Pán času: Doktor, vdova a skříň (TV film)

Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Sci-Fi

Velká Británie, 2011, 59 min

Steven Moffat

Jak to tak vypadá, Doctor Who mi zruinoval život a už se stalo tradicí, že o vánočních speciálech uroním nějakou tu slzu, kdo by to byl kdy řekl? (řečnická, neodpovídat!) Možná to není tak.. epic, jako ten minulý s dickensovskou tématikou, ale líbí se mi, jak si Britové hýčkají svoji literaturu a jak je Doctor čím dál.. vyšinutější :-).(4.3.2014)

Tradičně příjemné sci-fi pokoukání s Vánoční atmosférou, které se sice nezapíše do zlatého fondu nejlepších epizod seriálu a i svátečních speciálů se s lepší kvalitou prezentovalo celkem hodně, ale obzvláště v těhle epizodách dokáží tvůrci přijít s novými nápady, které by se jinak do tradiční série nehodily a doplňují je šikovně Vánočním sentimentem a melancholií.(10.3.2018)

Vánoční speciály se u mnoha seriálů bohužel často topí v bezbřehé sentimentalitě a přehnaném optimismu. V tomto případě se obojí také vyskytuje, ale stále je to Doktor, kdo táhne příběh. Taky více či méně nápadné odkazy na Narnii potěšili. Žádná Narnie neexistuje, to jen Doktor vzal pár dětí na výlet :D(6.8.2014)

Nejslabší z dosavadní čtveřice Moffatových vánočních speciálů, ale stále dostatečně pohádkové, (vy)gradované i zábavné, aby to bylo o míle lepší svého předobrazu, kterému to po celou stopáž vzdává pomrkávající hold.(20.1.2014)

• Vocoun

Tak tohle byl první speciál a možná i Doctor who, který nejen že nebyl dobrý, ale bohužel musím říct že byl dost trapný. Samozřejmě byly tu silnější a slabší Vánoční díly, ale vždycky to mělo alespoň nějaké kouzlo, zajímavé "vedlejší" postavy a pomocníky Doctora, ale tady to byl teda ústřel. Rodina totálně na ránu na konci zachrání totálně klišoidně otce, pořád se tam jen trapně kecá a nic se neděje až si říkám, jak jsem mohl tu necelou hodinu vůbec vydržet. DOufám, že se někdo poučil a podobnou ostudu už Doctorovi neudělá.(15.9.2014)

• - Název vánočního speciálu odkazuje na knihu "Lev, čarodějnice a skříň" známého autora C. S. Lewise. (P. J. D.)