poster

Sladkých šestnáct let (festivalový název)

 • Česko

  Sladkých šestnáct

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Sweet Sixteen

 • Německo

  Sweet Sixteen

 • Španělsko

  Felices dieciséis

 • Kanada

  Sweet Sixteen

 • USA

  Sweet Sixteen

 • Nový Zéland

  Sweet Sixteen

 • Austrálie

  Sweet Sixteen

Drama

Velká Británie / Německo / Španělsko, 2002, 106 min

Režie:

Ken Loach

Scénář:

Paul Laverty

Kamera:

Barry Ackroyd

Hudba:

George Fenton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DannyBoy80
  *****

  Výborné socíální drama z prostředí skotského Glasgow. Perfektně ztvárněno i zahráno. Někdy i ti šestnáctiletí jsou inteligentnější než mnohem starší jedinci. I když vše má sve meze. Celým filmem se nese laborování na hraně sympatií a nesympatií, kdy hlavní hrdina dělá to co dělá, ale dělá to pro dobrou věc. Nic, ale nedopadne jak by se čekalo.(17.1.2011)

 • BlueZero
  ***

  Príbeh o mladom chalanovi, ktorého matka sa dostala do väzenia kvoli drogám a jej priateľovi. Nechce aby sa dostala znovu do problémov s jej priateľom a tak kúpi príves v ktorom s ňou chce bývať. Lenže mu chýbajú peniaze a tak sa dostane do kšetfu s drogami. Teda je to príbeh o zničení si života kvoli drogám.(6.10.2004)

 • KevSpa
  ****

  O něco syrovější než Jmenuji se Joe, místo pro optimistické věci a la láska sem nepatří. Život patnáctiletého kluka, jehož matka je ve vězení a on si myslí, že jako dealer drog může na jejím životě něco změnit, je nesmírně smutný. Autetičnost, tolik typická pro Kena Loache dělá z příběhu velmi povedenou záležitost.(8.3.2003)

 • jondzavid
  ***

  Ďalšia typická Loachova socka. Tentokrát mi, ale nejak nesadla a už moje 3* sú s miernym sebazapretím. Problém je, že podobných príbehov som už videl dosť veľa a toto ma fakt ničím nenadchlo. Autenticita na mňa pôsobilo ohrane a filmu proste niečo chýbalo. Moja 10. Loachova snímka je takto zatiaľ najslabšou v jeho filmografii a možno je práve to, že som od neho videl už ďaleko lepšie filmy tým problémom. Takže nie je to zlý film, len je to málo originálne a radšej odporúčam My Name is Joe (tématicky blízky film, ale emotívnejší a pôsobivejší).(5.7.2005)

 • Aluska88
  ****

  Martina Compstona jsem poprvé viděla ve filmu Zmizení Alice Creedové a připadal mi zajímavý. I kvůli němu jsem tento snímek chtěla vidět. Sladkých šestnáct let zpracovává nelehké dospívání tak realisticky a bez příkras, jak to Britové umí. Zároveň v tomto filmu není nikdo, kdo by mluvil tak, aby mu šlo alespoň trochu rozumět:) Snad kromě Trainspottingu jsem dosud neviděla čistě Skotský film. S tím rozdílem, že v Trainspottingu jsem docela i rozuměla, co říkají. Ale zde, občas jsem pochytila možná slovo, nebo větu, ale jinak...:) Jak úžasný skotský jazyk je. Martin Compston si ve své roli vede skvěle, stejně jako ostatní herci. Snímek není možná tak drsný a tvrdý, jako některé jiné, ale rozhodně se s nikým nemazlí. Přála jsem hlavnímu hrdinovi, aby se z toho všeho nakonec nějak dostal a hlavně, aby neudělal nějakou blbost. Snímek končí, Liamovi je čerstvých šestnáct let a tomuto okamžiku předcházely situace, které možná z části určí jeho budoucí život...(27.12.2015)

 • - Ceny (výběr): Evropská filmová cena 2002: Cena FIPRESCI (Ken Loach), Ceny BAFTA 2002 (Skotsko): nejlepší herec (Martin Compston); MFF Cannes 2002: nejlepší scénář (Paul Laverty). [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace