu, že uvidíte jen hroudu dětí vydávající ultrazvukový pískot. Já ten vztah mám, proto si troufám tvrdit, že prostředí hudební školy bylo vykresleno dost věrohodně. Dokonce i Dustin si poradil s taktovkou dobře, většina herců totiž u dirigování vypadá jakoby se učili zacházet se slepeckou holí. Určitě bych radši koukal na film o turné dívčího sboru po Tahiti, ale chlapečci mě překvapili. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Pustil som si to len kvôli Dustinovi a aj tak som to musel dost pretacat, aby som sa dockal konca. Prostredie chlapcenskeho zboru nie je nic pre mna, ale uz som videl strhujuce filmy aj o teme, ktora ma nebavila, takze problem vidim v tom, ze aj ked sa film venuje netypickej teme, tak vysledok pôsobi tuctovo a nudne. 4/10. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Chlapecký sbor není úplně tématem, který by na první pohled mohl zaujmout každého. To pro mě ale nebyl ani jazz ve filmu Whiplash. Přitom z Whiplashe jsem byl po shlédnutí úplně vyřízenej, zatímco z tohoto filmu jsem si řekl maximálně to, že na něm nebylo nic vysloveně dobrého a ani špatného. Prostě průměr s celou sborovou parádou. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Může problémovému chlapci pomoci internátní škola pro hudebně nadané chlapce? A může si zde takový zvláštní samorost se zlatem v hrdle a s úžasným hudebním sluchem najít kamarády a zapadnout do kolektivu? Tento film z prostředí hudební školy a chlapeckých sborů mě, tak trochu nečekaně, velmi zaujal. A není to jen tím, že je zde k vidění několik velmi známých hereckých jmen, včetně oscarových herců Dustina Hoffmana a Kathy Bates. Je to i scénářem samotným, stejně jako zvláštním prostředím a pochopitelně i perfektně ukázanou realitou, kdy je patrné, že podlostí a zákeřností jsou schopni i malí chlapci jen kvůli rivalitě o to, kdo bude zpívat hlavní sólo. Vlastně ani nevím, čím mě tento film zaujal. Jen vím, že jsem ho viděl už před pěti dny a čím delší doba uběhla, tím více zjišťuji, kolik pozitivních myšlenek díky němu ve své hlavě mám. A pokud ve mně nějaký film dokáže vyvolat pozitivní myšlenky a jen při vzpomínce na něj mám hřejivé pocity a nostalgický úsměv na tváři, byl asi natočen opravdu dobře. A i proto uděluji lepší čtyři hvězdy. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se na Manhattanu (New York), na Yale University v New Haven a na Fairfield University. (SONY_)

Související novinky

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

Scenárista Zdrojového kódu píše novou sci-fi

28.02.2021

Scenárista Ben Ripley (Zdrojový kód) před necelými deseti lety zaujal širší publikum svým originálním sci-fi s Jakem Gyllenhaalem a časovou smyčkou, od té doby se občas někde objeví spekulace o… (více)

Reklama

Reklama